איך מחשבים חודשי הריון איך מחשבים חודשי הריון

חודשי הריון – כך תחשבו את משך ההריון

לספור בחודשי הריון או בשבועות? איך מחשבים את משך ההריון ומה ההבדל בין החישוב שלנו לזה של האמהות שלנו. כתבה שתעשה סדר בחישובים ובמשמעות הספירה

לפני שנים התייחסו להריון בחודשים – תשעה חודשי הריון שצריך לעבור. עם הידיעה הזאת את מגיעה לרופא ומגלה שחישובי ההריון השתנו וכולם מדברים בשבועות ולא בחודשי הריון. הספירה דומה אבל לפעמים קצת מבלבלת.

חישוב גיל ההריון משמעותי כדי להבין מתי הלידה צפויה וכדי לעקוב אחרי התפתחות העובר. חישוב גיל ההריון מתחיל ממש מרגע ההתעברות ולכן הריון לוקח 9 חודשים ועוד שבוע או 40 שבועות הריון, או 280 ימים שנספרים מהמחזור האחרון.

מדוע עדיף לספור בשבועות ולא בחודשי הריון?

חודשי הריון ארוכים יותר וכיום יש בדיקות אותן ניתן לעשות רק בשבועות מסויימים. חודשי הריון אומנם נותנים תחושה מהירה יותר אבל יש חשיבות להכיר את המועד המדויק.

יומן הריון: חודשי הריון לפי שבועות:

שבוע 6-1: חודש ראשון
שבוע 10-7: חודש שני
שבוע 15-11: חודש שלישי
שבוע 19-16: חודש רביעי
שבוע 23-20: חודש חמישי
שבוע 27-24: חודש שישי
שבוע 32-28: חודש שביעי
שבוע 36-33: חודש שמיני
שבוע 42-37: חודש תשיעי

חודשי הריון לפי טרימסטרים

 

טרימסטר ראשון:שבוע 13-1 – הטרימסטר הראשון כולל את 14 השבועות הראשונים,  מרגע הווסת האחרונה ועד שבוע 14.

 

טרימסטר שני: שבוע 26-14 – הטרימסטר השני נמשך משבוע 14 ועד שבוע 25 ונחשב לתקופה הקלה והנוחה של ההיריון. בתחילת טרימסטר זה כדאי להתעניין ולהירשם לקורס הכנה ללידה. כדאי לסיים את הקורס כחודש או 4 שבועות לפני תאריך הלידה המשוער, כדי להספיק ללמוד הכל ולא ללדת לפני

טרימסטר שלישי: 42-27 – הטרימסטר השלישי נמשך משבוע 26 ועד ליום הלידה המרגשת. זה הזמן ללמוד על מוצרי תינוקות, להכין הזמנת לידה ובעיקר לנוח.

האם חישוב שבועות הריון הוא מדויק?

בכל שבוע הריון ישנן בדיקות שונות כדי לבדוק את התפתחות העובר. מומלץ לנסות לחשב את גיל ההריון במדויק לפי תאריך היום הראשון ש המחזור האחרון. ועדין למרות הניסיון להגיע לתאריך מדויק חשוב לזכור שלא כל התינוקות נולדים בדיוק בתאריך בו מסתיים ההריון. יש הריונות של 37 שבועות ויש הריונות המסתיימים רק בשבוע 42. גיל ההריון חשוב אבל חשוב גם להבין שלא מדובר בתאריך קבוע של לידה.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת