האגיס
מערכת האגיס

חינוך ביתי: נשארים בבית עם הילדים ונהנים!

רוב ההורים עסוקים בחיפוש אחרי גן מושלם אבל ישנם כאלה שהחליטו להשאיר את הילדים בבית ואיתם ולוותר על גן. איך עושים את זה ומה כדאי לדעת על חינוך ביתי בגיל הצעיר

תינוקות עם חיתול יושבים על פרקט

בזמן שאתם קניתם תיק לגן וחיפשתם בגדים נוחים שאפשר ללכלך, בזמן שסימנתם כל בקבוק והתאמנתם על גמילה מחיתולים, יש הורים שמראש ויתרו על העניין ונשארים בבית עם הקטנטנים.

בישראל מקובל שחופשת הלידה נמשכת כשלושה חודשים ואחריה חוזרים לעבודה. ישנן אמהות שמאריכות את חופשת הלידה. אבל בסביבות גיל חצי שנה רובנו מחפשים מטפלת או גן ומשפחתון. הסיבה לחזור לעבודה משתנה מהורה להורה אבל הרב בהחלט ממשיך את המסלול.

ישנן אמהות ולעיתים גם אבות, שהחליטו לעצור להישאר בבית. הם ברובם התמודדו עם שאלות כמו: לא משעמם לו בבית? איך יש לך סבלנות? ילד חייב חברים למה הוא בבית ועוד פנינים. אז לפני הכל אפשר להירגע. אף מומחה לא יחשוב שאתם עושים לפעוט נזק בבית, להפך, תינוקות וילדים צעירים זקוקים למגע ולכך שכל צרכיהם יענו. בבית בטיפול של אחד על אחד יש סיכוי גדול יותר לעשות את זה.

אז אם החלטתם ואתם רוצים להתחיל, כמה טיפים ורעיונות איך להישאר בבית עם קטנטנים וליהנות מכל דקה.

חפשו חברים במצב דומה

תתפלאו כמה הגינה הציבורית מלאה בעוד ילדים שלא הולכים לגן. ככל שהבייבי שלכם קטן יותר כך תמצאו יותר הורים וילדים במצב דומה. חברים חשובים גם לקטנטנים אבל גם ובעיקר גם לכם! חשוב למצוא קהילה תומכת. את הקהילה תוכלו למצוא בקבוצות פייסבוק או אתרי פייסבוק אבל גם ליד הבית!

סדר יום יש גם בבית

בגן קל מאד לייצר לקטנטנים סדר יום. מתחילים בארוחה בשעה קבועה, משחקים ושינה קבועה. סדר היום נמשך גם לבית והופך את השגרה לנוחה יותר ומקלה גם עלינו ההורים וגם על הילדים. סדר יום חשוב לפעוטות ולכן חשוב לנסות לשמור על כזה גם כשאתם בבית. נכון שבבית קל יותר לזרום ולא צריך להעיר אף אחד בשבעה קבועה, אבל כדאי לנסות לייצר שעות שינה קבועות ושעות ארוחה קבועות. זה יקל עליכם ויעזור לכם בשגרה, שיכולה להיות מאד שוחקת עם פיוט בן שנה, שנתיים או שלוש.

וותרו על הטלפון הנייד

לגדל ילדים בבית זו משימה חשובה ולא פשוטה. חייבים להיות זמינים לילדים, בעיקר לקטנטנים, לשחק איתם ולדאוג לתעסוקה. בשביל זה כדאי להניח את הנייד והפייסבוק לכמה שעות ולהיות עם הקטנטנים באמת.

לא חייבים לקנות את כל המשחקים

חשוב בשלבים האלה להשקיע בקטנטנים, החל ממשחקים וכמובן בפיתוח מוטוריקה עדינה וגסה. אין צורך לרכוש את כל המשחקים החדשים, אפשר גם ליצור בבית (לא תאמינו איך בקבוק עם אורז וקטניות , סגור היטב, יכול להפוך לרעשן או למעודד הליכה) וכמובן כדאי לנצל את הסביבה – גינה ציבורית היא מקום מצוין לעודד מוטוריקה, שפת הים היא מקום טוב לחשוף למגע ולתחושות ופינת ליטוף יכולה להוות אטרקציה אבל גם מקום ללימוד על בעלי חיים.

אפשר להתחרט

ההחלטה על חינוך ביתי היא הפיכה. אתם יכולים להתחיל ולהפסיק כשתחליטו שאתם ביחד בשלים לגן. אתם יכולים להתחיל ולמצוא פתרונות שונים כמו גן אמא – גנים המאפשרים השארות של הקטנטנים לפי שעות או עם ההרה עצמו בגן.

העיקר שתחליטו בכל שלב מה שמתאים לכם ולא תתרגשו מהאמירות והשאלות מסביב.

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק
במתן המייל הנך מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי קימברלי-קלארק ישראל בע״מ באמצעות מיילים. ניתן להסיר את פרטיך מהרשימה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק
במתן הטלפון הנך מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי קימברלי-קלארק ישראל בע״מ באמצעות הנייד. ניתן להסיר את פרטיך מהרשימה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z