האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

לעודד התפתחות בעזרת צעצועים

צעצועים מעודדים התפתחות בגילאי לידה ועד שלושה חודשים

Cute Caucasian Hispanic unisex baby in arms of a big brown stuffed dog laying on couch.

 כניסה לחנות צעצועים או חנות לדברי תינוקות משאירה הורים רבים מוקסמים מהמבחר המתוק והנעים של צעצועים. אבל האם התינוק שלכם באמת צריך את כל החנות אצלו בחדר? אלו צעצועים כדאי לקנות בשלבים הראשונים ואלו צעצועים מעודדים התפתחות בגילאי לידה ועד שלושה חודשים?

מה כדאי לדעת על התפתחות התינוק?

ראיה: תינוקות בגיל הזה לא רואים רחוק ומתמקדים בכ 20 סנטימטר של ראייה. לכן מומלץ לחשוב על צעצועים בצבעים מנוגדים כמו אדום לבן שחור או צבעים והקים.

שמיעה: תינוקות בגיל הזה ולמעשה עוד ברחם, שומעים. אפשר לחפש צעצועים המשמיעים מוזיקה, חפשו משהו נעים ואם אפשר כזה שהפעלתו לא מסתיימת אחרי 30 שניות אלא ארוכה יותר, כדי שלא תשתעבדו להפעלתו.

מוטוריקה: בשבועות הראשונים לחייו התינוק לא שולט על התנועות שלו ולא יכול לאחוז במכוון צעצוע. אם תלויה מעליו קשת צעצועים הוא יכול ללא כוונה לגעת בצעצועים ולהפעיל אותם.

משחקים שכדאי שיהיו בבית לתינוק

ספר ראשון שלי: החל מגיל לידה ניתן להציב בעריסת התינוק או בעגלתו ספר תמונות מבד או מקרטון.  את הספר כדאי למקם קרוב לפני התינוק ולחפש ספר בשחור לבן או שלושה צבעים על מנת למנוע עומס. ישנם ספרים עם מוזיקה וישנם ספרים עם מרקמים שונים למגע

רעשנים: רעשנים הם משחק אהוב על ילדים. ניתן לתלות רעשנים בצבעים מנוגדים שאפשר לתלותם מעל המיטה או העגלה. אפשר למצוא רעשנים המוצמדים לגרביים ומשמיעים רעש כשהתינוק זז.

"אוניברסיטה" לתינוקות: ניתן למצוא אוניברסיטאות שונות לתינוק. עיקרן ברור- משטח שכיבה נעים ומעליו קשתות המאפשרות תליית צעצועים רכים ונעימים. מטרת האוניברסיטה היא לגרות את התינוק להושיט ידיים ולגעת בצעצועים מעליו. לקראת גיל חודשיים תינוקות מתחילים להתעניין בחפצים תלויים. השכבה באוניברסיטה תעודד את התינוק להרים יד ולנסות לגעת בחפצים.

מובייל לתלייה מעל מיטת התינוק: אין כמעט חדרי תינוקות שאין בהם מובייל מנגן מעל למיטת התינוק. מומלץ לתלות מעל מיטתו של התינוק או העריסה מובייל. המובייל יסייע לפיתוח הראיה והשמיעה של התינוק. מומלץ לא להציב את המובייל גבוה מדי וזאת על מנת לאפשר לתינוק לראות בבירור את הדמויות החגות מעליו. אל תשכחו להוריד את המוביל כשהתינוק יושיט ידיים ויוכל למשוך צעצועים.

קשת לעגלה: בדומה לקשת של האוניברסיטה קשת העגלה ניידת ומתלבשת על דפנות העגלה ומהווה שעשוע לתינוק. מומלץ לא להעמיס צעצועים על הקשת עצמה ולגוון מדי פעם.

כתבות קודמות בנושא התפתחות התינוקכתבות נוספות בנושא התפתחות התינוק
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c