האגיס
מתנות לידה של האגיס
מערכת האגיס

שמות לבנים

אחרי שהתלבטתם, קראתם, ערכתם רשימת שמות הגעתם ללידה והחלטתם להתחיל הכל מחדש. איך בוחרים שם לבנים ולמה זה כל כך מסובך לנו

attractive girl waiting for child. studio shot

בחירת שם לבן, לעומת בחירת שם לבת, היא משימה ממוקדת יותר. יש לכם שבוע אחד בלבד להחליט ובברית נהוג כבר לקרוא לילד בשמו. למעשה בדת היהודית נהוג לתת לבן שם ביום הברית עצמה ואם הברית נידחת מסיבה כשלהי כמו צהבת או לידת פג, נהוג לחכות עד חודש ימים ואז לתת שם לבן.

אצל בנות המצב מורכב יותר, אבל על זה תוכלו לקרוא בכתבה שמות לבנות.

בחירת שם היא כנראה הדבר הכי מורכב ואמוציונלי אחרי הלידה. גם אם כבר בחרתם שם לפני, לא תמיד תישארו איתו כשם מועדף. פעם בחירת שם לתינוק הייתה קלה יותר, היו קוראים לילד על שם סב זקן או קרוב משפחה אחר, או משתמשים בשמות הקלאסיים מהתורה – יצחק, דוד שלמה. היום המגוון גדול יותר והתחושה היא שבחירת השם משקפת גם את ההורות שלנו, סגנון החיים וכו.

 איך בוחרים שם לבן?

ספר שמות: ניתן למצוא בחנויות הספרים מספר ספרי שמות וכמובן גם באתרי אינטרנט ישנם מאגרי שמות. זה הזמן להתחיל לחפש, לקרוא להבין מה המשמעות של כל שם. ניתן באתרי אינטרנט, כמו במאגר השמות של האגיס, להגדיר תחומי עניין כמו טבע, שמות כלי נגינה וכו, ולבחור לפי הנושא האהוב עליכם.

בחירת שם מהתנ"ך: תמיד אפשר לחזור למקורות ולחפש שם מעניין או כזה שאתם אוהבים, מהתנ"ך.

בחירת שם על ידי התייעצות עם נומרולוג: אם לא הצלחתם למצוא שם או שאתם מתלבטים תמיד אפשר להגיע לאיש מקצוע ובשנים האחרונות יש רבים כאלה, ולהתייעץ לגבי שם לתינוק. הנומרולוג הוא אופציה אחת אבל יש עוד אנשים שישמחו לעזור לכם לבחור

שם בינלאומי: אם חשבתם לעבור למדינה אחרת או לאפשר לילד ניידות אז שמות כמו רוי, דין, תום, שהם שמות בינלאומיים יכולים להיות חלק מהבחירה.

התייעצות משפחתית: לפעמים כיף לשתף את ההורים, הדודים או סבא וסבתא בשאלות על שמות. אם היחסים במשפחה טובים ואין חשש מבחינתכם שילחצו עליכם לבחור שם מיושן בסגנון מתושלח, אולי כדאי לבקש מכולם להציע שמות לבייבי החדש

התייעצות באינטרנט: בעידן בו אנחנו מתייעצים על כלדבר בקבוצות פייסבוק ניתן למצוא גם לא מעט שאלות לגבי שמות. תוכלו לספר בקבוצות מה שמות הילדים הגדולים יותר, או לספר מה ההשראה שלכם, ולקבל טיפים ושמות מעניינים.

מה כדאי לזכור לפני שנותנים שם:

איך זה נשמע? אמרו רגע את השם ביחד עם שם המשפחה. האם זה מסורבל? אולי מצחיק? האם זה מתחרז ויכול לייצר אחר כך בעיות לילד?

האם השם מתאים לתקופה– למשל לקרוא לילד שנולד בקיץ  סתיו או לילדה שנולדה באוגוסט – מאי.

אתם מתחברים לשם: אולי בחרתם או התייעצתם והחלטתם על שם אבל כדאי להסתכל על התינוק שרק נולד ולחשוב ולהרגיש אך הכל מתחבר

 

 

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z