האגיס האגיס קישור לדף הבית
מערכת האגיס

13 חלומות נפוצים בהריון ומשמעותם

אם הרגשת לאחרונה שהשינה שלך קלה ורצופת חלומות לא שגרתיים – את לא לבד. מסתבר שיש חלומות אופייניים לנשים בהריון, ושלכל אחד יש משמעות מיוחדת. מילון חלומות ההיריון המלא 

אישה בהריון חולמת

המון נשים מספרות על חלומות מוזרים בשלבים מתקדמים של ההיריון. חלקן יכולות לתאר את פרטי החלום ממש. לפעמים יש בחלומות ריגוש או מבוכה ולפעמים פחד שמלווים את האישה גם בשעות הערות.

מומחים מסבירים שהמצב ההורמונלי והרגישות של האישה בהיריון מסירים חסמים ומאפשרים לתת-המודע לנקות את עצמו מדברים שבמצב רגיל אינם נגישים. אז איך תדעי מה בדיוק אומר החלום שהעסיק אותך, עד שסוף סוף נרדמת כמו שצריך? בשביל זה הכנו את מילון החלומות להיריון. 13, שיהיה למזל

1. דגים ומים – הדג מסמל פריון. המים מסמלים זרימה. זהו חלום אופייני לשלבים מוקדמים, לעתים סמוך להרגשת תנועות העובר לראשונה, והוא מסמל את החיבור הנרקם בין האם לעובר.

2. בעלי חיים – מופיעים בתשובה לשאלות שמדאיגות נשים לפני לידה, והם באים ללמד להתחבר לתחושות הטבעיות ולאינסטינקט שלך, לטבע האימהי שבך.

3. דולפין – החיבור למימד רוחני ולמהות הנשית. נשים רבות חשות כך בהיריון ולקראת לידה. יש גם סיפורים על דולפינים שהגיעו לשחות לצד אישה בקרבת חוף, אפילו לפני שזו ידעה שהיא בהיריון.

 1. 4. מעבר דירה או שיפוצים – הקבלה לשינוי המתחולל בביתך הפרטי, גופך. אל תראי בזאת סימן לקום בבוקר ולשבור קירות, אלא להקדיש תשומת לב לגופך ולתחושתך בתוכו.
 2. 5. יצורים ומפלצות – נשים הרות מספרות שחלמו על לידה שבסופה הוגש להן יצור או מפלצת. החלום לא מעיד דבר על העובר, הוא בסך הכל מבטא חששות טבעיים ודאגה שרוחשת כל אמא לשלום תינוקה.
 3. 6. התינוק נופל מידייך – נשים רבות מספרות שהן חשות כנופלות ביחד עם התינוק בחלום מסוג זה, ומתעוררות בבהלה. החלום אינו מנבא הפלת ההיריון, אלא מבטא את החשש מכובד האחריות הממשמש ובא.
 4. 7. חלומות על עירום – נשים רבות מספרות כי חלמו שהן ניצבות בעירום בלב אזור מרכזי. החלום מבטא פגיעות, תחושה חשופה. טבעי שכך, בשל היותה של הבטן מוקד לנעיצת מבטים ולעתים אף למגע לא מוזמן. אם התחושה בחלום אינה נוחה לך, יהיה נבון לשים לכך גבולות בעולם האמיתי.

  8. חלומות על מין –  רוב הנשים מקיימות בהיריון פחות יחסי מין מאשר בשגרה, לכן זהו שיקוף טבעי, אך גם ובעיקר ביטוי כמיהה לרומנטיקה ולתחושה שהן עדיין נחשקות.
 5. 9. בכי – נשים מספרות שחלמו שבכו ואף הקיצו מן השינה בוכות. לעתים זהו פשוט צינור פליטה לעומס רגשי, או ביטוי התרגשות או חשש מהלידה המתקרבת, בעיקר בלידות חוזרות. זהו זמן טוב להתחיל בהכנה רגשית ללידה.

  10. התינוק יוצא דרך הבטן  – החלום אינו מנבא ניתוח קיסרי. זהו חלום שאופייני דווקא לאמהות שנולדו בעצמן בניתוח קיסרי. יש סוברים שבעת היוולדן נרשם בהן מעין זיכרון שמהווה את התפיסה שלהן את הלידה.

  11. מפגש עם העובר – נשים רבות מספרות שראו בדיוק כיצד נראה התינוק, אחרות מספרות שתכננו לתת לתינוק שם מסוים לכשייוולד, אך כשפגשו בו בחלום קראו לו בשם אחר לגמרי, שהתברר כשם המתאים ביותר. זהו שלב של חיבור מתקדם ומוכנות גבוהה לפגישת האם את עוברה.

  12. געגוע – נשים מספרות על חלומות שבהם חיפשו אחר דבר מה או מישהו שחסר להן בגעגוע, ומתעוררות מהחלום בתחושת געגוע אמיתית, כאילו איבדו דבר. החלום מבטא את החשש להיפרד מהמצב המוכר לקראת המעבר למציאות חדשה.

  13. מפגש עם קרוב שנפטר – גם כאן, החלום לא בא להזהיר מפני סכנת מוות חלילה. היות והחלום מקורו בזיכרונות ובחוויות של החולם, הוא מבטא את הצורך של האישה בשיתוף החוויה עם האדם היקר לה שלא יזכה ללוות אותה בלידה או להכיר את תינוקה.

 

כתבות קודמות בנושא שבוע 30כתבות נוספות בנושא שבוע 30
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c