האגיס
מערכת האגיס

שמות לבנות

איך בוחרים שמות לבנות, מה חשוב בבחירה ומה השמות הכי נפוצים בנות השנה?

בטן של הריון עם סרט אדום עליה

הבדיחה טוענת שלא חשוב איזה שם תבחרו לתינוקת שרק נולדה העיקר שיתאים לשם המשפחה של הבעל שתבחר היא. אבל כיוון שאין לנו יכולת לדעת, כנראה שנצטרך לנסות לבחור שם שיתאים לנו ואנחנו נאהב אותו.

איך בוחרים שמות לבנות?

שם הוא יותר מהכל, חלק מאופנה ותקופה. אם הנשים שנולדו ב-1948 נקראו בעיקר רחל, שרה, אסתר, חנה, מרים ורבקה הרי שהיום השמות נועה ואדל, שירה ומאיה תופסים את המקומות הראשונים בשמות הפופולאריים ביותר.

בחירת השם מתחילה בדרך כלל לפני הלידה וממשיכה אחריו. בחירת שם לבנים חייבת להיות מהירה יותר ולבחור את השם בשבוע הראשון עד לברית. בחירת שם לבנות אין מחויבות לבחירת שם בזמן קצוב, כך שתוכלו לראות הורים שממשיכים לקרוא לתינוקת פשוט פיצי או תינוקת ולהתלבט.

אך מתחילים לבחור שם?

ספר השמות: כמעט כל הריונית מקבלת בזמן זה או אחר ספר שמות וכיוון שאין דבר יותר מעניין בהריון מאשר ההריון עצמו, כולנו קוראים בו בהנאה. הספרים הללו מחולקים לפי נושאים וניתן לנסות לחשוב למה אנחנו מתחברים ולחפש שם שיתאים.

אפשר לחפש שמות באתרים שונים, כמו כאן בהאגיס, ולבחור שם לפי בחירת נושאים. סמנו מה אתם אוהבים או מחפשים ותוכלו לקרוא על משמעות השמות.

בינלאומי או ישראלי: ניתן לבחור שם ישראלי ואפשר גם בינלאומי, ואפשר כמובן לחפש שם שהצליל שלו מתקבל בכל מקום כמו ליאה, מיה, קרן.

שמות של בנים או של בנות? יש היום מבחר שמות יוניסקס רבים. יש הורים שיתעקשו לחפש שם שהוא רק נשי ויש שיחפשו יוניסקס. גם ההחלטה הזאת עוזרת בצמצום מאגר השמות והחיפוש.

מיוחד או כמו כולם? הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מוציאה בכל שנה רשימת שמות נפוצים לפי השכיחות שלהם באותה השנה. אם אתם מתעקשים על שם מיוחד ולא רוצים שם נפוץ מדי – כדאי לעיין ברשימת השמות ולראות מה השמות הנפוצים בשנים האחרונות.

קשר משפחתי: אם יש עוד אחים בבית לפעמים נחמד לחש חיבורים. יש הורים שקוראים לילדים לפי נושאים כמו שמות של ים או שמות של כלי נגינה. יש כאלה שיבחרו לקרוא לכולם באות פותחת זהה וכו. אם אתם שם קל יותר לבחור שם כי אתם מצמצמים את הבחירה.

לא מצליחים? זה הזמן להתייעץ בקבוצות ווטסאפ, פייסבוק ועם חברים. לפעמים לאנשים אחרים יש רעיונות שאתם תאהבו ותתחברו אליהם. אל תפחדו לשאול ולספר מה אתם אוהבים, חוכמת ההמונים יכולה לעזור, ובטח לא להזיק, מקסימום תחשפו לשמות מוזרים שלא הכרתם.

 

 

 

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z