תינוק ישן תינוק ישן

הכל על חלונות שינה

התינוק עייף, משפשף עיינים אבל כמה דקות אחר כך הוא פוצח בבכי או מתחיל לשחק אתכם? איך מצליחים לדעת מתי בדיוק להרדים אותו וכמה שעות התינוק צריך לישון?

עד שהפכתם להורים, חלונות שינה התקשרו לכם עם הידיעה שיש לסגור את החלונות כדי שאור לא יעיר אתכם בבוקר, כשאתם ישנים עד מאוחר. מהרגע שהפכת להורים חלונות שינה הם כבר מונח ברור ומוכר, שאסור לפספס. 

אם פספסנו את חלון השינה של התינוק, כנראה נמצא את עצמנו מטיילים עם התינוק שעות על הידיים ואותו בוכה בתסכול ועייפות.
לפני שנבין מהו חלון השינה כדאי להבין מתי התינוק עייף. כמו שהבנתם בכי הוא לא סימן לחלון שינה אלא לכך שהחלון נסגר. לתינוקות עייפים בשלב בו ניתן לעזור להם להירדם, יש מספר סימנים:

שפשוף בעיניים
גירוד באוזניים
אדמומיות באזור הגבות
בהייה וחוסר מיקוד מול צעצועים או משחקים

מהו חלון שינה?
חלון שינה הוא הזמן בו התינוק אמור לישון – הוא עייף אבל כידוע לא יודע להסביר לנו את זה במילים.
חלונות שינה חשובים לנו כיוון שמדובר בזמן הנכון לתינוק שלנו לישון. ניסיון להשכיב אותו לפני הזמן יגרום לכך שהוא לא ירדם וניסיון להרדים אותו לאחר חלון השינה, יגרום לו לבכות ולא להצליח להירדם בקלות.

איך יודעים כמה חלונות שינה יש לתינוק?
קשה לדעת כמה חלונות שינה יש וגם, חשוב לזכור, שהתינוק משנה כל הזמן את שעות השינה שלו. למעשה צריך להיות קשובים לתינוק ולאתר את חלונות השינה שמשתנים כל מספר חודשים.

חלונות שינה עד גיל 4 חודשים – קשה לקבוע בחודשים הראשונים כמה התינוק צריך בדיוק לישון ולפחות בתקופה לאחר הלידה הוא יבלה יותר פעמים בשינה ואתם בניסיון לייצר סדר יום לתינוק.

כדאי לזכור שלפחות בשבועות הראשונים לאחר הלידה, תינוקות בשבועות מתנהגים בצורה אינדיבידואלית ושונה: יהיו כאלה שישנו מרבית 24 שעות ביממה ויתעוררו רק לאכילה, יהיו כאלה שיישנו בלילה, מלבד יקיצות להאכלה ואחרים שיישארו ערים מרבית הלילה. גייסו הרבה סבלנות וניסיון לייצר סדר יום, כדי להתמודד עם העייפת שלכם והשעות שלהם.

חלונות שינה בגיל  4 חודשים - התינוק יישן בין 3-4 פעמים במשך היום וכמובן שינה רציפה יותר בלילה.
חלונות שינה מגיל 8 חודשים התינוק יישן 3 פעמים ביום ותינוקות ערניים כנראה רק פעמים – בבוקר ובצוהריים. וכמובן שינה במהלך הלילה. בשלב זה חלונות שינה פחות רלוונטיים כי את תלמדו את דבר היום של התינוק והוא ישפיע יותר על זמני השינה.

איך בונים טקס שינה כדי לעזור לתינוק?
לפני שנבנה טקס שינה לתינוק כדאי לדעת שלטקסי שינה יש מטרה לעזור לתינוק להירדם כשהוא עייף. לטקס שינה יש מספר מטרות: 
יצירת הפרדה בין היום והלילה.
יצירת ריטואל קבוע אשר מהווה הכנה ואיתות לתינוק שעוד מעט הולכים לישון. 
עזרה בפרידה בלילה מההורים.

טקס השינה יכול לכלול זמן קבוע למקלחת ולארוחת ערב, שיר או סיפור, תלוי בגיל הילד, אווירה שקטה קבועה בבית ובעיקר פעילויות בסדר דומה.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה