האגיס האגיס קישור לדף הבית
מערכת האגיס

איך להציב גבולות לילדים?

הצבת גבולות: איך מצליחים להציב גבולות ועדין לדאוג לאווירה טובה בבית

הצבת גבולות לילדים

 אין הורה שלא מתלבט בשאלה הקשה מתי להציב גבולות לילד ואיך מציבים גבולות נכון. גישות שונות נבנו בשנים האחרונות והן מעבירות מסרים שונים וסותרים להורים. חלק מהגישות, אם כי הן במיעוט, טוענות שניתן לגדל ילד ללא גבולות, הוא כבר ידע מתי הוא עייף או רעב ואין טעם להתווכח איתו על נושאים שונים. גישות אחרות רואות כחובה של ההורה להציב לילד גבולות ברורים, שיגנו עליו מפני סכנות ויאפשרו לו התפתחות תקינה.

האם חשוב להציב גבולות?

רב גישות ההתפתחות הקיימות כיום רואות צורך בהצבת גבולות לילד. ילדים הגדלים ללא גבולות חיצוניים מרגישים לעיתים חוסר אונים וקושי לפענח את העולם סביבם. הגבולות מגנים על הילדים מפני סכנות אבל גם מפני התמודדות עם הסביבה.

למה צריך להציב גבולות?

המטרה היא לשמור על בריאותו וביטחונו של הילד (אל תרוץ לכביש, לא לגעת בחשמל) מדובר גם בבריאותו הנפשית או אושרו וילמדו אותו להתמודד עם חברת ילדים ולהסתדר בחברה (לדוגמא: לא לנשוך, דחיית סיפוקים וכו)

הגבולות מיועדות לילדים?

בואו נודה על האמת, חלק מהגבולות מיועדים גם למענינו ההורים. חשוב שלא נשכח את עצמנו בהתייחסות לגבולות ולכן גבולות כמו "אסור לצייר על הקירות" גם הם גבול לגיטימי, לשמירה על שיגרת הבית. שימו לב שחלק מהגבולות עוזרים לנו ההורים להגיע לשגרה נעימה ולהרגיש שליטה על ההתנהלות בבית.

מהו גבול נכון?

אחת השאלות שמרבים לשאול היא מהו גבול נכון. מסתבר שאין גבול נכון. מלבד התייחסות לביטחון ובטיחות של הילד וכן למקרי אלימות, כל משפחה מחליטה על גבולות נכונים לה ומתאימים לה.

חלק מהמשפחות יציבו יותר גבולות בכל מה שקשר לסדר ולניקיון וידאגו יותר להצבת גבולות בנושא ואילו משפחות אחרות יצליחו לזרום גם בלי גבולות הקשורים לאמבטיה בכל יום או סידור החדר והבית.

איך להציב גבול?

חשוב להחליט ביחד שני בני הזוג על גבולות – נסו לקבוע גבולות המקובלים על שני ההורים בבית ולדבר על הגבולות לפני כן.

להתמקד בדברים החשובים באמת – אי אפשר להציב גבולות על כל דבר בהתנהלות השוטפת, ולכן חשוב לקבוע מה חשוב לכן ולהציב גבולות על הדברים החשובים ביותר.

להיות עקביים – בחרתם במה להציב גבולות עכשיו חשוב להיות עקביים. האם זו שעת שינה- קבעו ועמדו מאחורי ההחלטה שלכם.

לחזק התנהגות טובה – חשוב עוד יותר לחזק התנהגות טובה של ויכולת של הילד לעמוד בגבולות שהצבתם.

כתבות קודמות בנושא חינוךכתבות נוספות בנושא חינוך
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c