האגיס
מערכת האגיס

9 עובדות שלא ידעתם על מיקי מאוס!

מיקי מאוס הוא העכבר במפורסם ביותר בעולם. לא תאמינו אבל הוא כבר בן 87 ועדין מצליח להצחיק ילדים בכל מקום ובכל שפה. מה סוד הקסם ואילו עובדות לא הכרתם על מיקי וחבריו

מיקי מאוס ודונלדק יושבים עעכיסא במאיים

מיקי מאוס נולד בשם מורטימור. בתחילה קרא וולט דיסני לדמות המצוירת בשם "מורטימר מאוס", אך בעקבות טענת אשתו שהשם "מורטימר" ארוך מדי, החליט דיסני לקצר את שמו ל"מיקי מאוס".

למה עכבר? בראיונות שנעשו סיפר דיסני כי תמיד היתה לו חיבה מיוחדת לעכברים. כשעבד בחברת פרסום, הוא נהג ללכוד את העכברים ולהאכיל אותם. את אחד העכברים האלה אימץ לחיית מחמד, וקרא לו מורטימר. את מורטימור העכבר הוא צייר בזוויות שונות.

אנחנו מכירים את מיקי מאוס מדבר בקול מצחיק ואת חבריו שזכו לחיקויים בכל מקום. אבל האם ידעתם שמיקי מאוס התפרסם בעיקר אחר הופעתו בסרט הקצר "ספינת הקיטור ווילי", סרטון האנימציה המדבר הראשון. לפניו מיקי מאוס הופיע בסרט נוסף, ספינת הקיטור וילי ביחד עם לא אחרת מאשר אהובתי מיני מאוס. זה היה כמובן סרט אילם בשחור לבן.

דמותו של מיקי מאוס הפכה ללוגו של וולט דיסני והיא חלק משמעותי ממיתוג החברה.

דיסני טען שכאשר ברא את מיקי הוא ביקש ליצור את דמותו של ברנש קטן שמנסה לשרוד בעולמנו בכל דרך אפשרית ולעשות את הטוב ביותר שהוא יכול; לטענתו של דיסני, ההשפעה הגדולה ביותר על דמותו של מיקי הייתה זו של צ'רלי צ'פלין. ואולי בגלל זה סוד קסמו וההתלהבות חוצת השנים והגילאים מהעכבר המתוק.

וולט דיסני מקפידים לשלב את מיקי מאוס בכל אחד מהסרטים שהם עושים. אם תסתכלו היטב בכל סרט של בית היוצר שלהם תוכלו למצוא אותו משתתף או מופיע באחד המקומות. בשוליית הקוסם הוא קיבל ממש תפקיד אורח אבל גם בסרטים אחרים הוא מופיע וקורץ לנו.

מיקי מאוס זכה ביום ההולדת החמישים שלו לכוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד. כבוד גדול לדמות מצוירת. השנה לכבוד יום הולדתו הוא גם מככב על מהדורת מגבוני האגיס.

מיקי מאוס מככב על מוצרים רבים, על בגדים, כלי אוכל ואפילו על מגבוני האגיס. האהבה של מבוגרים וילדים אליו מכתירה אותו באחד המקומות הראשונים כדמות האהובה של דיסני.

מגבוני האגיס במהדורה מיוחדת

מגבוני האגיס במהדורה מיוחדת

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z