שמות חורפיים לתינוקות שמות חורפיים לתינוקות

שמות לבנים מהתורה

בחירת שם לתינוק היא משימה לא פשוטה. בארץ נהוג לבחור שם לתינוק עד קיום הברית, כך שאין לכם הרבה זמן להתלבט. בינתיים קבלו רעיונות משמות מקראיים ואהובים

בחירת שם לתינוק היא המשימה הראשונה האתגרת באמת, שם מיוחד או שם פחות נדיר? שם עם משמעות או אולי שם שמזכיר מישהו אהוב? רגע לפני בחירת שמות לבנים או בחירת שמות לבנות, חשבו אם אתם מעדיפים שם שקשור לעונת השנה בה התינוק נולד או אולי שם בינלאומי? כדי לעזור בהתלבטות ריכזנו לכם רשימת שמות לבנים מהתורה, שעדיין אהובים ופופולריים, גם אחרי 2000 שנים.

אופיר

נשמע לכולם שאופיר הוא שם מודרני, אבל אופיר מוזכר בתנ"ך והוא שם מקראי. אופיר הוא לפני הכל שם של הארץ הקדומה ממנה הובא זהב. גם הזהב עצמו נקרא אופיר.  
אופיר הוא גם שמו המקראי של אחד מראשוני האנושות לאחר המבול. זהו שמו של אחד מצאצאיו של נוח. אופיר כיכב 16 פעמים ברשימת השמות האהובים ביותר.

איתמר:

מקור השם איתמר במקרא, בדמותו של בנו וממשיך דרכו של אהרן הכהן . איתמר בן אהרון היה מהמופקדים על עבודת המשכן (ולאחר מכן בית המקדש), ובין השאר מציינת התורה את אחריותו על אחת ממשפחות הכהונה שתפקידה לשאת חלק מכלי המשכן במסעות בני ישראל במדבר.
המילה איתמר מקושרת בצלילה למילה 'תמר' ולכן נותנת תחושה של תמירות ושל גובה. בשפה הארמית מבטאת המילה 'אִיתְמָר' – אמירה, דיבור

איתמר

איתמר היה בנו הצעיר של אהרון הכהן. הוא עמד בראש נושאי אוהל מועד במהלך נדודי עם ישראל במדבר. שימש ככהן יחד עם אחיו אלעזר לאחר ששני אחיהם - נדב ואביהוא נפטרו. איתמר אף פיקח על עבודת הלוויים. איתמר כיכב יותר מ 14 שנים כשם פופולארי ואהוב בישראל.

איתי

מקורו של השם איתי הוא בתנ"ך והוא מייצג שתי דמויות תנ"כיות, אשר היו נאמנות לדוד המלך ומייצגות ערכים של אומץ, נאמנות, שאפתנות וכוח. הראשון הוא איתי הגיתי, שדבק באמונתו לדויד המלך, והלך אחריו גם שהדבר סיכן את חייו, ודוד המלך העניק לו את הזכות לפקד על חלק נכבד מצבאו. הדמות השנייה היא איתי בן ריבי.
איתי מככב כבר 39 שנים ברשימת השמות הפופולריים בישראל.

יאיר

גם מקור השם יאיר הוא מהתנ"ך - יאיר השופט השביעי בספר שופטים. פירוש השם יאיר מגיע מן המילה: אור. 

יואב

השם יואב מגיע אלינו מספר שמואל ב' בתנ"ך, שם הוא מופיע כשמו של יואב בן צרויה, אחיינו של דוד המלך ושר הצבא שלו.

יהונתן

יהונתן או יונתן, הןא שם אהוב ונבחר ברשימת 50 השמות האהובים מקום המדינה. מקור השם יונתן הוא מהתנ"ך, יונתן הוא יורש העצר, מפקד, גיבור צבאי ובנו של שאול המלך. על יחסי הידידות הקרובים בין דוד ויונתן נכתב לא מעט, שכן מדובר ביריבו של אביו. השם יונתן מורכב מצמד המילים 'יו' ו-'נתן' ומכאן כי משמעות השם יונתן - אלוהים נתן.

טל

טל הוא שם אהוב גם ברשימת השמות לבנות. הוא שם יוניסקס שמגיע אלינו מהתנ"ך, פירוש השם טל הוא רסיסי לילה או משקעים הנוצרים לפנות בוקר כאשר האדים החמים באים במגע עם אוויר קר. הטל מסמן ביטוי אלוהי ומבורך למים.

דוד

דוד המלך הוא אולי אחד מהדמויות הכי אהובות בתנ"ך והכי מוערכות. דוד זוכה לסיקור נרחב בספר מלכים, תהילים, ודברי הימים. השם דוד נמצא תמיד ברשימת השמות האהובים והפופולריים בשנות בישראל. 


EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת