האגיס האגיס קישור לדף הבית
מערכת האגיס

התהפכות תינוקות: מתי התינוקות מתהפכים?

מהבטן לגב או מהגב לבטן? באיזה גיל תינוקות מתהפכים מה קורה קודם והאם ניתן לעזור לתינוקות וללמד אותם להתהפך? מדריך לתינוקות מתהפכים

התהפכות התינוק

אנחנו מגלים יום אחד שהנחנו את התינוק על הבטן בלול או במיטה ופתאום לאחר כמה דקות, הוא נמצא על הגב. הקסם הזה שבו התינוק עצמאי להתהפך, מצליח לשנות מנח, מרגש את כולם. איך זה קורה באמת ומתי תינוקות מתהפכים?

התינוק הקטן שהגיע אתכם מבית החולים קצת גדל. הוא מניע את הידיים והרגליים וכשאתם מניחים אותו על הבטן הוא לעיתים לא מרוצה ומנענע את גופו. ואז זה קורה – לקראת חודשיים-שלושה, תלי בתינוק ובקצב ההתפתחות התינוק, הוא מניע את גופו מספיק חזק ומתהפך מהבטן לגב. הפעולה הזאת, שנראית לנו די קלה ומהירה, דורשת שליטה של התינוק בשרירי הצוואר והידיים. יש תינוקות שיצליחו להתהפך רק סביב גילאי 5 חודשים.

בסביבות גיל 5 חודשים רוב התינוקות ידעו להתהפך מהבטן לגב או מהגב לבטן. רובם אף ידעו גם וגם. היכולת הזאת להתהפך מקנה להם יכולת לנוע ולזוז ממקום למקום ובעיקר לא להישאר במנח שלא נוח להם.

איך תינוקות מתהפכים?

ההתהפכות מהבטן לגב מתרחשת כאשר התינוק שוכב על הבטן ומצליח להרים את ראשו גבוה, כשהוא נתמך על ידי הידיים. כך הוא יכול להתהפך. לעיתים התינוק לא מתכוון לעשות זאת אבל התנועות שלו חזקות וגורמות לו למצוא את עצמו כשהוא על הגב.

איך ניתן לעזור לתינוק להתהפך?

מהבטן לגב- כדי לעזור לתינוק להתהפך מהבטן לגב כדאי להניח אותו הרבה על הבטן ולחזק לו את שרירי הצוואר והידיים. רצועת כתפיים חזקה תעזור לו ללמוד להתהפך ולהצליח בכך. חשוב שבזמן הערות ובהשגחה תדאגו שהוא יהיה על הבטן וכך יש סיכוי שיצליח ללמוד לבד להתהפך.

צעצועים יכולים לעזור בשלב זה– אתם יכולים להניח צעצוע מול התינוק ולהזיז אותו לכיוון שתרצו שהוא יתהפך. צעצוע אהוב או מרעיש יכול לגרות אותו להסתובב ולהגיע אליו ועל הדרך גם להתהפך. לצעצועים יש השפעה על התפתחות התינוק

ברשת תוכלו למצוא תרגילים שונים שיעזרו לינוק להתהפך מהגב ובטן על ידי משחקים וחיזוק הידיים והרגליים

כדאי לזכור

  • בשלב בו התינוק מתהפך לא כדאי להשאיר אותו לבד על מיטה או מקום גבוה. זה לא מומלץ אף פעם אבל כשתינוק מתהפך יהיה לו קל יותר ליפול במהירות
  • יש לשים לב שהתינוק מתהפך לשני הצדדים ולא רק לצד אחד
  • יש תינוקות שיתהפכו מאוחר מאד וזה לא יראה על בעיה, אבל אם אתם חוששים גשו לרופא הילדים והתייעצו איתו.
  • בחורף מומלץ לחמם את החדר ולאפשר לתינוק להיות עם פחות בגדים מסורבלים כדי שיוכל להתהפך בקלות
כתבות קודמות בנושא התפתחותכתבות נוספות בנושא התפתחות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c