האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

כבר חיבקתם היום?

כמה פעמים אתם מחבקים את הילדים ולמה החיבוק שלנו כל כך חשוב? על יום החיבוקים ועל החיבוק שלכם ההורים

ידיים מחבקות כפות רגלים של תינוק

בשנת 1986 ייסדו סטודנטים אמריקאים מנהג לפיו ב-21 בינואר יש להתחבק יותר עם הקרובים אלינו, בהמשך הם שיפרו ושינו את ההגדרות והמליצו להתחבק עם אנשים, גם כאלה שזרים לנו.  מטרת החיבוק הוא פשוט חיבוק, לא חיבוק אינטימי או מיני.  כמה שנים לאחר מכן  גם קנדה אימצה את המנהג ואחריה אנגליה, אוסטרליה, גרמניה ועוד.

בקריאה ראשונה, ההחלטה על יום החיבוקים נשמעת מוזר, אבל למעשה יש מאחוריה הגיון ואפילו ביסוס מחקרי. מחקרים גילו שבזמן החיבוק מתגברת הפעילות של מערכת העצבים המרכזית, מערכת החיסון מתחזקת, רמת ההמוגלובין בדם עולה והמוח מפריש אל תוך הדם את ההורמון אוקסיטוצין, אשר גורם להרגשה טובה וליחס טוב אל העולם הסובב אותנו. מחקרים אחרים הוכיחו שחיבוק ומגע של עור לעור, אצל פגים, ממש משנה ומציל חיים. פגים שחובקו וכן תינוקות קטנים שנולדו פגועים, וזכו לחיבוקים ולמגע, הצליחו לשרוד טוב יותר מחבריהם שטופלו ללא מגע.

אבל חשיבות החיבוק כאמור היא לא רק לתינוקות או לפגים. חוקרים גילו כי כאשר חיבוק נמשך 20 שניות ומעלה, יש לו השפעה עמוקה על הגוף ועל הנפש.

חיבוק הורי: קסם אמיתי

חיבוק הוא כמעט אינסטינקט אצל הורים לגבי ילדיהם. ככל שהילד קטן כך אנחנו חשים צורך לחבק ולגונן. התחושה הזאת והרצון חשובים למעשה להתפתחות התינוק והילד. להורים מומלץ לחבק את ילדיהם הקטנים לעיתים קרובות עד כמה שאפשר חיבוק מעודד התפתחות קוגניטיבית ופיזית טובה יותר. תינוקות שלא זכו לחיבוקים ומגע גדלו להיות מבוגרים בעלי בעיות וקשיים.

כוחו של חיבוק. לחיבוק יש כוח לשנות ולהשפיע

חיבוק זוגי חשוב לא פחות!

מהרגע שהפכנו להיות הורים אנחנו משקיעים זמן והמון מגע בילדים שלנו. אבל פסיכולוגים ממליצים לחבק את הבן/בת זוג שלכם לא פחות משמונה פעמים ביום! המחקים טוענים כי מגע וחיבוקים מונעים סטרס, משפרים את הקשר הזוגי ותורמים לבריאות שלנו!

ניסוי שנערך באוניברסיטת צפון קרוליינה חקר את השפעת החיבוק על זוגות. גברים ונשים הושמו בחדרים נפרדים, והחוקרים בדקו את לחץ הדם שלהם ואת הימצאותם של קורטיסול (הורמון הסטרס) ואוקסיטוצין בדמם. לאחר מכן הפגישו את בני הזוג בחדר אחד, הם נתבקשו לשבת יחד ולהיזכר בימים בהם היו מאושרים במיוחד. לאחר השיחה הוקרן בפניהם סרט רומנטי קצר באורך 5 דקות, ואז הם הושארו להתייחד למשך 10 דקות. ורק אחרי זה החוקרים ביקשו מהזוגות שהשתתפו בניסוי להתחבק.

לחץ הדם ורמת ההורמונים נבדקה שוב ונמצא כי חיבוקים משפיעים על רמת ההורמון המפחית את הדיכאון ואת תחושת הבדידות. לחץ בדם ירד ואיתו הסיכוי ללקות בהתקף לב. אצל נשים לחץ הדם קטן כתוצאה מהחיבוק במידה גבוהה יותר מאשר אצל הגברים.

כתבות קודמות בנושא כוחו של חיבוקכתבות נוספות בנושא כוחו של חיבוק
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c