סידור חדר ילדים לפי תורת הפאנג שווי סידור חדר ילדים לפי תורת הפאנג שווי
פעוטות

חדר ילדים לפי תורת הפאנג שואי

פאנג שוואי היא אומנות בינלאומית שמקורה במזרח, אשר יוצרת סביבת מגורים מאוזנת  ותומכת תוך התייחסות לצבעים, מיקומים, פתחים וכיווני אור ואוויר ועוד. כאשר אנו נמצאים בחלל שנעים לנו בו, ואשר תומך בנו מבחינה אנרגטית, אנו נטענים באנרגיות חדשות ויכולים לממש את פוטנציאל שלנו ביתר קלות. ילדים מגדירים את זה מאד יפה – "זה כמו סוללה – או שממלאים אותה או שהיא מתרוקנת ". ממש כך. החלל שבו אנו שוהים יכול להטעין אותנו באנרגיות או לגזול מאיתנו אנרגיה ע"י חסימות אנרגטיות, עומסים ועוד.

יש הבדל בין חדרי תינוקות לבין חדרי ילדים?

לידר ציבר, יועצת בכירה לפאנג שוואי ואסטרולוגיה סינית, מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי בראשותו של מאסטר ג'וזף יו.  מסבירה: "כשמדובר על חדרי ילדים ופאנג שוואי, מקובל להפריד בין חדרי ילדים וחדרי תינוקות, וכך גם מומלץ להורים לעשות".

על מה לשים דגש בעיצוב חדר לתינוק?

לידר ציבר: "אנחנו כבני אדם נחשבים ליצורים חושיים מאד, ואצל תינוקות רכים החושים עדיין מחודדים וטהורים, כך שעיקר תשומת הלב במרחב הפיזי שלהם היא על יצירת איזון בכל מה שקשור לחושים" לידר ציבר מסבירה על החושים:

חוש הראייה: הולך ומתפתח בחודשים הראשונים, ולכן ההשקעה בעיצוב הצבעים בחדר או בהוספת מדבקות קיר שונות יכול ליצור השפעה חיובית מאד, וגם מאפשר "עדכון" לאחר מכן כשהילד בוגר קצת. שימו לב לשילוב צבעים עדין, לעיטורים עם רקע בהיר, לדמויות רכות ולמינון שלא יוצר עומס בעין.

חוש השמיעה: מגרים עם מובייל או מוזיקה קלאסית בחדר.

חוש המישוש:  מגרים עם בובות פרווה נעימות.

איפה מומלץ למקם את מיטת התינוק?

"פינה חובקת ללא חלונות תספק את מקסימום התמיכה האנרגטית שלה זקוקים תינוקות".

איך ניגשים לעיצוב חדר ילדים כשהילד גדל?

לידר ציבר מסבירה כי כאן אנחנו שמים מול עיננו את הנושא החשוב והמשמעותי ביותר בגיל הצעיר, וזה – היצירתיות. אלו השנים בהן הדמיון מפותח מאד, המחשבה היא מאד "מחוץ לקופסא", ויש הרבה צחוק, בכי, התרגשות מדברים קטנים. זו יצירתיות.

איך אפשר  לעודד יצירתיות אצל הילד דרך עיצוב החדר שלו?

"את העבודות שהילדים המקסימים שלנו מביאים הביתה חשוב ביותר להציג בחדר וליצור עבורם מקום של כבוד. אפשרות נוחה ומיוחדת לעשות זאת היא על ידי טפט שהוא גם לוח מגנטי, ועליו ניתן לתלות "תערוכה מתחלפת" של הציורים. גם האפשרות לצייר על הלוח הזה היא בהחלט מפתח נהדר ליצירתיות, כל עוד מגדירים בברור שזה רק על החלק הזה".

עוד עניין שחשוב שיבוא לידי ביטוי בחדר הוא האפיון האישי של הילד  – לידר מספרת ש"לא מעט קורה שאני נכנסת לחדרי ילדים, ואני מוצאת שם כל כך הרבה משחקים, בגדים, מדפים עמוסים ומאובקים והרבה הרבה פיצפקעס. כשאני שואלת מה הילד או הילדה אוהבים לעשות, ומקבלת תשובה של "אה, אלה רוקדת" או "אה, נדב משחק כדורסל" אני מחפשת לראות איפה זה בא לידי ביטוי בחדר".

"צריך להראות חדר של ילד! הוא צריך להביא לידי ביטוי את מה שהילד אוהב , וזה רק חלק מהיצירתיות. אם הילד סקרן ואוהב ללמוד דברים חדשים – מדבקות של עץ ופרחים יחזקו את הצמיחה והגדילה שלו, יהוו תפאורה מושלמת ובסיס לדמיון מדהים. ואם הילד ספורטאי  – אז ראוי לתלות במקום מכובד את המדליות והגביעים. גם מעלה את הדימוי העצמי של הילד שלנו וגם ערך יפה. מה צריך יותר מזה?"

מה עם מיקום מיטת הילד?

"את המיטה מומלץ גם כן למקם בחלק שבו הם רואים את דלת הכניסה" מסבירה לידר, "בייחוד אצל הקטנים יותר. כשהם רואים את המסדרון שבין החדרים, יש להם תחושת בטחון טובה יותר. וכמו כן, חשוב שלא תהיה מתחת לחלון או עם רגליים לכיוון דלת החדר, מאחר ואלו פתחים של אנרגיה פעילה, וכשאנחנו ישנים, אנו צריכים מקסימום אנרגיה פסיבית לאיכות שינה טובה יותר. כשאין ברירה, תולים וילון על החלון וסוגרים בלילה, או במקרה הדלת – סוגרים חצי דלת בלילה או שמים רהיט  כלשהו בין הדלת והמיטה".

כשגדלים יש המלצה למיקום שולחן הכתיבה?

"כמו אצל מבוגרים. חשוב שתהיה "עמדת שליטה" ואפשר יהיה לראות מי נכנס בדלת, אחרת הם יישבו על השטיח, מיטה וכו', רק לא על השולחן".

מה לגבי חדר לשני ילדים או יותר – איך אפשר לבטא את היצירתיות של כל אחד מהילדים?

"כששני ילדים חולקים אותו חדר חשוב מאד שתהיה הפרדה בחלל ולכל אחד יהיה את המרחב האישי שלו. ניתן לעשות זאת גם על ידי ריהוט נפרד לכל אחד (מיטה, שידה, כוננית קטנה וכו'), אך גם על ידי עיצוב שונה של ושימוש בטפט או מדבקה אחרת לכל אחד מהילדים".

מה הצבעים המומלצים?

"בפאנג שוואי חושבים חיובי כך שהתשובה היא – הכול טוב. רק חשוב להבין שצבע זה תדר אנרגטי ומה כל צבע משדר" לידר מפרטת על הצבעים:

צבעי האש: אדום/כתום/ורוד/סגול/בורדו משדרים חום ואהבה, צחוק ושמחה. אל תעמיסו בחדר של ילד פעיל.

צבעי האדמה: הם הבז' למינם, חומים וצהוב, שמהווים בסיס טוב ורקע לחדר ויוצרים תחושת יציבות.

צבעי המתכת: אפור/כסוף /זהב ולבן מחזקים פוקוס ומיקוד וטובים לילדים מפוזרים וקופצניים.

צבעי המים: כחול כהה ושחור משדרים צורך בתקשורת, חופש וזרימה.

צבעי העץ: ירוקים למינם משדרים צמיחה וגדילה , תחרותיות ושאפתנות, ואפילו יצירתיות.

טיפים לאחסון משחקים:

"מומלץ לא לאחסן צעצועים פעילים מתחת למיטה (שוב – נושא של אנרגיה פסיבית ואנרגיה פעילה). את המצעים לאחסן מתחת למיטה, וחלק מהמשחקים אפשר לאחסן בארון".

"מומלץ שתהיה הפרדה ברורה בין אזור המשחקים ואזור השינה – גם אם זה חדר קטן, כי כך ילדים יודעים מה הם צריכים לעשות ומתי, ויודעים שכשנגמר זמן המשחקים – הולכים לפונקציית השינה".

אחד מהכללים שחשוב לזכור הוא ש"חללים מתמלאים" , ולכן מומלץ שיהיו מעט מקומות אחסון לצעצועים, כדי שלא נעמיס על החלל וניצור חסימות אנרגטיות.

חשוב שהאחסון יהיה נמוך ונגיש, ויותר חשוב – שנדלל אחת לכמה זמן את הכמויות, כי את זה ילדים לא מסוגלים לעשות בעצמם.

תהיו יצירתיים קצת בצורות האחסון. לדוגמא – לתלות תחפושות על סטנד בגדים של חנויות  עם גלגלים. זה יעודד אותם להתחפש יותר.

אידיאלי זה כשאפשר למקם 2 ילדים בחדר שינה, ולהשתמש בחדר אחר כחדר משחקים.

לילדים יש יכולת מופלאה להבין את המרחב על ידי העיצוב שלו, ובמקום נעים ומטופח הם ישהו לאורך זמן, יזמינו חברים ובעיקר – ירגישו תחושת בטחון. תנו להם להיות שותפים בבחירת האלמנטים לעיצוב החדר שלהם, ותופתעו לגלות עד כמה הם יפיקו מזה הנאה וסיפוק.

לידר ציבר, יועצת בכירה לפאנג שוואי ואסטרולוגיה סינית, מוסמכת מטעם המרכז הבינלאומי בראשותו של מאסטר ג'וזף יו. www.li-dar.co.il

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת