האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
רקפת פרא

רגע לפני שחותכים - הכל על ברית מילה

רוב הילדים בישראל עוברים ברית מילה בגיל 8 ימים. האירוע מלווה בלא מעט חששות. לפני הברית – כל מה שכדאי לדעת על הרגע הזה ועל הטיפול בתינוק אחריו

תינוק ישן מחבק דובי במיטת תינוק

הגיע הרגע המרגש ולאחר 9 חודשים נולד לכם בן. עוד לא הספקתם לצאת מבית החולים וכבר תצטרכו לדאוג בגיל 8 ימים,  לאירוע הראשון המשמעותי מאוד והמלווה לא פעם בהרבה מתח ובמיוחד להורים – ברית המילה.

לא הרבה הורים יודעים אך למרות שמדובר בהליך עתיק יומין שמתקיים כבר אלפי שנים באותה הדרך, באלמנטים מסביב להליך המילה עצמו חלו שינויים מרחיקי לכת והמוהלים מעודכנים בפיתוחים החדשים בתחום ההחתלה ומוצרי התינוקות ומנחים את ההורים מראש ולאחר הטקס בצורה שתסייע להם ובמיוחד לתינוק לעבור את הפרוצדורה באופן המיטבי והבטוח ביותר.

אחד התחומים המתעדכנים באופן שוטף הוא החיתולים – בפיתוחם מושקע זמן ומאמץ רב מאוד במטרה לאפשר להם להגן על התינוקות שלנו באופן הטוב ביותר ולמשך זמן רב יותר.

בחירת החיתול אותו תשימו לתינוק לאחר הברית חשובה מאוד. החיתול אוטם את האזור ושומר על הטמפרטורה – מיד לאחר הברית חשוב מאוד שהתינוק יעשה פיפי וחשוב מאוד להחליף לו את החיתול בתדירות גבוה.

לדברי המוהל יעקב שכטר-מוהל מוסמך ומומחה משנת 1990, יש לשים לב למספר דגשים:

  • החלפת הטיטולים לילד לאחר ברית מקסימום כל 3 שעות בנוסף ממליץ המוהל: "להחליף את הטיטול לאחר הברית לעתים קרובות אף יותר במידה והילד לא רגוע".
  • כדאי לשים לב לסגור את החיתול מיד אחרי הפתיחה מפני שהמגע של האיבר עם האוויר מיצר שתן ברמה גבוהה ופתיחת הטיטול בזהירות ומיד סגירתו תגן עליכם ועל התינוק מפני הרטבות.
  • המוהל מנחה  למרוח משחת החתלה טובה בכמות נדיבה על לראש האיבר בדומה לזילוף עוגיית מרנג – גם במטרה למנוע הדבקות של האיבר לחיתול.
  • כשמסירים את החיתול יש לנהוג בזהירות ובעדינות גבוהה כדי למנוע הדבקות של הפצע לחיתול מסיבה זו חשוב לבחור בטיטול איכותי.
  • ככל שמועד החלפת החיתולים הראשונים תהיה סמוכה למועד הברית יכולים להופיע בחיתול כתמי דם/צבע ורוד, הנוצר בשילוב של הדם עם השתן- רצוי שהחיתול יהיה בעל כושר ספיגה מרבי גם כשתדירות החלפת החיתולים גבוהה, כדי לאפשר לפצע להתייבש ולמנוע מהתינוק תחושות אי נעימות נוספות וגירויים נוספים נוסף על הפצע.

לדברי המוהל שכטר  "חיתול בעל ספיגה טובה חוסך ימי רפוי."

 

הכותבת רקפת פרא, היא עורכת האתר אמאנגה

כתבות קודמות בנושא הימים הראשוניםכתבות נוספות בנושא הימים הראשונים
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c