קשר עם סבא וסבתא קשר עם סבא וסבתא

שומרים על קשר עם סבא וסבתא

הקורונה הביאה איתה אתגרים רבים ואחד מהם הוא הקשרים המשפחתיים שהפכו מארוחות טעימות ומפגשים, לשיחות טלפון ושיחות מהמרפסות. סבא וסבתא, שלעיתים טיפלו שעות בנכדים וראו אותם כל שבוע, הפכו לווירטואליים.

הקושי קיים גם לנו ההורים אבל גם לילדים ויותר מזה לסבים ולסבתות, שנשארו עם הגעגועים והגבלות.

גם כשנחזור לשגרה, השגרה החדשה תחייב ריחוק חברתי ומפגשים קטנים יותר ולכן לא תמיד אנחנו נפגשים בפגישות משפחתיות ובעיקר מתרגלים קשרים מרחוק. אספנו כמה טיפים להתנהלות משפחתית בימי ריחוק חברתי וקורונה.

שיחות טלפון – למרות שניתן להיפגש, חלק מההורים עדיין חוששים ולא מעוניינים להגיע ולפגוש את סבא וסבתא. אפשר וחשוב להמשיך בשיחות טלפון קבועות יומיות, שבהם תעדכנו את סבא וסבתא במה שחדש. ספרו להם על מילה חדשה או על צעדים ראשונים, שן שבקעה או כל דבר מיוחד שקרה.

בשיחות הטלפון כדאי להכין לפני את הילדים ולהסביר להם שאנחנו נדבר עם סבא וסבתא. גם תינוקות ממש ירגישו את ההתלהבות שלכם מהשיחה.

שיחות וידאו שונות יכולות להיות מוצלחות יותר לשני הצדדים, כיוון ששיחת טלפון היא משימה לא פשוטה לקטנטנים שעדיין לא מדברים.

משחקים עם סבא וסבתא – לתינוקות ולילדים קטנים קשה להישאר מרכזים מול שיחת זום אבל אם סבא וסבתא יקריאו סיפור שהפעוט מכיר ויערבו אותו בסיפור, יש סיכוי שהוא יגלה עניין רב יותר בשיחה. אפשר גם לשחק איתו במשחק ולספר בזום לסבתא וסבא מה קורה ולערב אותם כמו למשל – תראו איך הבייבי תופס כדור. נסו להיות יצירתיים בכל שיחה.

הכנה למפגש – בחלק מהמפגשים האמיתיים בבית או בפארק, סבא וסבתא ילבשו מסכה. אפשר להכין את הילדים למסכה, ללבוש מדי פעם בבית לפני, כדי שהמסכה לא תראה להם מפחידה.

ההנחיות עדיין מבקשות לשמור על ריחוק חברתי וזה בהחלט לא פשוט. גם סבא וסבתא ירצו לחבק ולנשק וסביר שהילדים ירצו לחבר אוותם בחזרה. קשה להסביר לקטנטנים על האיסור ולכן נסו למנוע את הסיטואציות האלה דרך מפגש שבו הבייבי יושב בעגלה לדוגמה ולא יכול לרוץ לעברם.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת