האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

הכי נוח להיות עצמאי

למה לעודד עצמאות אצל פעוטות ומה הופך את היכולת שלהם ללכת ולעשות דברים בעצמם, לקל יותר ונוח גם להם? הכל על נוחות, עצמאות והתפתחות

2 תינוקות משחקים

עצמאות ילדים לפעמים מפחידה אותנו ההורים אבל היא יכולה להיות נוחה לקטנטנים ובינינו גם לנו ההורים. איך מתחילים בחינוך לעצמאות ומה הפעולות שילדים קטנים יכולים לעשות לבד?

הם קטנים וחסרי אונים. אנחנו מאכילים אותם, מחזיקים אותם ומרדימים אותם על הידיים. ואז פתאום הם רוצים לנסות לבד. אוכלים לבד ומתלכלכים, מנסים לטפס על הנדנדה בגינת המשחקים ואפילו מנסים לשחק לנו בסמרטפון לבד. עצמאות זה שם המשחק ומסתבר שלילדים עצמאיים קל יותר ונוח יותר, כיוון שהם עושים את הדברים בדיוק כפי שהם רוצים.

הפעולה: נרדמים לבד

מתחילים: לא לפני גיל חצי שני כיוון שעד אז רצוי לעזור להם ולדאוג להרבה חום ואהבה. חשוב להבין מתי חלונות השינה של הקטנטנים ולעזור להם להירדם לפי הצורך שלהם. בהתחלה עם מגע וליטופים ובסוף פשוט לבד כשאתם באזור.

הכי נוח: להרגיל אותם להירדם לבד, זה גם הכי טוב להם, ללמוד להירדם ואז לישון לילה שלם. נשמע חלום? אולי אבל עם קצת מאמץ זה יקרה!

הכי נח עם חיתולי האגיס פרידום דרי

הפעולה: שותים מכוס

מתחילים: החל מגיל שנה ניתן לתת לילד לשתות מכוס. אפשר לנסות גם לפני. הרעיון שהילד יאחז את הכוס בשתי ידיים ויתחיל משתייה של מים.
הכי נוח: להתחיל בכוסות אימון סגורות ולאפשר לילד לשתות בלי לדאוג שהכלי ישפך על הבגדים

הפעולה: אוכלים עם כפית

מתחילים: הגיל תלוי מאד בחשיבות הסדר והניקיון בבית להורים. בגיל שנה וחצי בממוצע הפעוט כבר יכול לאכול כפית לבד. חפשו כפיות נוחות לאחיזה רצוי עם ידית רכה.

הכי נוח: לקנות כמה כפיות, לתת לו לאכול ולהאכיל אותו במקביל

הפעולה: מתלבשים לבד

מתחילים: כבר בגיל שנה וחצי, תלוי בעיקר בילד וביכולות המוטוריות שלו, ניתן לתת להם לעזור בחלקים. אמנם לשרוך שרוכים יצליח להם רק בגילאי 5 אבל להרים ולהוריד מכנסיים, להכניס יד לשרוול או לחבוש כובע לבד אפשר ממש להתחיל.

הכי נוח: לקנות מכנסיי טרנינג ולא עם כפתורים, לתת להם להתאמן כשיש זמן ולעודד אותם. זה חשוב כיוון שבסופו של דבר בזמן הגמילה מחיתולים, תרצו שהם יעשו הכל לבד.

הפעולה: משחקים לבד

מתחילים: בזמן קצר ניתן להרגיל את הקטנטנים לשחק כשאתם לא פעילים אלא יושבים ליד. אפשר להתחיל בכל גיל, רק וודאו שכל מה שנמצא באזור בטיחותי והתינוק לא יכול להגיע למקומות מסוכנים. כשהם ממש קטנים – השאירו בלול או במיטה.

הכי נוח: לדאוג למרחב בטוח, לשבת ליד ולצפות ולתת להם לשחק. חפשו בובות רכות ונעימות ומשחקים שניתן לאחוז ביד.

הכי כיף ונוח לשחק

הפעולה: מצחצחים שיניים

מתחילים: מתחילים לצחצח שיניים כבר עם בקיעת השן הראשונה וממשיכים לצחצח עד גיל 6 בערך את שיני הילדים אחר כך ניתן להם לצחצח לבד. אבל ניתן בסביבות גיל שנתיים  לאפשר לקטנטנים לצחצח לבד ולעזור להם.
הכי נוח: לקנות מברשת שיניים מתאימה לגיל ולעבור בהמשך למברשת חשמלית מתאימה גם היא לגיל

 

 

 

כתבות קודמות בנושא מתחם הנוחותכתבות נוספות בנושא מתחם הנוחות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c