פעילויות עם ילדים בטו בשבט פעילויות עם ילדים בטו בשבט
פעוטות

פעילויות טו בשבט לילדים

ברחבי הארץ:

"רואים רחוק-נוטעים ירוק" – נטיעות בקרן קיימת לשראל

לרגל ט"ו בשבט וחגיגות ראש השנה לאילנות, קרן קימת לישראל מזמינה את הציבור הרחב להשתתף במסורת הנטיעות החגיגית, וליהנות ממגוון פעילויות לכל המשפחה ללא תשלום, בפריסה ארצית.  באמצעות הפעילויות, הציבור יוכל להתחבר לטבע ולאדמה, ללמוד על חשיבות הנטיעות, ולשמש חולייה נוספת בשרשרת הדורות הממשיכה בגאווה מסורת של נטיעה וטיפוח בארץ ישראל.

אירוע "טע וסע"

יערני קק"ל מזמינים את הציבור הרחב להצטרף לחגיגת הנטיעות ביערות ברחבי הארץ.

מתי? יום שישי, 7.2.2020

האירועים יתקיימו במספר מוקדים:

  • צפון- יער לביא בין השעות 9:00-15:00

  • מרכז- גבעת כ"ח ביער בן שמן  בין השעות 9:00-14:00

  • דרום- משמר הנגב בין השעות 9:00-14:00

ההשתתפות בחינם, ואינה מותנית בהרשמה מראש.

"חגיגה במשתלה"

קק"ל מזמינה את הציבור הרחב להכיר מקרוב את המשתלות שלה ברחבי הארץ. במהלך הסיור נשמע מדוע חוגגים את ראש השנה לאילנות, נלמד יחד על מסלול חיים מזרע לשתיל, מאיסוף הזרעים ועד יציאה מן המשתלה אל היער, נבקר בחדר ההנבטה ובחממה, נעסוק בסיפור היערות בארץ ישראל בעבר ובהווה, ונסיים בפעילות יצירתית של הכנת עציץ.

הפעילות משלבת למידה, חוויה ויצירה, מיועדת ליחידים, משפחות וקבוצות.

מתי ואיפה?

הרשמה: דרך מוקד קו ליער 1800-350-550 ההשתתפות בחינם, אך מותנית בהרשמה מראש.

פעילות לטו בשבט | מגזין האגיס - Huggiesנטיעות ברחבי הארץ . צילום מיכאל חורי ארכיון קקל

דרום

צריף בן-גוריון, קיבוץ שדה בוקר

בט"ו בשבט הקרוב, חזונו של ראש הממשלה הראשון על הפרחת הנגב חוזר להיות מרכז העניינים, בעזרת המבקרים בצריף בן-גוריון. לכבוד החג, ביום שבת, 15 בפברואר, כל מבקר יקבל שתיל, אותו יוכל לשתול ליד הצריף, ובכך לתרום להגשמת חזונו של בן-גוריון, ראש הממשלה הראשון – הפרחת השממה בנגב. בנוסף לשתילות, תתקיים שעת סיפור מיוחדת לילדים, שבה יקריאו את הספר "עץ במדבר" של הסופרת אבירמה גולןמתי: יום שבת, 15 בפברואר, בין השעות 11:30-13:00

כמה: מבוגר 20 ₪, ילד/גמלאי/סטודנט: 15 ₪ הפעילות לכבוד ט"ו בשבט ללא תשלום נוסף

פעילות לטו בשבט | מגזין האגיס - Huggiesטו בשבט בצריף בן גוריון צילום צביקה שמעיה

שבת של טבע בפסטיבל דרום אדום – ט"ו בשבט במבוך מרים

מבוך מרים, משק 26 מושב ניר משה – "ללכת לאיבוד" במגוון הריחות והטעמים בחוויה ריחנית וצבעונית במיוחד במסלול מבוך חוויתי, ולשתול בעזרת כוס השרשה. מבוך מצמחי תבלין ובושם המשתרע על פני 4 דונם (בגידול אורגני). שבילים מפותלים בין שיחי התבלינים ושיחי הבשמים . מזהים ומכירים צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם, מכינים שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים. לומדים שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם. נבין את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים והאדם בתום הסיור נתכבד בחליטת לימונדת הבית. מסיימים במצוות השתילה ע"י העברת שתיל מכוס השרשה לעציץ (בתשלום נוסף – 5 ₪)

מתי: שבת 8.2 10:00-16:00 סיור מודרך כל שעה עגולה. בתיאום מראש.

כמה: 32 ₪,  מגיל 4. אזרח ותיק 27 ₪

מרכז

פארק נאות קדומים

הטבע הוא מקום מסקרן, במיוחד עבור ילדים. כל ביקור בחיק הטבע מעלה שאלות רבות על נפלאות הצמחים השונים, ועל ה"סודות" אותם הם מסתירים. לכבוד ט"ו בשבט, משפחות חובבות טבע מוזמנות להגיע ביום שישי, 31.1, לסיור בוטניקה מרתק בפארק נאות קדומים, ולשמוע מפי מדריכי הפארק את התשובות לשאלות המעניינות. איך אפשר לדעת בת כמה כלנית? האם לכל עלי הרקפת יש ציור זהה על העלים? אילו פרחים הם עונתיים? ועוד. הסיור עובר במגוון נופי צומח ובין מתקני מים ומתקנים חקלאיים קדומים. במהלך הסיור לומדים להכיר גם את הצד הקולינרי יותר של הצמחים, עם הכנה של תבלין טבעי מעלי האזוב המצוי והכנת תה טבעי ובריא מצמחים שמלקטים במהלך הסיור.

סיור נוסף שמקיימים בפארק נאות קדומים ביום שישי 7.2 הוא "מלקטים ואוכלים". בסיור מגלים המשתתפים כי הטבע מלא בחטיפים, צריך רק לדעת איפה ללקט אותם: במקום תפוגן עלי מלוח מטוגן, במקום סוכריות וחמצוצים גבעולי חמציצים. משאירים את החטיפים בבית ויוצאים לחוויה טעימה ובריאה בטבע. המשתתפים יכירו את הצמחים העונתיים, ישמעו סיפורים ואגדות על אוכל ומאכלים קדומים וכשססל הליקוט יהיה מלא בשפע ירקות השדה, מדליקים מדורה ומבשלים יחד על כירה מגוון מאכלים טעימים על בסיס מתכונים מן המקורות של ארץ ישראל הקדומה.

מתי: יום שישי, 31.1 בשעה 12:30 ויום שישי 7.2 בשעה 9:00

כמה: 40 ₪ למשתתף מגיל 4 לסיור "סודות הטבע" ו 55 ₪ למשתתף מגיל 4 לסיור "מלקטים ואכלים".

פעילות לטו בשבט | מגזין האגיס - Huggiesטו בשבט בנאות קדומים צילום אלדד מאסטרו

ט"ו בשבט הגיע, חג בגן הבוטני בירושלים!

לרגל ט"ו בשבט מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי, גבעת רם בירושלים את הקהל הרחב ליהנות מחגיגות יום הולדת לאילנות שיפתחו באירוע שיא חגיגי במיוחד ביום שבת 8.2 וימשכו גם בהמשך השבוע עד ה-13.2.

במהלך השבת 8/2 נחגוג עם מגוון פעילויות:

  • סיור 'קסם ביער' המגלה את סוד הקסם המופלא של עצי וצמחי הגן וירחיק עמו עד הג'ונגל הפראי שבתוך החממה הטרופית, אורך הסיור הוא כשעה והוא יוצא מדי שעה וחצי (11:00, 12:30, 14:00) מהכניסה לגן ועד לחממה הטרופית החדשה שפתוחה לקהל הרחב.

  • סדנת 'מתנות מהגן' בה ייצרו המבקרים כלים אורגניים מעלי בננה ומובייל המכיל מתנות והשראות מעצי הגן.

  • סדנת 'מפיצים זרעי בר' ייקחו המשתתפים חלק בהכנת כדורי זרעי בר ארץ ישראליים, אותם יוכלו לפזר בכל מקום ובכך יסייעו בשימור מגוון המינים הייחודי בישראל.

  • בנוסף, מוזמנים מבקרי הגן לשתול פרחים למען גן פורח ביום שבת במהלך כל שעות היום, וגם לסייר בחממה הטרופית החדשה שם מחכים להם מדריכי הגן שיתנו הסברים ויענו על כל שאלה.

  • במהלך השבוע נקיים סיור וסדנה מיוחדת לרגל ט"ו בשבט: סיור 'קסם ביער' המגלה את סוד הקסם המופלא של עצי וצמחי הגן וירחיק עמו עד הג'ונגל הפראי שבתוך החממה הטרופית, אורך הסיור הוא כשעה עם הפסקת שתיה חמה (שוקו קפה וקינמון) מהכניסה לגן ועד לחממה הטרופית החדשה שפתוחה לקהל הרחב. וסדנת 'מתנות מהגן' בה ייצרו המבקרים כלים אורגניים מעלי בננה ומובייל המכיל מתנות והשראות מעצי הגן.

עלות: 35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי: חינם בתנאי הצגת ת.ז.  מנויים: חינם.

פעילות לטו בשבט | מגזין האגיס - Huggiesשתילת צמחים למען גן פורח. צילום – תום עמית

ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי

בגן החיות התנ"כי בירושלים מצטרפים לחגיגות ט"ו בשבט, ויקיימו אירוע שתילת עצים חגיגי תחת עיניהן הבוחנות של הג'ירפות, הפילים ושאר בעלי החיים בגן.

המשתתפים יעזרו לצוות הגינון לשתול עצים ברחבי גן החיות התנ"כי, ותוך כדי ילמדו כיצד שותלים עצים נכון וישמעו על פועלו של "הצוות הירוק". בנוסף תתקיים סדנה מיוחדת ליצירה מחומרים טבעיים כמו חימר ואצטרובלים, סדנה בה כל משתתף יוכל לקשט עציץ ולקבל שתיל לשתול בעציץ שקישט. ומוזיקה חיה של הרכב "תלתנא" במוזיקת עולם, לצד כיבוד של פירות יבשים.

באותו היום יתקיימו גם שלל האכלות מודרכות של בעלי החיים בגן: פילים, קנגורו, פקארי, למורים, פינגווינים, סוריקטות.

מתי: יום שישי, 14 בפברואר, בשעות 12:30-14:30
כמה: ילד (גיל 3-18) 46 ₪, מבוגר 59 ₪

פעילות לטו בשבט | מגזין האגיס - Huggiesטו בשבט בגן החיות התנכי צילום אורנה בן חיים

צפון

סוד הפלא הקיבוצי – חגיגת ט"ו בשבט למשפחות בכפר מסריק

מה: קיבוץ כפר מסריק מזמין ליהנות ולגלות את סוד הפלא הקיבוצי . יוצאים לפעילות הכוללת סיור בקיבוץ של פעם, עם משימות לכל המשפחה, חידון על עצים מיוחדים ברחבי הקיבוץ וסדנת עציצים מקוריים, בהם שותלים צמחי תבלין שלוקחים הביתה. תוכלו גם להשתתף בסדנת מנדלות מחומרי הטבע.

בנוסף, סדנת מנדלות מחומרי הטבע, מתחם משחקי ילדות ופינת צילום בבגדים של חלוצים.

מתי: יום שבת ה-1.2 בין השעות  11:00-13:00

כמה: 40 ₪ לאדם מגיל 3 ומעלה

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת