האגיס
מערכת האגיס

חוזרים לשגרה: טיפים לשגרה רגועה

איך עוזרים לילדים להיכנס לשגרה מוצלחת ולהתארגן בקלות בבוקר לגן

משפחה זוג הורים ושניילדים, על מיטה גדולה ומצעים לבנים

 חזרה לשגרה אחרי חופשה היא לא תמיד פשוטה. שעות השינה התבלבלו, הארוחות הפכו לחגיגה ולפעמים גם נסענו ושינינו אווירה. עכשיו נשאר לארגן מחדש את הקטנטנים לשגרה ולגן, ולייצר קצת שקט אחרי החופש.

שעות שינה מאורגנות: שגרה רגועה מתחילה בשעות שינה ברורות וקבועות. הקפידו על שעות שינה מספיקות לפי גיל הילד וכמובן שעות מוקדמות יחסית. יחדים בגילאים הקטנים יכולים לישון בשעה 7 בערב או 8 בערב ולא מאוחר מזה.

ארוחות קבועות בשעות מסודרות: שעות ארוחה, שיתאימו לשעות הארוחה בגן יעזרו לקטנטנים לחזור לשגרה. נסו לדאוג גם לארוחות בוקר קבועות ולתזונה בריאה, ומגוונת.

מעט שעות מסכים, בעיקר לא להראות טלוויזיה או כל מסך אחר לפני השינה: מסכים ובעיקר המון שעות מול הטלוויזיה, מקשות על היכולת לישון ועל ההרדמות בערב. נסו להיות פעילים בחוץ ולא להראות לילדים שעות של מסכים

הרבה פעילות מחוץ לבית בשעות האור: זאת עצה שקיבלתם שהם נולדו אבל היא נכונה גם לעכשיו. שעות פעילות באור ואור בבית יעזרו לכולם לחזור לשעות ברורות של שגרה, לקום רעננים יותר בבוקר ולהמשיך בפעילות.

פתחו חלונות במשך היום ודאגו לחושך בלילה. זה נכון תמיד ועוזר לכולנו, גם למבוגרים לישון טוב יותר בלילה

חפשו עוגנים קבועים ומוכרים: אם הילד עבר לגן חדש או התחיל גן בפעם הראשונה, השגרה שלו השתנתה וזה לא פשוט. נסו למצוא עוגנים ברורים במשך היום שיעזרו לו לחזור לשגרה ולהרגיש בטוח. נסו למצוא גם בגן החדש חפץ מעבר או שמיכה מוכרת שתלווה אותו ותקל על השינוי.

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק
במתן המייל הנך מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי קימברלי-קלארק ישראל בע״מ באמצעות מיילים. ניתן להסיר את פרטיך מהרשימה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק
במתן הטלפון הנך מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי קימברלי-קלארק ישראל בע״מ באמצעות הנייד. ניתן להסיר את פרטיך מהרשימה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z