מה מותר לילדים לאכול בארוחת חג מה מותר לילדים לאכול בארוחת חג
פעוטות

מתכונים לארוחות חג

מתפוח ודבש ועד דגים: כל מה שבריא או בטיחותי לילדים על שולחן החג ואיך להגיש את מאכלי החג בצורה מתאימה לפעוטות

תחילת השנה וראש השנה הם זמן טוב לרענן את כללי הבטיחות בשולחן החג ובכלל. מה מותר לאכול, באיזה גיל וממה להימנע. כללים לארוחה בטוחה.

ראש השנה הוא חג שמח, הכלל מאכלים מסורתיים כמו תפוח ודבש, תמרים ורימונים. מצד אחד רוב המאכלים בריאים ואנחנו רוצים לשתף את הילדים בארוחה, אבל כשבדקים כל דבר וכל מאכל, מגלים שלא הכל בטיחותי לילדים.

לפני הכל ובכל ארוחה חשוב לזכור שילדים קטנים אינם יודעים ללעוס ולבלוע היטב את המזון ועלולים לשאוף אותו לריאות. דרכי הנשימה של ילדים צרות יותר משל מבוגרים ולכן סכנת החנק רבה יותר.

בארגון בטרם מדגישים כי חלק לא קטן מהתאונות ומקרי החנק של ילדים מתרחש בבית. חשוב לשים לב לילדים קטנים, לשבת לידם בארוחות החג, ובכל הארוחות ולבדוק את הצלחת שלהם, גם כשמדובר בצלחת מרק שיכול להיות חם או בכלים מרכזיים בשולחן.

חלקנו מחממים את האוכל על פלטות או דואגים למיחם גדול שמונח על השיש. גם אלו יכולים להוות סכנה לילדים. דאג שלא יהיו חוטי חשמל בגובה הילדים והרחיקו כל דבר מקצה השיש.

 מה כדאי לדעת על מאכלי החג:

דג: אי אפשר לוותר על דגים בארוחת חג מסורתית, אבל זכרו שבדג יש עצמות העלולות להיתקע לא רק לילדים קטנים, בגרון.

תפוח בדבש: שתהייה לכולנו שנה מתוקה אבל תפוח הוא פרי קשה ולכן מומלץ לילדים קטנים לבשל את התפוח או לגרד לחתיכות קטנות

דבש הוא אחד הדברים שמשרד הבריאות ממליץ לא לתת לילדים מתחת לגיל שנה. בדבש שינו רעלן המיוצר על ידי חיידק בשם "קלוסטרידיום בוטולינום. אצל תינוקות עד גיל שנה מדובר במחלה קשה העלולה לגרום גם למוות. יש להימנע גם מעוגות דבש מאותה סיבה.

רימון: רימון הוא פרי בריא עמוס בוויטמינים וברזל. למרות כל הטוב שבו הוא בהחלט לא מומלץ לתינוקות קטנים כיוון שהוא מכיל גרגירים העשויים לגרום לחנק. אם אתם רוצים לתת לתינוק רימון – עדיף לסחוט את המיץ ולא לאפשר אכילה ש הגרגירים.

תמר: עוד פרי בריא ומומלץ למבוגרים, המכיל מרקם דביק ולא מומלץ לילדים שלא לועסים היטב. חשוב לחתוך את התמר ולא לאפשר לקטנטנים לאכול אותו שלם, עם הגרעין.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת