האגיס
מערכת האגיס

צעצועים זה בלגן: איך לשמור על בית מסודר עם תינוק

הם זורקים, משחקים, אוכלים וחלק מהאוכל מגיע לרצפה. איך מצליחים לארגן את הבית כשיש תינוק בסביבה

סידור הבית עם תינוק

מסתבר שאחד האתגרים המעסיקים להורים הוא לשמור על בית מאורגן, לפחות מצורה סבירה, כשיש תינוק זוחל או פעוט בבית. כניסה לקבוצות פייסבוק מראות עד כמה השאלה איך לארגן את הבית או מה עושים עם כל הבלגן, משמעותית ומלחיצה הורים.

לנסות לנקות את הבית, כאשר תינוק זוחל אחרינו, או לנסות לסדר, כאשר יש מי שמוציא הכל ומעוניין כרגע לסדר בסדר מיוחד משלו- כלומר לזרוק הכל על הרצפה, זהו בהחלט אתגר. אז איך עושים את זה? איך מצליחים לדאוג לבית מאורגן או אפילו נקי

לפחות הרצפה מסודרת

על מנת לשמור לפחות על הרצפה מסודרת כדאי לארגן כמה קופסאות גדולות או סלסלות קש גדולות ובהם להשאיר משחקים או צעצועים לפי סדר שתקבעו. לדוגמה כל משחקי הפלסטיק בקופסה אחת וכל הדובים והבובות בקופסה אחרת. אפשר לדאוג גם לקופסה לנעליים, למטריות וכו. בסוף כל יום מנסים לארגן עם הפעוט את המשחקים. הם בדרך כלל ישתפו פעולה אם תציגו להם את הסידור כמשחק ולא תכעסו עליהם.

עכשיו מנקים

רב הפעוטות והילדים ישמחו לנקות איתכם בעיקר כשאתם משתמשים בתרסיסים שונים. הבעיה שחומרי הניקוי לא תמיד בריאים לקטנטנים ולכן תנו להם מטלית נקייה ומטאטא קטן ואפילו הכינו להם מיכל תרסיס מלא במים שאיתו יוכלו לנקות איתכם. אתם יכולים לנקות והם ינקו את הצעצועים שלהם במקביל. רוב הילדים שיתפו פעולה ואפילו ייהנו מהפעילות ואתם תרוויחו בית נקי או לפחות נקי חלקית.

כביסה

איכשהו ברב הבתים בהם יש ילדים הכביסה לא מסתיימת. ערמות של כביסה נערמות בהתחלה בסל הכביסה ואחר כך על הספה או בכל מקום אחר ועכשיו צריך לכבס ולקפל. איך מתחילים להתמודד עם הכביסה? העצה הטובה ביותר היא לנסות לכבס לפני שישנה ערמה ענקית. אם אתם לא חובבי כביסות כדאי לקנות בגדים בצבעים דומים לתינוק ובעיקר כאלה שלא דורשים גיהוץ או כביסה עדינה או מיוחדת. כך תוכלו לכבס הכל ביחד.

אם אתם תולים כביסה במקום שהפעוט יכול לבוא אתכם תנו לו אטבי כביסה שישחק אתכם ויעזור בתלייה. אתם גם יכולים לתת לקטנטנים משימות כמו להעביר לכם בגד לתליה ולעזור. כל משימה שהופכת למשחק הופכת לנעימה יותר. אגב דרך תליית כביסה ניתן ללמד צבעים ומושגים כמו יבש רטוב או ארוך קצר ולהפוך את המשימה לזמן איכות.

שואב אבק

אם אתם עדיין אלו שמטאטאים את הבית ולא נעזרים ברובוטים למיניהם (כמונו למשל…) כדאי לנסות למצוא גם לקטנטנים מטאטא קטן ולתת להם לעזור. כדאי גם לזכור שאם אתם שואבים בשואב אבק, חלק מהתינוקות מפחדים משאבי אבק, בעוד שאחרים דווקא יתעקשו לעזור לכם וייהנו מהרעש. אם הילד מפחד נסו לשאוב רק כשיש עוד מבוגר שנמצא איתו.

כל יום- משימה אחת בלבד!

קבעו רשימת מטלות ובצעו כל יום משהו אחד קטן. הקדישו לכך אפילו כמה דקות, סדרו פינה אחת, סדרו רק את השולחן או נקו את השירותים. אתם תרגישו שעשיתם משהו ותתפלאו כמה מהר הבית יתחיל להיות מסודר

אפשר לשחרר

ואנחנו מזכירים שהדבר החשוב ביותר לזכור כשמדברים על בית נקי ומסודר הוא שבלגן הוא לעתים בלתי נמנע כשיש קטנטנים, וזה בסדר! יהיו ימים טובים ויהיו ימים פחות טובים. אבל גם אם לא סידרת והרגשתם שסביבכם הכל בלגן גדול, תזכרו שזה בסדר וסדר היום האינטנסיבי לא תמיד מאפשר לעשות הכל

יש לכם עוד טיפים לסידור הבית? כתבו לנו ואולי תזכו מאיתנו במתנה

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z