האגיס
מערכת האגיס

שעת סיפור: ספרים לקטנטנים

ספרים חדשים לפעוטות ולילדים, על רגשות, חלומות ואיכות הסביבה

ילדה מסתתרת מאחורי ערמת ספרים

מי לא אוהב סיפור לפני השינה? הרגעים הקסומים כשהבית שקט ואתם מתפנים לשבת עם הקטנטנים ולקרוא להם. מומחים, החוקרים התפתחות שפה ודיבור ממליצים להתחיל ולהקריא לילדים סיפורים מגיל צעיר.

בספר "עוד סיפור ודי" של ד"ר יעל דר, ניתן למצוא הסברים על חשיבות קריאת הספרים בכל גיל. ד"ר דר מאמינה שצריך להקריא סיפורים לילדים כבר מגיל לידה. לטענתה אולי בהתחלה הם לא מבינים, אבל הם שומעים את קולנו המוכר והמרגיע, ומפתחים הרגל טוב כבר מינקות

ספר איזבלה

"לא קוראים לי איזבלה"

"לא קוראים לי איזבלה"

על הנוסח בעברית אמון יהודה אטלס. העלילה, שמלווה באיורים מיוחדים, מביאה את סיפורה של ילדה סקרנית בשם איזבלה שמחליפה דמויות ובכל פעם היא מפנטזת כי היא אישה אחרת ידועה אשר עשתה היסטוריה. באמצעות הסיפור לומדים הקוראים הצעירים את קורות חייהן של נשים חשובות בהיסטוריה שלנו. האסטרונאוטית סלי ריד, האמריקנית הראשונה שטסה לחלל, אנני אוקלי שנודעה כשולפת מהירה וכצלפית מעולה, רוזה פרקס שהיתה פעילה מרכזית בתנועה לזכויות האזרח בארה"ב, המדענית מארי קירי שהיתה חלוצה בחקר הרדיואקטיביות ואליזבט בלקול – האישה הראשונה בעולם שנלמדה בבית ספר לרפואה והפכה לרופאה מוסמכת.

בסוף הספר מופיע מידע מפורט על כל אחת מהנשים הללו, לרבות צילומים שלהן.

כתבה: ג'ניפר פוסברי

נוסח עברי: יהודה אטלס

איורים: מיק ליטוין.

מחיר: 58 שקל

"על התנהגות ורגשות"

ארבעה ספרים יוצאים לאור בסדרה החדשה "על התנהגות ורגשות", כשכל אחד מהספרים עוסק בהתמודדות עם רגש אחר: פחד, קושי בשיתוף, עצב ושמחה והתגברות על הקושי שבהתנהגות על פי כללים

באמצעות סיפורים קלילים מעולמם של הילדים, המלווים באיורים צבעוניים שממחישים את העלילה, נחשפים הילדים לכלים להתמודדות עם רגשות שונים, ביניהם פחד, איסורים, הקושי בשיתוף, תחושת עצב ושמחה. בסוף כל ספר יש הצעות לפעילות ולשיחה על הנושא בו עוסק הספר, וכן סיפור נוסף בציורים שיעודד את הילד לספר בעצמו על הרגש שהוצג בספר.

ספר מי פוחד

מי פוחד?

"מי פוחד"

סיפור המפגיש את הילד עם הצורך להתמודד עם פחד, כמו פחד ממפלצות, מטיסות, זיקוקי דינור, חושך ועוד.

"אני רוצה לבד"

הסיפור בו עוסק בחשיבות שבשיתוף. למה חשוב לשתף חברים במשחק קבוצתי, תחושת הסיפוק שמרגישים במשחק משותף עם החברים ועוד.

ספר רוצה לבד

אני רוצה לבד

 "עצוב ושמח"

בו הסיפור חושף את הילד לדברים שעלולים להעציב אותו ומה עשוי לעודד אותו ולשמח. מה מרגיש הילד למשל כשהצעצוע שלו נשבר, איזו תחושה עולה בו לאחר שמתקנים את הצעצוע, איך זה מרגיש שהכלב של המשפחה הולך לאיבוד ומה התחושה שמוצאים אותו ועוד.

"אבל למה אסור לי"

מתאר באמצעות סיפור קליל חוקי התנהגות בחברה כמו כללים בחציית כביש, מדוע צריך ללכת לישון בערב, למה חשוב לשמור על הכללים במשחקי קופסא, למה צריך לקום בבוקר לגן, מדוע על ההורים לשמור על כללי התנהגות במקום עבודתם ועוד.

כתבה: סוג ריבס

תרגם: תומר קרמן

איורים: דזידריה גויצ'רדיני

מחיר: 58 שקל.

"ננו – הגיע מכוכב אחר בכדור הארץ לבקר"

גיבור הספר "ננו" הוא יצור מכוכב אחר שהגיע לבקר אצלנו על מנת לעזור בשמירה על כדור הארץ. ילד קטן פוגש ביצור המוזר שנראה כמו חייזר, ויוצא איתו להרפתקאות מעניינות ומהנות. במהלך הביקור לומדים הילד וחבריו מדוע חשוב למחזר עיתונים ולא להשליכם לפח, מבין כי אסור לקטוף פרחים מוגנים, לומד מדוע אסור להשליך על הרצפה ברחוב קליפה של בננה, למה חשוב לשמור על שקט בשעות הצהריים ומדוע אסור לפגוע בבעלי חיים.

עם סיום ההרפתקאות המשותפות במהלכן למדו לביא וחבריו כיצד לשמור על כדור הארץ, נפרד ננו מכולם וחוזר לכוכב שלו. בסוף הספר תמצאו דפי פעילות, שמזמינים את הילד לספר כיצד הוא שומר על כדור הארץ ואף לכתוב מכתב לננו.

כתבה: שרה זלוף

עיצוב ואיור: הילה מעוז

מחיר: 78 שקל.

ספר ננו

ננו על חברמכוכב אחר

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z