שעון קיץ: מה יקרה לשעות השינה שלנו? שעון קיץ: מה יקרה לשעות השינה שלנו?

שעון קיץ: מה יקרה לשעות השינה שלנו?

ב 29/3 נכנס לתוקפו שעון הקיץ. בניגוד לשעון החורף, שהמעבר אליו מצריך היערכות מראש ותקופת הסתגלות די מציקה, שעון הקיץ הרבה יותר ידידותי להורים, אבל בכל זאת יש להבין מספר דברים בקשר למעבר המבורך הזה ובקשר לשינת תינוקות.

בוקר:

ביום המעבר – זהו הבוקר הכי נעים בשנה, אמנם אנחנו המבוגרים נפסיד שעת שינה בלילה (אלא אם נלך לישון שעה קודם), אבל החמודים, שבדרך כלל מעירים אותנו ב 6:00 (לבני המזל שבנינו) או ב 5:30 (לאלה שפחות שפר עליהם גורלם), יתעוררו (לפחות 'על השעון') שעה מאוחר יותר. מכיוון שזהו יום שישי בבוקר, אתם 'עלולים', רחמנא ליצלן, ליהנות משעת פיצוי של שינה בבוקר, על זו שהפסדתם בלילה.

עד מתי נהנה מהאושר הזה?

בימים הראשונים, הקטנטנים ילכו לישון שעה 'מאוחר יותר' ויקומו שעה 'מאוחר יותר', אולם, למרות כל שאיפותינו שה'פטנט' הזה יחזיק עד סוף אוקטובר, 99% מהזאטוטים יקדימו בהדרגה את שעת השינה שלהם חזרה לשעה 'המקורית' וכך גם את שעת היקיצה בבוקר. כלומר, תינוק שהולך לישון היום ב 19:00, ילך לישון במרבית השבוע הבא ב 20:00, אולם בהדרגה יחזור להציג סימני עייפות מוקדמים ושעת ההשכבה שלו תוקדם חזרה ל 19:00, על אף השמש בחוץ. לצערי (ולא שלא ניסיתי), לא ניתן לקבע את השינוי מעבר לתקופת מעבר קצרה.

איך יודעים כיצד לנהוג בימים הקרובים?

השאירו שעון אחד או שניים בבית על שעון-חורף. זהו שעון הילדים. לילדים לוקח עד שבועיים, בדרך כלל, להסתגל לשעון החדש. ככל שהילד מבוגר יותר, כך יסתגל מהר יותר. כמו כן, ילדים במסגרות יסתגלו במהירות גדולה יותר מילדים שנמצאים בבית ולוח הזמנים שלהם זורם יותר.

שעון הילדים יזכיר לכם, באיזה אזור זמן נמצאים הילדים שלכם. כמו ששעות שינת תינוקות יתאחרו בימים הראשונים, כך גם שעות האוכל וכל פעילויות היום.

האתגר שלנו ההורים? האתגר שלנו הוא להתגבר על תחושת השחרור, הקיץ והחופש, להמשיך ולהקפיד על זיהוי סימני עייפות אצל הקטנים שלנו ולהשכיב אותם לישון בזמן, גם אם השמש טרם שקעה. הורים 'מתמכרים' בקלות לתחושה ש- "… הנה יש אור בחוץ אז אפשר להישאר עד מאוחר יותר…" וכך אתם עלולים לפספס את שעת ההשכבה הנכונה, הפצפונים יתחילו לצבור עייפות-יתר ולא רק שלא יקומו מאוחר, הם עוד יתחילו להקדים עוד ועוד את שעת השכמת הבוקר (אחד הסימנים המובהקים של עייפות-יתר).

שוב, חשוב להיות חזקים מהתסריטים שיש לנו בראש על ערבי קיץ ארוכים בגינת השעשועים ולהיענות לצרכים של הקטנטנים שלנו ביחס לשעת השכבה המתאימה להם.

בעוד כמה שנים, תוכלו להפיק את המרב משעון הקיץ וליהנות ממנעמיו. עד אז, המשיכו להיות קשובים לקטנטנים שלכם (גם אם לפעמים זה מאוד מבאס) – זה עבורם וגם עבורכם.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת