חיבוק ראשון חיבוק ראשון
רק נולדו

לחיבוק שלך יש כוח לשנות

בכל שנה ננטשים כ 300 תינוקות שנולדים בבתי החולים. סיפור החיים של ההורים לא מאפשר להם לקת את התינוק שנולד הביתה. לפעמים מדובר במחלה של התינוק ולפעמים בקשיים אחרים, תינוק שנולד לאמא שלקחה סמים ועוד. בפועל נשאר התינוק הקטן, שרק נולד, בבית החולים, לעיתים לזמן ממושך.

עמותת חיבוק ראשון נולדה מהצורך הזה, להיות שם בשביל תינוקות רכים ולהוות להם מקור תמיכה, חום ואהבה. עמותת חיבוק ראשון מפעילה מתנדבים במשך כל יום, במטרה להעניק לתינוקות נטושים תחושה שהם אהובים ורצויים. מחקרים בעולם מדגישים כי שלושת החודשים הראשונים לחיי כל תינוק, הם קריטיים לתהליך ההסתגלות שלו בעולם ואפילו להתפתחותו הפיזית והרגשית. המתנדבים מגיעים בכל שעות היום, בסידור שנקבע מראש ומחבקים את התינוקות.

למה חיבוק?

חוקרים גילו כי כאשר חיבוק נמשך 20 שניות ומעלה, יש לו השפעה עמוקה על הגוף ועל הנפש. מחקרים מדעיים הוכיחו כי בעת מגע מתרחשים במחובק השינויים הבאים:

  • מתגברת הפעילות של מערכת העצבים המרכזית

  • מערכת החיסון מתחזקת

  • רמת ההמוגלובין בדם עולה

  • המוח מפריש אל תוך הדם את ההורמון אוקסיטוצין, הורמון האהבה, אשר גורם להרגשה טובה.

להורים מומלץ לחבק את ילדיהם ככל האפשר, הדבר יעזור להם להתפתח טוב יותר מבחינה שכלית רגשית ופיזית. ילד שלא זכה למספיק חיבה בגיל צעיר, עלול ללקות מאוחר יותר בהפרעות נפשיות ועיכוב התפתחותי.

סיון פלביץ', עובדת סוציאלית בהכשרתה ותינוקת נטושה בעצמה, נולדה בדרום קוריאה ואומצה על ידי שני הורים ישראלים בגיל שלוש. היום היא כבר אם לארבעה. היא מסבירה שזה "בטח ישמע כמו קלישאה, אבל בגלל הידיעה שגם אותי נטשו כתינוקת, בכל פעם שתינוק מחובק, אני מרגישה כאילו מחזירים לי את החיבוקים שאני לא קיבלתי. בשבילי זה הרבה יותר מעבודה".

באגיס החליטו להצטרף למאמץ לתרומה לעמותה, הם מאמצים את עמותת חיבוק ראשון ותורמים על כל תמונה שאתם תעלו בפייסבוק או באינסטגרם, 5 שקלים. לתמונות שלך ולחיבוק שלך יש כוח. כל מה שצריך לעשות זה לצלם תמונה עם התינוק או הפעוט לתייג #HUGTAG והתרומה בדרך.

בחוגלה קימברלי מצאו שהחיבור עם העמותה, לא יהיה שלם ללא התנדבות מעשית  ולכן כחלק מהתרומה לעמותה תגייס החברה מס' עובדים שיפנו שעות עבודה לטובת חיבוק התינוקות.

לדברי רינת אפרימה סמנכ"לית השיווק בחברת חוגלה קימברלי: " ממחקרים שערכנו עבור האגיס, נמצא  כי כוחו של החיבוק הוא עצום ומעניק לתינוק את האהבה והביטחון להם הוא זקוק בכדי להתפתח ולגדול,ולכן בחרנו לסייע ככל שביכולתנו למאמצי עמותת חיבוק ראשון להעלאת מודעות ולגיוס כספים"

לכניסה לפעילות

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת