איך מחתלים תינוק איך מחתלים תינוק
רק נולדו

בייבי, איך גוזרים לך ציפורניים?

היי בייבי, כנראה שעד שנולדת, אף אחד לא חשב שגזירת ציפורניים יכולה להיות מאתגרת כל כך. מתי מותר לגזור ציפורניים לתינוק ואיך מתחילים? 

צלחתם את האמבטיה הראשונה בהצלחה, עברתם את החלפת החיתול ואת הכנת הבקבוק או האכלה הראשונה והנה הגיעה משימה חדשה גזירת ציפורניים לבייבי ולמעשה להתמודד עוד לפני עם השאלה מתי מותר לגזור ציפורניים לתינוק.

חשבת פעם איך לגזור ציפורניים לתינוק? שנים אנחנו גוזרים לעצמנו ציפורניים בדרך כלל זו פעולה שבכלל לא דורשת חשיבה, והנה הגיע בייבי קטן, עם אצבעות קטנטנות וציפורניים ארוכות, שמפתיעות כמעט כל הורה. עכשיו השאלה מה עושים? גוזרים? מה יקרה עם הבייבי יזוז באמצע הפעולה ובכלל עם מה גוזרים ציפורניים של תינוק כזה קטן?

נתחיל בהתחלה – עם מה גוזרים ציפורניים של תינוק?

ההתחלה מחייבת אותנו להיערך עם מספרים קטנות שמועדות לתינוק קטן. בשנים הראשונות עדיף לגזור במספרים ייעודיות ולא עם מספרים של מבוגרים.
הפחד מעשרים אצבעות קטנות הוא לפגוע בעור מסביב, לגזור לא נכון או לייצר ציפורן חודרנית לבייבי. מספרים נכונות וכמובן עדינות יעשו את העבודה ויעזרו לא לפגוע בעור מסביב.

בייבי מאיזה גיל אפשר לגזור לך ציפורניים?

מאיזה גיל מותר לגזור ציפורניים לתינוק, זו אולי שאלת השאלות הסבתות טוענות שאסור לגזור לבייבי ציפורניים מיד לאחר הלידה ויש להמתין. המחמירות ישימו על ידי התינוק הקטנות, כפפות, כדי שלא ישרוט את עצמו. ומסתבר שהפעם הסבתות לא  לגמרי צודקות. אמנם הציפורן לאחר הלידה מאד רכה וממש עלולה להיחתך או להיקרע ולכן חשוב לא לגזור ממש לאחר הלידה את הציפורניים, אלא להמתין כשלושה שבועות. אבל אם אתם רואים ציפורניים ארוכות והתינוק שורט עצמו בהן, ממליצים לגזור אותן בעדינות ולא לחכות את הזמן הזה.

כל כמה זמן לגזור לתינוק ציפורניים?

כמו שלגזירת ציפורניים שלכם אין מועד מדויק, כך גם לתינוק. אנחנו נגזור ציפורניים  בכל פעם שצריך. תוכלו לראות לבד מתי לתינוק יש ציפורניים.

בייבי, למה את שורט את עצמך?

אל תלחצו, תינוקות קטנים שורטים את עצמם אבל ברוב המקרים השריטות שטחיות ולא מזיקות. אם אתם חושבים שישנה בעיה והשריטה עמוקה יותר, כדאי להתייעץ עם רופא ולעיתים תקבלו משחה למרוח על האזור.

בלילה או ביום? מתי לגזור ציפורנים לתינוק?

אחרי שהבנו שמדובר בכשלושה שבועות לאחר הלידה, עכשיו נשאר להבין מתי ממש לגזור- לפני או אחרי המקלחת? לשעות היום או אולי כשהתינוק ישן? ההמלצה היא לדאוג לתינוק רגוע, בשעות שבו הוא ער אבל לא רעב או עייף. אופציה נוספת היא לגזור לתינוק ציפורניים מתוך שינה, כאשר הוא ישן. כמובן אל תעשו זאת בחושך, אלא באור מלא, כשניתן לראות את הציפורניים בברור.

איך לגזור ציפורנים לתינוק

זמן- חפשו זמן שהתינוק רגוע ולא עייף או רעב.
החזיקו את ידו של התינוק חזק, כי כל תנועה פתאומית יכולה ליצור פציעה
משכו אחורה את כרית האצבע, כך שתראו את הציפורן בצורה ברורה
גזרו או קצצו את הציפורן, כשאתם עוקבים אחרי הקימור שלה בזהירות ולא עמוק מדי. חשוב מאוד לשים לב שאתם גוזרים בצורה מעוגלת, ולא משאירים בפינה קצוות חדים. 
אם נשאר קצה חד הוא דורש עוד גזירה כי מדובר בקצה שבעזרתו התינוק יכול לשרוט את עצמו.
חשוב לא לגזור ישר או לתוך האצבע, כדי לא לייצר ציפורן חודרנית.

בייבי, מתי גוזרים ציפורניים ברגלים?

מסתבר שאחרי שגזרתם בידיים, ששם העניין הוא שהתינוק יכול לשרוט עצמו – הגיע גם תור הרגלים. הבשורה הטובה היא שציפורני הרגליים  גדלות לאט יותר ולכן את המשימה הזאת תעשו פחות פעמים. הבשורה הפחות טובה היא שמדובר בציפורניים קטנות יותר והתינוק אוהב להניע את הרגלים כל הזמן. בקיצור משימה מאתגרת, אבל אנחנו בטוחים שתצלחו גם אותה.

אופס גזרתם יותר מדי?

לפעמים, כן זה קורה, יורד דם בגזירה. זה לא קורה כל הזמן אבל אם קרה אל תיבהלו. לחצו חזק על האצבע וזה יעבור. אם נראה לכם שהתינוק פצוע, בקשו מהרופא משחה אנטיביוטית

 

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת