הכל על היפרמזיס גרווידרום הכל על היפרמזיס גרווידרום

קייט מידלטון לא לבד

קייט מידלטון שאושפזה בהריון הראשון וגם עכשיו במהלך ההריון השני, לא לבד. היא סובלת לפי הרופאים ממחלת הריון הקרויה היפרמזיס גרווידרום. המחלה גרמה לקיט ולנסיך הקטן לעבור לבית הוריה ולהישאר לנוח שם, כאשר הם מטפלים בתינוק והיא מנסה להתאושש.

קריאת טוקבקים בכתבות מחו"ל מראות לצד תגובות דואגות ואיחולי החלמה, גם תגובות מלגלגות על התופעה. קוראים לה מפונקת ונשים רבות טוענות שגם להן היו הבחילות והן הצליחו לתפקד. אבל היפרמזיס גרווידרום היא תופעה מוכרת וקיצונית במהלך הריון ולא סתם בחילות שעליהן ניתן להתגבר בעזרת כדור או שתייה. המחלה המתבטאת בבחילות קשות, הקאות, אובדן משקל והפרה במאזן המלחים בגוף, מה שיכול להיות מסוכן לאישה ולעובר. ברוב המקרים נפתרת הבעיה באמצעות מתן נוזלים ולהשגחה, במקרים חמורים הוא מחייבת אשפוז כדי למנוע התייבשות והפרת מאזן המלחים או פגיעה בכליות ואפילו בלב.

המחלה מתחילה בשלבי ההריון הראשונים. ליאת מספרת: "בהריון הראשון עוד היה סביל. הקאתי, הפסקתי לעבוד וביליתי כמה פעמים במיון. כשנשים אומרות שהם מקיאות הן לא ממש מבינות מה אני עברתי. מדובר בשעות של הקאות כל היום. לא רק בבוקר. לא הצלחתי לאכול דבר אפילו לא לשתות. כמובן שירדתי במשקל בצורה משמעותית והייתי כל הזמן בהשגחה. אנשים מסביב חשבו שאני יכולה להסתדר ונתנו הרבה עצות אבל ההקאות היו חזקות מהכל. זה היה קשה ומייאש".

את ההריון השני עברה ליאת קשה יותר "אם בהריון הראשון עוד תפקדתי, בהריון השני לא הצלחתי בכלל לתפקד. בהתחלה עברתי להורים שיעזרו עם הבן שלי שהיה כבבר בן שנתיים. בהמשך פשוט אושפזתי עם חשש לנזק בכלליות. הרופא הבהיר לי כל המשך ההריון שזהו ההריון האחרון. שהוא ממש לא ממליץ על הריון נוסף שכזה".

מה מסוכן במצב של בחילות והקאות בהריון?

"הרופא פחד משינויים במצב האשלגן שלי ומפגיעה בלב. מלבד זאת כשאני יורדת במשקל גם התינוק לא גדל וזה יכול להיות בעייתי". את ההריון סיימה ליאת בסופו של דבר בלידה רגילה עם תינוק בריא, אבל את הפנטזיה לילד שלישי היא השאיר בצד.

קייט מידלטון בהריון

צילום של קייט מידלטון מ express

מה הסימנים של היפרמזיס גרווידרום ומה ניתן לעשות:

מדובר כאמור על הקאות מרובות ואיתם איבוד נוזלים ואיבוד משקל. הרופאים לא מצאו נוסחה אחת לכל הנשים אבל ישנם מספר דברים שיכולים להקל על הסבל

  • שתיה- מומלץ לנסות לשתות כמויות קטנות כל פעם

  • הרופאים ממליצים לנסות למצוא שעות שבהם ההקאות פחות סוערות ולאכול ארוחות קטנות

  • ניתן לקחת כדורים נגד בחילה במרשם רופא. לעיתים ניתנים כדורים חזקים במיוחד

  • עירוי – במקרה של התייבשות או חשש להתייבשות יש לקבל עירוי נוזלים

  • ארטיקים- חלק מהנשים מצליחות לאכול ארטיקים קרים, או גלידות. כדאי לנסות ולראות איך זה משפיע עליך ואם את מצליחה לאכול כדאי לשלב את זה בכל הזדמנות

  • עזרה- אל תפחדי לבקש עזרה

  • שינה- נשים רבות מוצאות כי שינה עוזרת ויעילה נגד הבחילות וההקאות. אם שינה עוזרת לך מומלץ לנוח ולישון

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת