צילום תינוקות צילום תינוקות
רק נולדו

5 דרכים מיוחדות לצלם את התינוק שלך בימיו הראשונים

צילומי ניו בורן – דרכים יצירתיות לצלם את התינוק בימיו בראשונים אצל צלם מקצועי וגם לבד 


מזל טוב. למשפחה שלכם הצטרף או הצטרפה תוספת קטנה ומתוקה, שמציפה אתכם בתקוות גדולות ובהתרגשות. אתם רוצים להנציח כל רגע. במקום לחפש צלם מקצועי, שיתפוס בעדשת המצלמה את הרגעים האלה ואת היופי והמתיקות של התינוק שלכם, תוכלו להיעזר בכמה רעיונות יצירתיים ולהנציח רגעים אלה בעצמכם.
ללכת לצלם מקצועי או לנסות לצלם צילומי ניו בורן לבד?

אין, על השאלה הזאת, תשובה אחת נכונה. השאלה תלויה בזמן שיש לכם, ברצון להפיק סט צילומים מיוחד ובעיקר בתקציב. צילומי ניו בורן הם מזכרת מיוחדת לכולם אבל לפעמים הם עולים לא מעט כסף וגורמים להורים, שלחוצים בשלב זה ומלא הוצאות, לרצות לצלם לבד.

מתי מומלץ לצלם צילומי ניו בורן?
צילומי ניו בורן, כשמם כן הם – צילומים של התינוק בשלבים הראשונים של חייו. זה השלב שהם מרגישים עוד "טריים" ולעיתים מחייכים מתוך שינה. אין כמו תמונה של תינוק צוחק בשלב הזה ובכלל. המנח שלהם הרבה פעמים עוברי ולכן מצטלם בצורה מיוחדת. עד גיל 3 שבועות כדאי לנסות לצלם. אפשר כמובן לצלם גם אחרי אבל אלה כבר לא יהיו צילומי ניו בורן, אלא צילומי תינוקות.

כדאי לצלם את התינוק ביום ועם אור יום ולא להשתמש בפלאש לצילומי ניו בורן. מצאו מקום מואר ונעים וכמובן לא קר מדי או חם.
עוד כדאי להכין הכל מראש ולדאוג שהתינוק יהיה שבע, לא מיד אחרי האוכל אבל נינוח ולא רעב.

מה כדאי להכין לפני צילומי ניו בורן ?
מומלץ להכין כמה סטים של בגדים, מצע נעים להניח עליו את התינוק כמו שטיח רך, שמיכה מיוחדת. כמובן שגם צעצועים ואביזרים שונים.
הכינו בצד חיתולים וגם חיתול טטרה וכמובן מגבונים, במקרה שתצטרכו להחליף לתינוק חיתול. 

מה עושים שהתינוק לא משתף פעולה בצילומים? 
זכרו שמדובר בתינוק, הוא יכול להירדם כי הוא עייף ואז תצלמו אותו ישן ואולי אפילו תתפסו אותו מחייך מתוך שינה. אם הוא בוכה או לא נוח לא, תצטרכו לדחות את הצילום לפעם אחרת. לפעמים אגב ארוחה קטנה או החלפת חיתול יכולה לעזור לו להירגע ולהמשיך הלאה לצילומים. 

התמקדו בגודל של התינוק
נצלו את התקופה שהם בגודל פצפון ונסו ללכוד פרטים זעירים כמו אצבעות, כפות ידיים או כפות רגליים. הרבה פעמים התקופה הראשונה כל-כך חדשה לכם, שאתם עסוקים בהסתגלות לחיים החדשים ומאפשרים לפרטים הקטנים האלה לחמוק. התמונות האלה מאפשרות לכם לראות על ציר זמן את הגדילה של התינוק ולהפוך למיוחדות.

אל תחמיצו אינטראקציה אמיתית
תמונות של אחים או הורים מחזיקים את הרך הנולד לא פחות חשובות מתמונות של התינוק לבד. נסו לתפוס את התחושה המדהימה של האהבה בשבועות הראשונים. לא תאמינו כמה הילדים ייהנו בעתיד להסתכל על התמונות האלה ולחוות כגדולים את הימים הראשונים שלהם ואת תהליך ההתבגרות שלהם.

התמקדו בהבעות הפנים
בשבועות ובחודשים הראשונים תינוקות "מגלים" הבעות פנים שונות. לא תמיד אנחנו יודעים איזו התנהגות או פרצוף שלנו יעוררו אצלם פרצוף כזה או אחר, אבל אם תהיו בהיכון עם המצלמה, יש סיכויים גדולים יותר שתצליחו ללכוד בעדשת המצלמה כמה פרצופים ממיסי לב.

אל תחמיצו את החיקוי
אם יש לכם ילדים גדולים, תוכלו ליצור תמונה של אח/ות ותינוק/ת. תבקשו מהאחים הגדולים לנסות לחקות פרצוף, מימיקה, הבעת פנים או התנהגות של הקטנים וצלמו אותם יחד. תוכלו ליצור תמונות מתוקות ומצחיקות.

צלמו את כל המשפחה יחד
תקבצו את כל המשפחה סביב התינוק ותנציחו רגעים מאושרים של הורים ואחים ששמחים על הצטרפות התינוק/ת החדש/ה למשפחה. ככל שתתכרבלו יותר ליד התינוק, כך תדגישו את הגודל הפצפוני של הקטנטנים.


EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת