גמילה ממציצת אצבע גמילה ממציצת אצבע
פעוטות

איך נגמלים ממציצת אצבע

בהתחלה זה נראה חמוד אבל בהמשך מתברר שקשה להפסיק את ההרגל- הכל על מציצת אצבע של התינוק וגמילה

לפני כמה שנים, בתוכנית האח הגדול, ראינו את שימי תבורי, איש מבוגר ובהחלט לא תינוק, נרדם כשהוא מוצץ אצבע. מה הבעיה במציצת אצבע ומה ההבדל בינה לבין מוצץ ומהו תהליך הגמילה?  האצבע משמשת להרגעה כמו מוצץ בדיוק ההבדל הגדול הוא שאת המוצץ ניתן לקחת ואילו האצבע היא חלק בלתי נפרד מאיתנו ולכן נמצאת איתנו תמיד. ולכן הגמילה ממציצת אצבע קשה ומסובכת יותר.
בבדיקות אולטרסאונד ניתן לראות תינוקות עם אצבע בפה. מציצת האצבע מרגיעה את התינוק והיא חלק בלתי נרד מההתפתחות. אנחנו נוטים לעיתים להחליף את האצבע במוצץ ובכך להימנע מההרגל של התינוק להכניס את האצבע לפה.

מתי לגמול את הפעוט מאצבע?

כאשר מדברים על גמילה ממציצת אצבע או ממוצץ המומחים אינם אחידים בדעתם. חלק טוענים שמעל גיל 3 ניתן לגמול וחלק יטענו כי בגן חובה אפשר להתחיל בגמילה. חשוב לחשוב ע הילד שלכם ולבחון האם הוא מסוגל להירגע על ידי חיבוק או שיחה, או כאשר הוא נסער הוא זקוק לאצבע.

בכל מקרה מומלץ להפסיק את מציצת האצבע לפני בקיעת השיניים הקבועות. מציצת אצבע משפיעה גם על סגר השיניים – גורמת לשיניים העליונות לבלוט החוצה

ישנם ילדים אשר מציצת האצבע עלולה לשבש את הדיבור – הלשון לא פוגשת את השיניים ויש יש שבוש בהגיית אותיות כמו ס או ש. ילדים המוצצים אצבע לעיתים נדרשים לטיפול אורתודנטי, כדי לתקן את הנזק למבנה הלסת ולשיניים.

אז איך נגמלים?

  • הדרך הטובה ביותר היא לנסות להציע לתינוק מוצץ במקום אצבע בפה. יש ילדים שמראש יעדיפו מוצץ או לאחר כמה ניסיונות יסכימו להמיר את האצבע במוצץ. נסו להציע מספר מוצצים ואולי תצליחו.

  • אם התינוק מוצץ אצבע ולא הסכים להשתמש במוצץ, חכו לשלב בו ניתן להסביר לו ואז נסו לקבוע איתו סימנים מוגדרים בהם אתם מסמנים לו להוציא אצבע מהפה.

  • אל תעליבו את הפעוט ונסו לא ליצר שיחה על מציצת האצבע ליד אנשים אחרים. חשוב להבין שהגמילה לא פשוטה.

  • נסו להגביל ביחד איתו את מציצת האצבע רק לזמן השינה ולא ליד אנשים אחרים או ליד טלוויזיה

  • חפשו ספרים על הנושא ועל גמילה בכלל

  • אל תתחילו בגמילה בתקופות לחוצות למשל כשנולד אח חדש או מעבר דירה

  • חפשו משהו שיעזור לילד להירגע, אולי בובה או חפץ מעבר שהוא אוהב.

  • היו רגישים ושימו לב שהגמילה לא יוצרת קשיים או הרגלים אחרים כמו כסיסת ציפורניים.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת