עיצוב חדרי ילדים- טיפים להורים עיצוב חדרי ילדים- טיפים להורים

חדר מהחלומות: טיפים לעיצוב מושלם

כולנו מתחברים לתסריט הבא: מספר חודשים לפני הולדת התינוק, יצאנו לשיטוט בחנויות, ולאחר התלבטויות, אינספור שאלות, חקירות והמון-המון טלפונים, הזמנו את הזוג המנצח: מיטת תינוק משובחת ושידת החתלה מדוגמת.  לפעמים גם רכשנו כורסת החתלה.

בדמיוננו תכננו את חדר החלומות האידיאלי לתינוק שלנו, בו הוא יבלה את שנותיו הראשונות: צבע פסטלי רך ונעים מכסה את הקירות, טקסטיל מפנק בכל פינה, בובות בד על גבי מדפים מעוצבים, ועוד שלל אקססורייז משובחים.

אבל המציאות חזקה מכל דמיון: חודשים עברו מאז, התינוק  המהמם נולד והפך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, והחיים, חזרו אט-אט למסלולם. אך בחדר התינוק עדיין מככב לו הזוג המדובר ומסביבו ריק תהומי: קירות החדר נותרו לרוב בצבעם הלבן והמשמים, רובם ככולם ריקים ואין מה שיעניק את החום, הרכות והסטייל שראינו בדמיוננו לפני הולדת ילדנו.

על מנת להעניק לתינוק שלנו סביבה תומכת ולהכניס חום ואווירה עוטפת לחדרו אנחנו מאמינות שיצירת עניין תהיה על ידי מספר מוקדי התרחשות על גבי קירות החדר.

אז איך עושים את זה ?

צביעת קירות שלמים או חצי קיר

הקירות הם הבסיס לכל חלל וחדר, והצבע שלהם הוא בעיננו המקום החשוב ביותר ממנו יש להתחיל, הוא גם ישפיע על כל מה שקורה אחר כך. אנחנו בעד לברוח מצבעי הלבן המייגעים ומהחלופות המסורתיות מהן שבענו: תכלת לבנים וורוד לבנות. מניפות הצבעים של חברות הצבעים עשירות בגוונים מדהימים ומותאמות לכל ראש וסגנון.

נכון שכדאי לחשוב כמה שנים קדימה ולהתאים את צבע החדר גם לשלב בו התינוק הופך כבר לפעוט, ואפילו רחוק קצת יותר. אבל בסופו של דבר, צבע הוא רק צבע. עלותו לא גבוהה וצורת היישום פשוטה. לא לפחד!!! אם בכל זאת החששות כבדים – תמיד ניתן לקנות דוגמית צבע שהן מוכרות ולעשות טסטים על הקיר.

את הקירות ניתן לצבוע בחלוקות שונות, העיקר שהן יעבדו בעין: ארבעה קירות בצבע אחד, שני קירות ושני קירות – כל זוג בצבע אחר, כשאחד הוא יותר דומיננטי והשני ממתן ומרגיע.

ניתן לחלק את הקירות עצמם לחלק עליון וחלק תחתון, בחצי הקיר או בשני שליש שלו, ולבחור שני גוונים שעובדים ביחד. אנחנו ממליצות למקם את הכהה מבניהם בחלקו התחתון של הקיר ואת הבהיר בחלקו העליון.

אם בחדר קיימת נישה, ניתן להפוך אותה ל"קטע". בוחרים צבע עז, המשתלב עם צבע הקירות האחר, ומוסיפים דקורציה בפנים הנישה.  בחדר בן 8 שעיצבנו, לקחונו את אוסף הדינוזאורים הצבעוני והפכנו אותו לדקורציה של נישה. אתם יכולים לעשות את זה עם דובונים, משחקים או כל דבר שתרצו

אפשרות נוספת לצביעת קיר, היא דווקא אנכית ולא אופקית. דמיינו שאתם רוצים להדגיש אזור מהחדר, או "לעטוף" אותו בצבע:

בחדר שבתמונה, הדגשנו את אזור המיטה בצורת "ח":

ניתן  גם לצבוע את הקיר בצביעה שונה, פסים עבים למשל. הם קלאסיים וניתן להגיע איתם גם לגיל בוגר יותר מבלי שיימאסו על ידי שינוי הרהיטים והאקססורייז מסביב.

בעזרת צבע אפשר ליצור דוגמה כלשהי על גבי הקיר, למשל קונטור של בית. ניתן למקם בתוכו את מיטת התינוק או לתלות בתוכו תמונות, מדפים ושאר פריטים דקורטיביים.

ניתן את אותו דגם ליצור בדרכים שונות: צורה אותה ממלאים בצבע או צורה מינימליסטית, רק על ידי ציור של קונטור צבעוני, וכל מה שיקרה מסביב הוא שייתן את הקטע והעניין: אחסון לספרים, לצעצועים ולבובות פרווה.

ניתן גם לצייר "ציור" בעזרת גליל קסם הנקרא: וושי טייפ. ראו דוגמא שיצרנו בחדר קטן לשני ילדים. רעיון מדליק בתקציב קטן.

את הטפט ניתן ליישם על גבי קירות שלמים או סטיריפים צרים, כמו כאן, כל עוד זה עובד במכלול כל הפריטים שנמצאים בחדר. להדבקת הטפט ויישומו על גבי הקיר אנחנו ממליצות להיעזר בבעל מקצוע מיומן: אין בתהליך הזה מקום לשגיאות בגלל מספר המטרים המוגבל בכל גליל, ובגלל הקושי לקלף את הטפט לצורך תיקונים, אם נעשתה שגיאה.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה