האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

עצמאית בהריון – הכירי את כל הזכויות המגיעות לך

כולם מדברים על ימי מחלה, חופשת לידה ודמי לידה ואת בתור עצמאית זכאית לפחות. מה צריך לדעת על זכויות עצמאיות בהריון ולאחר לידה. מדריך להריונית העצמאית

זכויות עובדת עצמאית בהריון

שכירה בהריון יכולה לישון בשקט. היא תלד, תקבל דמי לידה ומענק לידה, מתנה נחמדה מהמשרד וחופשת לידה מאורגנת. לעצמאית המצב מורכב יותר ולמעשה היא יכולה לעבוד שנים, לשלם ביטוח לאומי ולקבל מעט מאד.

מה מגיע לעצמאית בהריון או לאחר לידה

אם את עצמאית את בוודאי מבינה כי העסק שלך מתפקד ותלוי בך. הירידה בהכנסות לפני הלידה בגלל עייפות את סיבות אחרות, פוגעת בדמי הלידה שתקבלי. דמי לידה הינם תשלום מביטוח לאומי לעובדת אשר יצאה לחופשת לידה. גם נשים עצמאיות בהריון זכאיות לדמי לידה על פי החוק, בהנחה שהתשלומים לביטוח לאומי שולמו בזמן ואין חוב לביטוח לאומי.

כדי לקבל דמי לידה יש לעמוד בתנאים של הביטוח הלאומי-
תשלום דמי ביטוח לאומי עבור 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה, או עבור 15 חודשים מתוך 22 החודשים – תהיי זכאית לדמי לידה מרביים עבור 15 שבועות

  • תשלום דמי ביטוח לאומי עבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה– תהיי זכאית לדמי לידה חלקיים עבור 8 שבועות

דמי לידה לעובדות עצמאיות מחושבים על בסיס שנתי. לעובדות שכירות, חישוב דמי הלידה ליום נעשה על בסיס המשכורת בשלושת החודשים האחרונים לחלק לשלושת החודשים. גם כאשר מדובר בעבודות עצמאיות, החישוב מתחיל באופן זה, ולאחר מכן נערכת שומה סופית בעניינן. בפועל יוצא שלאחר החישוב המלא, חלק מהנשים זכאיות לתשלום נמוך יותר של דמי לידה.

מותר לעצמאי לעבוד בחופשת לידה?

בעוד שכירה לא צריכה לעבוד ומקום עבודתה מובטח לה לאחר הלידה ונשמר לפי חוק, אישה עצמאית חייבת לשמור על העסק שלה, שלא יכול לנוח איתה 3 חודשים ולחכות. נשים עצמאיות מספרות איך לקוחות הולכים למתחרים ואיך העסק נעלם לאחר 3 חודשים בהם הן נחו. כדי לקבל את דמי הלידה האישה היולדת צריכה לא לעבוד. כיוון שהמצב מורכב אישה עצמאית לא יכולה לעבוד באופן מלא אבל מותר לעצמאית לעשות עבודות לתחזוקת העסק (הגדרה מורכבת, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בנושא) כדי שתוכל לחזור ולעבוד לאחר חופשת הלידה.

כתבות קודמות בנושא מתכוננים ללידהכתבות נוספות בנושא מתכוננים ללידה
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c