מתכוננים ללידה מתכוננים ללידה
הריון ולידה

כל מה שכדאי לדעת על דולה

לא מדובר על טרנד חדש וכנראה גם לא על פינוק. בשגרה בה חדרי הלידה עמוסים ולא בכל מקום יש תחושה שרואים את הנשים היולדות, יש מקום ללווי מקצועי יותר ותומך.

מה זאת דולה?

דולה הוא מקצוע מוכר כבר מימי יוון העתיקה. שם הדולה היתה אשה שסייעה לנשים אחרות בלידה ולא רק. בארץ הוגדר למקצוע שם נוסף – תומכת לידה. לדולה מוסמכת ומנוסה ידע וניסיון המאפשרים לה ללוות ולתמוך באישה ובבן זוגה במהלך ההריון, לקראת הלידה, בלידה עצמה ואף לאחריה – בשלבי ההורות הראשונית.

יש מקצוע כזה דולה?

נכון שלא תמצאו את הלימודים באקדמיה הרגילה אבל דולה- תומכת לידה, עוברת הכשרה מקיפה הקשורה להריון ולידה. ההכשרה של הדולה אינה הכשרה רפואית אך מספקת ידע רב, שבשילוב עם הניסיון שנרכש בעבודה השוטפת בחדרי הלידה, מאפשר לדולה לעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות הרפואי, לתת לכם מידע ובטחון לכל אורך הלידה ובכך לסייע לך להגיע לחוויית לידה חיובית ונעימה.

שימוש בשיטות שונות מתחומי הרפואה הטבעית מאפשר לתומכת הלידה לסייע במהלך הלידה להתקדמות הלידה, לשיכוך כאבים, להרגעה ועוד. התמיכה והסיוע של תומכת הלידה משמעותיים מאד בלידות טבעיות ומשמעותיים אף יותר בלידות עם אפידורל.

מה הדולה עושה למעשה בפועל?

הדולה מלווה את האישה היולדת ואת בן או בת זוגה, כבר במהלך ההריון. היא עונה על שאלות ועוזרת בכל תהליך ההריון. הדולה-תומכת לידה נוכחת לכל אורך הלידה ועושה כל שביכולתה על מנת להקל, להנעים ולהרגיע את כל התהליך. נוכחות זו מאפשרת ליולדת, בן הזוג, להתפנות מהלחץ והדאגה לבת הזוג ולהתמקד במאמץ משותף לקידום תהליך וחווית הלידה באופן הנעים ביותר ליולדת. כיוון שהדולה מכירה את היולדת ואת בן הזוג כבר מתקופת ההריון, סביר שהיא יודעת איך האישה רוצה ללדת, מה תוכנית הלידה שלה וכמובן איך להתמודד עם קשיים.

הקשר שנרקם בין הדולה לבין המשפחות הוא קשר המאפשר לכם להיות בטוחים שבכל שעה, מתי שתרצו, יש לכם למי לפנות וממי לקבל מידע ועצה – גם לקראת הלידה וגם לאחריה.

למה דולה?

"אם דולה הייתה תרופה, זה היה לא אתי להימנע מהשימוש בה"…. (If a doula were a drug, it would be unethical not to use it"" )

ד"ר' מרשל קלאוס, ד"ר ג'ון קנל ופיליס קלאוס – החוקרים בעלי השם העולמי שכתבו את "ספר הדולה"- ערכו מחקרים שמתוצאותיהם עולה שנוכחות הדולה בלידה גם משפרים באופן מובהק את תוצאות הלידה מבחינת התערבויות, שיכוך כאבים ותחושת היולדת לגבי חווית הלידה, לגבי עצמה ולגבי תינוקה.

למעשה האישה מקבלת כאן ליווי מיוחד ואישי, מאשת מקצוע התומכת בה בלידה.

הכותבת רוית שטרן גינתדולה מדריכת הכנה ללידה ותומכת בדולות מקימת גדולה

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת