האגיס
מערכת האגיס

חיוכי תינוקות ניובורן, חיוכים קסומים

בואו ללמוד איך לצלם תינוקות מחייכים

תינוק קטן שוכב מכורבל בשמיכה לבנה

אנדה יואל, צלמת

אומרים שהחיוכים האלו של התינוקות, מרגע הלידה עד בערך 6 שבועות הם חיוכים לא רצוניים, רפלקסים. אומרים שהם לא מתכוונים לחייך ועדיין כל חיוך כזה ממיס אותנו וגורם לנו לאושר גדול. צילומי תינוקות ניובורן הפכו לפופולריים מאד בשנים האחרונות. הקסם בהרבה מהצילומים הללו הוא בכך שבצילומים אנו רואים  תינוקות ניובורן מחייכים. אבל הקסם האמיתי הוא היכולת להנציח את הרגע עצמו ולתת לנו הזדמנות לשמור אותו איתנו.

תינוקות ניובורן הם תינוקות שזה עתה נולדו , תינוקות עד גיל 10 ימים , כאמור בגיל הזה אין עדיין חיוך רצוני. אז איך עושים את זה ? איך "גורמים" לתינוקות בני יומם לחייך? אפשר בכלל לגרום לתינוקות שזה עתה נולדו לחייך? זה אמיתי? אולי זה פשוט פוטושופ?

Anda NB Huggies0920 9WL

תינוק מחייך. צילום אנדה יואל

 צילום: אנדה יואל

זה אמיתי לגמרי! אך לא "גורמים" להם לחייך משום שחיוך בגיל הזה הוא חיוך של רפלקס (חיוך לא מכוון)  ואינו ניתן לשליטה.  תינוקות מחייכים כבר בימים הראשונים לחייהם ואף קודם לכן בבטן. חיוך זה נקרא חיוך רפלקסיבי והוא נובע מפולסים עצביים במח ומופיע בעיקר בזמן שינה.

אז איך בכל זאת מצלמים תינוקות בני יומם מחייכים? לפני הכל צריך לרצות ולגייס סבלנות וגם לא תזיק מצלמה בקרבת מקום. היום בעידן הסמארטפונים יש לרב ההורים מצלמות זמינות בכיס, זה הזמן להשתמש בהן ולא לשכוח אחר כך לפתח את התמונות למזכרת.

אנדה יואל צילום

צילום אנדה יואל

 

יש כמה סודות :

  1. האמא יודעת- כאמא של הבייבי בטח יצא לך לראות אותו מחייך יותר מפעם אחת. נסי לשים לב באילו נסיבות ? אחרי האוכל ? אחרי הגרפס? אחרי החלפה? אחרי אמבטיה? שימי לב מתי זה קורה וכך תוכלי לצלם.
  1. הסבלנות משתלמת. אם עוד לא ראית את תינוקך מחייך וחשוב לך לראות או לצלם אותו מחייך פשוט המתיני בסבלנות, שימי לב  לרגעים המתוארים למעלה ותראי שהחיוך יגיע.
  1. לתפוס את הרגע, כדי לתפוס את הרגע וגם לצלם אותו כדאי להחזיק מצלמה זמינה ולוודא שאת יודעת להפעיל אותה. אם אתם רוצים ללמוד לצלם את תינוקכם אתם מוזמנים לסדנת צילום תינוקות.
  1. צלמת תינוקות מקצועית – אם תחליטו להזמין צלמת ממליצה לך להיכנס לאתר ולראות שהתמונות לטעמך. כדאי גם לבדוק שאין הגבלת זמן . כדאי גם לשוחח אתה כמה מילים ולבדוק מה הנסיון המקצועי שלה ושתרגישו בטוחים כשהיא תצלם את תינוקכם. בצילום תינוקות מומלץ להשקיע ולקבל את הטוב ביותר.

הכותבת, אנדה יואל , היא צלמת המתמחה בתינוקות ובצילום משפחות

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z