שמות לבנות שמות לבנות

שמות לבנות מהתנ"ך

בחירת שם לתינוק היא משימה לא פשוטה. קבלו הצצה לשמות לבנות מהתנ"ך שמות אהובים שמשלבים גם מורשת

אחרי שבחרתם ציוד לחדר ועגלה, כיבסתם את הבגדים והנחתם על שידת ההחתלה חיתולים ומגבונים הגעתם למשימה החשובה והמאתגרת – בחירת שמות לבנות או שמות לבנים, תלוי מה נולד 😊
המשימה לא פשוטה כי השם שנבחר ילווה את הביביי כל החיים ועכשיו נשאר לבחור את השם האהוב עליכם.
השראה לשמות לבנות ניתן לקבל מכל דבר, החל מעונות השנה- כמו שמות אביביים או קיציים, או שמות שקשורים לחגים וכמובן שמות לבנות מהתנ"ך.

שמות לבנות מהתנ"ך: איך בוחרים? 

שמות  לבנות מהתנ"ך רלוונטיים ואהובים כבר שנים. נכון שאולי יש בהם שמות שנחשבים למיושנים, אבל חלק מהשמות עדיין נפוצים מאד ואפילו מככבים ברשימת השמות הנפוצים כל שנה. כדי להקל עליכם ריכזנו שמות נפוצים ואהובים וגם את המשמעות שלהם.

תמר 

תמר הוא שם אהוב ומככב ברשימת 50 השמות המועדפים יותר מ 50 שנה. תמר מוזכרת פעמיים בתנ"ך: כבתם של דוד המלך ומעכה. כלתו של יהודה בן יעקב.  השם תמר מסמל נשים חזקות, אמיצות, יוזמות, יצירתיות, נחושות ובעלות עוצמה נשית. 

הדר

 הדר היה אחד מצאצאיו של עשיו, אבל מדובר בשם שהפך ב- 20 שנים האחרונות לשם של בנות.  בתנך מתואר הדר כפאר ויופי. אחד הפירות המשתייכים למשפחה הוא האתרוג שמכונה בתנ"ך - "פרי עץ הדר" ונכלל כאחד מארבעת המינים בחג הסוכות. 
התכונות הנומרולוגיות המיוחסות להדר - אנשים רכים, רגישים ומכילים, מה שמאוד עוזר להם במישור הזוגי והמשפחתי. אפשר לומר שיש להם יחסי אנוש מצויינים וגם אינטואיציה גבוהה

אביגיל

השם אביגיל מוזכר בתנ"ך כשמה של אחת מנשותיו של דוד המלך ואשת סודו. אביגיל הייתה ידועה בהיותה שוחרת שלום ומונעת שפיכות דמים בממלכה. היא נחשבה לאחת מארבע הנשים היפות בעולם.
הנומרולוגים מעניקים לאביגיל תכונות של אנשים רודפי שלום, רגישים , טובים בשותפות, אוהבים לרצות וטובים.

נעמה

מקור השם נעמה גם הוא שם תנ"כי. נעמה היא בתו של למך בן מתושאל ומוזכרת בספר בראשית בסדר הדורות שבין אדם לנוח. דמות נוספת בשם נעמה המוזכרת בתנ"ך היא אשתו של רחבעם, מלך יהודה.

פירוש השם נעמה - נעימה, מהנה, טובה. השם נעמה שם לקוח מן השורש נ.ע.מ, המבטא עונג וערֵבוּת. תכונות אופי לנשים בשם  נעמה לפי הנומרולוגים הן-  נשים בשם נעמה מתאפיינות ביצירתיות בחשיבתן או בעשייתן.

נועה 

נועה היא אחת מחמשת בנות צלפחד שהיו ידועות בחוכמתן. השם נועה מבטא ערכים של עוצמה נשית, צדק, נחישות, משפחתיות ושוויון.

 יעל

גם השם יעל נמנה עם שמות לבנות מהתנך. יעל הייתה אשת חבר הקיני, שהרגה את סיסרא -  שר צבאו של יבין מלך כנען, באמצעות יתד האוהל. כך הושיעה את ישראל מידו. מייצג אנשים רודפי שלום, רגישים , טובים בשותפות, אוהבים לרצות, שונאים ויכוחים

מיכל 

מיכל מככבת ברשימת השמות אהובים שנים. בתנ"ך מיכל היתה בתו הצעירה של שאול המלך ואשתו הראשונה של דוד המלך. מיכל עזרה לדוד המלך לברוח כשאביה רצה להרוג אותו. השם מיכל מסמל אהבה, נאמנות, יוזמה, נחישות, אומץ, וגבורה.

שמות מהתנ"ך שהם גם שמות יוניסקס:

מחפשים שם תנ"כי אבל גם שם יוניסקס? מסתבר שבשנים האחרונות לא מעט מהמות הגבריים, הפכו לשמות יוניסקס אהובים. אמנם עוד לא ראינו תינוקת שההורים בחרו לקרוא לה יעקב או אברהם, אבל דניאל, גבריאל או אריאל, הם לגמרי שמות אהובים גם על ידי הורים של בנות.

ארבל 

ארבל הינו מצוק בגליל התחתון שצפון הארץ. בתקופת תנ”ך ובימי בית שני על מצוק זה היה ישוב של כהנים בשם זה. השם ארבל מייצג אנשים הגונים בעלי חוש צדק. מעשיים, אוהבי צדק ויושר, נדבנים ומאמינים בשוויון.

אריאל

אריאל במקרא הינו הכינוי של ירושלים ובית המקדש. השם מורכב מ ‘אריה’ ו-‘אל ומשמעותו האריה של אלוהים, האריה הוא גם סמל לאומץ, כוח וגבורה.
השם אראל מייצג אנשים הגונים בעלי חוש צדק. מעשיים, אוהבי צדק ויושר, נדבנים ומאמינים בשוויון. אוהבים בית אך גם עבודה. מעט ביישנים, חמי מזג ובעלי מרץ רב. אין ספק שאריאל נסיכת דיסני, עשתה מהך בשם שהוא גם יוניסקס וגם שם בינלאומי.

יובל

יובל הוא שם המוזכר בתנ"ך על שם הדמות המקראית יובל בן למך, ליובל חשיבות רבה כיוון שהמציא את תורת הנגינה. בנוסף, השם יובל נזכר בתנ"ך ככינוי לפלג מים או ואדי. גם השם יובל הפך ליוניסקס ב 20 שנים האחרונות והוא אהוב גם על ידי הורי בנות.
שם זה מייצג תכונות של יצירתיות, עדינות, חופש, חיבור לטבע ונועם הליכות.

דניאל

ספר דניאל הוא התשיעי מהספרים בסדר כתובים בתנ"ך.. הספר נקרא על שם דניאל או בשמו הבבלי בלטשאצר‏‏, דניאל היה איש חכם מתקופת שלטונו של מלך בבל נבוכדנאצר שקורותיו וחזיונותיו מתוארים בספר. 
השם דניאל מייצג לפי הנומרולוגיה אנשים אימפולסיביים, אינסטינקטיביים, אוהבי שינויים, דינמיים, זקוקים לחופש ומרחב. מהירי תפיסה, בעלי אישיות לא קונבנציונלית. מסוגלים לעשות מספר דברים בו זמנית


EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת