שינה משותפת עם התינוק שינה משותפת עם התינוק

כמה שעות התינוק צריך לישון?

שינת תינוקות היא אחד הנושאים שמעסיקים הורים ממש מהיום הראשון. איך יודעים כמה שעות התינוק צריך לישון ואיך עוזרים לו לפתח סדר יום שבו הוא יישן מספיק.

הכינו אתכם לכך שהתינוק לא יישן רצוף ומתעורר בלילה ועדיין העייפות ושעות השינה המפוזרות מפתיעות כמעט תמיד את כולנו. אחרי שהבנתם שתינוקות ישנים במקטעים ומתעוררים לאכול או זקוקים להחלפת חיתול גם בלילה, כמה שעות תינוק באמת צריך לישון?

נכון שתינוקות שונים כמו שאנחנו ההורים שונים ולכל אחד צורך אחר, אבל ארגוני הבריאות בעולם ניסו לייצר המלצה לשעות שינה נכונות לתינוק.

כמה שעות התינוק צריך לישון

גיל חודש – התינוק יישן כ 16-17 שעות, שרובם לא רציפות. נהוג להתייחס לכ- 9 שעות שינה (לא רצופות כמובן) בלילה והשאר מפוזר על פני היום.
גיל 3 חודשים – התינוק יישן כ- 15 שעות במשך היום, כ- 10 שעות מהן במשך הלילה עם התעוררויות.
גיל חצי שנה – גם כאן התינוק אמור לישון כ- 15 שעות שרובן במשך הלילה ורק כ 4 שעות במשך היום
גיל 9 חודשים – התינוק ישן כ 14 שעות, כ 11 שעות במשך הלילה
גיל שנה – התינוק אמור לישון כ 14 שעות במשך היממה
גיל שנה וחצי – מומלץ שהתינוק יישן כ 13-14 שעות ביממה, מתוכן רק 2-3 שעות במשך היום.
גיל שנתיים – התינוק ישן 13 שעות ועדיין מומלץ שיישן גם בצוהרים כשעתיים.

חשוב לזכור שתינוקות אינם זהים ולכל תינוק יש את הטמפרמנט שלו ולכן אלו השעות המומלצות, אבל יתכנו הבדלים בין תינוק לתינוק. ישנם תינוקות שיסתפקו ב-9-10 שעות שינה ביממה שרובה בלילה, ולעומתם תראו תינוקות ישנוניים יותר שירצו לישון כמעט כל הזמן.

איך לעזור לתינוק לישון את השעות המומלצות?

לא תמיד קל לדאוג לשעות שינה קבועות, אבל  ניסיון לשמור על סדר יום ועל הבנה מתי התינוק עייף ואז להרדים אותו, יכולים לעזור. קבלו כמה טיפים למה שיכול לעזור לכם לייצר יותר שעות שינה לתינוק וגם לכם

סדר יום – איך עושים את זה?

מסתבר שסדר יום הוא הטיפ הכי חשוב שתקבלו כהורים, אבל גם הטיפ שלא תמיד קל ליישם. - תינוקות רגילים לשעות קבועות של האכלה ושינה. אם תצליחו ייצר סדר יום, אשר מתחיל בבוקר ושבסיומו כולל גם טקס שינה מובנה, תעזרו לתינוק להבין מתי הולכים לישון ומתי לילה. 

איך בונים סדר יום?

מבינים מתי התינוק עייף, לפי סימנים קבועים ואז מתאימים את עצמנו אליו, אבל גם דואגים לזמני אכילה ושינה קבועים, כדי שסדר היום יתקבע.
חשוב לנסות להחשיך את החדר של התינוק ולייצר אווירה של לילה וחושך בשעות הלילה.

לישון כשעייפים

שינה גוררת שינה, זה מפתיע כי נראה לנו שאם התינוק יישן במשך היום הוא לא יהיה עייף בלילה, אבל אצל תינוקות המצב הפוך – שינה טובה במשך היום תעזור לתינוק לישון טוב גם במשך הלילה

המלצה של כל יועצות השינה, וגם של הסבתות - אל תחזיקו את התינוק ער ותנו לו לישון כשהוא רוצה, כך יש סיכוי טוב יותר שהוא ילמד להירדם או יישן טוב יותר גם בלילה.
לא להתעלם מסימני עייפות

לכל תינוק יש סימני עייפות שרק צריך ללמוד ולזהות אותם ותצליחו להשכיב את התינוק בשעות העייפות שלו, יש סיכוי שהוא יישן טוב יותר. 

סימנים מוקדמים לעייפות:

שפשופי עיניים
משיכות שיער
משיכות אוזניים
עיניים מבריקות 
בני שנה ומעלה יראו עייפים ויחפשו מקום לישון או לנוח

מאחלים לכם לילה רגוע

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה