האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

הכל בצחוק: על צחוק של תינוקות

הרגע הזה שהתינוק מחייך הוא אחד המרגשים ואחריו מגיע גם צחוק. מה ההבדל בין צחוק של תינוק לבין חיוך של תינוק ואיך מצחיקים תינוקות

שינת תינוקות וטיפים לשינה רצופה

צחוק של תינוק זה הקול החמוד ביותר שגורם לכולנו לצחוק ביחד איתו. מה יש בצחוק תינוקות שממכר כל כך ומתי תינוקות מתחילים לצחוק?

לפני הצחוק נראה אצל תינוקות חיוך. החיוכים הראשונים יכולים להופיע לאחר הלידה, אפילו ובעיקר כשהתינוק ישן. חיוכים אלו נובעים מפעילות ספונטנית של מערכת העצבים. אם תעמדו מולו מספיק זמן תוכלו לצלם אותו מחייך מתוך שינה ולתפוס את הרגעים הקסומים האלה.

חיוך של תינוק, כלומר חיוך חברתי, חיוך ערני ומכוון של התינוק נראה בסביבות גיל חודשיים. זה חיוך של התינוק המתייחס לאנשים שהוא מזהה ולתחושה טובה שלו. החיוכים החברתיים הם שלב חשוב בו נראה שהתינוק מגיב יותר לסביבה ומזהה את האנשים המטפלים בו.

לעומת החיוך, צחוק של תינוק מופיע בשלב מאוחר יותר, סביב גיל 4 חודשים והוא כבר מתייחס לסביבה ומגיב לגירויים, לפרצופים או למגע מדגדג. ככל שהתינוק גדל יותר הוא מגיב יותר למשחקים המצחיקים אותו כמו קוקו או פרצופים מצחיקים

מה מצחיק את התינוק?

בכל שלב יש דברים אחרים שיצחיקו את התינוק וככל שהא גדל כאמור הוא יכול להבין מצבים חדשים ושונים שיצחיקו אותו גם.

בגילאי 4-7 חודשים – מגע ודגדוגים יגרמו לתינוק לצחוק. אם אתם רוצים לשמוע אותו צוחק נסו לדגדג ולחבק את התינוקות ולגרום להם לצחוק. רק היזהרו הצחוק מדבק וכנראה תמצאו את עצמכם צוחקים גם אתם.

בגילאי 7-10 חודשים– משחקים שונים עם בובות, משחק קוקו ופרצופים יגרמו לו לצחוק. נסו להעלים בובה ולהחזיר אותה, להתחבא מאחורי חיתול בד ואז לצוץ או להשתמש במפית קטנה שאותה תשימו על ראשו של התינוק ואז תסירו. כל אלה יגרמו לצחוק של התינוק.

גילאי שנה– התינוק מבין סיטואציות מורכבות יותר שיגרמו לו לצחוק כמו אמא שתלבש על הראש חיתול או האח שישתה מהבקבוק ל התינוק כמשחק. באופן כללי כל סיטואציה מוזרה שתראו לו, תחפושות או פרצופים יגרמו לו לצחוק בקלות.

מי מצחיק יותר אבא או אמא?

מחקר שנערך על תינוקות, גילה כי לשני הורים יכולת זהה להצחיק את התינוק אבל לבנים יש נטייה גדולה יותר לצחוק מאשר לבנות. בנים צחקו במחקר זה כ-50 פעמים ביום בממוצע, לעומת 37 צחוקים של בנות ביום אחד בממוצע.

המחקר טען שמשחק המחבואים קוקו הוא המשחק שמצחיק ביותר את התינוקות אבל גם דגדוגים או משחקים באמבטיה זכו לצחוק של התינוק.

בגילאי שנה וחצי ניתן להראות לתינוק את עצמו במראה והמראה גורם לו לצחוק בדרך כלל.

כתבות קודמות בנושא התפתחותכתבות נוספות בנושא התפתחות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c