מתחילים גן חדש מתחילים גן חדש
פעוטות

איך יודעים שלילד טוב בגן?

מבכי ועד מוצץ - 5 כללים שיעשו לכם סדר ויעזרו לכם לדעת אם לילד טוב בגן

אנחנו מחפשים גן מרגע הלידה, מתייעצים עם חברים ושכנים, מקבלים המלצות ומראיינים אנשי חינוך, אבל איך נדע שהגן שבחרנו הוא באמת טוב לילד שלנו? איך נדע מתי טוב לילד שלנו ומתי כדאי לחשוב על חיפוש גן אחר?

חשוב לציין שלפעמים גן מסוים לא מתאים לילד. הוא יכול להיות מאד קטן ורוב הילדים גדולים או להיפך. לעיתים הגננת קשוחה מדי, לעומת הבית המקל או שסדר היום פחות מתאים לילד שלנו. נסו לברר את כל אלה בבחירת הגן או אם עולה קושי אצל הילד. לפעמים התשובה ברורה וקל להבין – אם הגן מתאים או לא.

אחרי ברור כל הפרטים הללו, ואחרי שבחרתם גן, נסו לבחון את תגובות הילד בכניסה לגן ובמהלך היום. כל אלה יעזרו לכם בהבנה האם בחרתם נכון.

פרידה בבוקר

היום הראשון בגן עבר ועכשיו מתחילה השגרה. אם שלחתם את הקטנטנים לגן חדש יכול להיות שהם יבכו בהתחלה ויתקשו להיפרד מכם. הקושי הזה אמור לעבור לאט לאט ולאחר התאקלמות בגן ניתן לראות שהילד נפרד בקלות והולך לגננת או לצוות בגן. פרידה בבוקר יכולה להיות קשה בהתחלה בל אצל רוב הילדים ניתן לראות שיפור.

אם הבכי ממשיך באותה עוצמה או בעוצמה גדולה יותר גם אחרי חודש – כדאי לברר האם הגן הנבחר הוא הגן המתאים לילד שלכם.

משך הבכי

כמו שצוין ילדים רבים בכו, אפילו גדולים. הם חוששים מהשינוי, הם רגילים לגן אחר או אלינו והכניסה לגן, הגדול והלא מוכר, יכול להיות שינוי מאיים. חשוב לראות שהבכי מפסיק לאחר מספר דקות ולא לווה את הילד כל היום.

זמן הבכי

ילדים קטנים יכולים לבכות בפרידה בבוקר. חלקם אפילו ישתטחו ויבכו בכי מכמיר לב, שיגמור לנו לצאת מהגן עם דמעות בעיניים. הבכי בבוקר הוא משהו שניתן להסביר בפרידה מההורה, אבל האם הילד בוכה גם במהלך היום? האם כשאנחנו מגיעים לקחת אותו מהגן הוא פורץ בבכי ונצמד אלינו? אם כל אלה מתרחשים, כדאי לברר האם טוב לו, האם הוא פעיל בגן, או שלמעשה מבלה את היום בציפיה שנגיע ונאסוף אותו אלינו.

רגרסיות

יכול להיות שבימים הראשונים תראו רגרסיות שונות בדפוסי אכילה או שינה אפילו הרטבה. אבל בהמשך הכל אמור לחזור לשגרה. ילד שממשיך להתעורר בלילה או מסרב לאכול ונראה מוטרד, יכול לרמוז לנו על ילד שלא חווה חוויות טובות בגן או לא מרגיש מוגן.

פרידה מחפץ מעבר או מוצץ

אפשרו לילד ללכת בימים הראשונים עם חפץ מעבר או מוצץ אבל שימו לב שהוא לא נשאר איתם גם במשך כל היום. פרידה מחפץ מעבר בגן יכולה להראות לנו שהילד הסתגל וטוב לו.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת