משחקים לחג החנוכה עם הקטנטנים משחקים לחג החנוכה עם הקטנטנים

חנוכה 2021 פעילויות לילדים

חנוכה הוא לא רק פסטיגלים והופעות, סופגניות והופעות אלא גם פעילויות משפחתיות. כל מה שניתן לעשות ברחבי הארץ עם ילדים בין הדלקת נרות.

לא רק סופגניות ולביבות הן חלק מהחג. גם טיולים ופעילויות לילדים. ריכזנו את הטיולים המשפחתיים לחנוכה 2021 - בתקווה שמזג האוויר יאיר לנו פנים ויאפשר יציאה החוצה.

חנוכה בכל רחבי הארץ:

אירועי חנוכה באתרי המורשת:

לכבוד חג החנוכה יתקיימו בכ- 50 אתרי המורשת הפזורים ברחבי הארץ שלל אירועים ופעילויות מהנים שיעניקו למבקרים הזדמנות להעמיק את הקשר ביניהם לבין למורשת הישראלית. במהלך ימי החג ובנוסף לפעילותם השוטפת- יקיימו באתרי המורשת ברחבי הארץ פעילויות וסדנאות מיוחדות; סדנאות צילום, סיפורים מחיי החלוצים, סדנאות אפיה, הפנינג לכבוד החג הכולל סדנאות להכנת עששיות, פעילויות בהשראת המרוץ למיליון, הצגות תיאטרון, סיורים אינטראקטיביים, סיורים מודרכים בעקבות החלוצים ועוד פעילויות רבות.
מתי: 28.11-6.12
איפה: באתרי המורשת בכל רחבי הארץ
לפרטים נוספים: https://shimur.org/events/heritage-week/

חנוכה בירושלים

חנוכה בגן הבוטני בירושלים:

לכבוד החנוכה, הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים מזמין את ההורים והילדים וכל המשפחה לצאת למסע של חקר, גילוי ויצירה בתערוכת האמנות "לראות את הבלתי נראה". זוהי התערוכה הגדולה ביותר של עבודות אמנות עכשווית שנוצרו בטכנולוגית מציאות רבודה (AR) שנראתה בישראל מציגה 13 יצירות של אמנים ואמניות ישראלים ובינלאומיים בו זמנית ב-12 גנים בוטניים ברחבי העולם, שיתוף פעולה בינלאומי ראשון מסוגו שכולו פרי יוזמה של הגן הבוטני ירושלים, קרן אאוטסט ובתמיכת הקרן לירושלים.

הצפייה בעבודות היא באמצעות אפליקציה ייעודית לתערוכה 'SEEING THE INVISIBLE' תוך שיטוט במרחבי הגן הבוטני היפהפה. את האפליקציה מומלץ להוריד למכשיר הנייד או לאייפד לפני ההגעה לגן. לצד התערוכה יתקיימו מידי יום בחנוכה מגוון פעילויות לילדים : הסיורים בתערוכה מלווים בחוברת משימות בנושאי אקולוגיה וסביבה.
בנוסף, במתחם הסדנאות יוכלו הילדים ליהנות מ-3 סדנאות חווייתיות: הילדים יהפכו לאמנים ויפסלו יצירה אחת מתוך התערוכה לפסל אמיתי מחימר, יכינו עציצים מנייר ממוחזר ויזרעו פרחי בר מאוסף הזרעים של הגן אותו יוכלו לקחת הביתה ויוסיפו "רובד חדש למציאות" - פעילות מיוחדת בה מוזמנים הילדים לצייר על שקף ולמקם אותו בפינות הגן ממש כמו האמנים בתערוכה. להעצמת החוויה יש להגיע עם מכשיר נייד או אייפד טעון במלואו כולל אוזניות. במהלך ימי החג (לא בשבת) תפעל בגן גם רכבת הפרחים.

מתי? חנוכה 30.11-6.12.2021. א'-ה' 14:00-10:00 שישי 14:00-10:00 שבת 14:00-10:00
איפה? הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם ירושלים
עלות: התערוכה והפעילות לילדים כלולים בכרטיס הכניסה: מבוגר/ילד  40 ש”ח, מחזיקי כרטיס ירושלמי: 28 ₪ הכניסה חינם לילדים ירושלמים עד גיל 18 בהצגת תעודת זהות או בליווי אחד ההורים. מנויים: ללא תשלום בהצגת תעודת מנוי
לפרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 ובאתר<https://www.botanic.co.il/>

חנוכה בצפון:

סדנה להכנת נרות מיוחדים וריחניים לכבוד החנוכה: 

האמנית הדרוזית ספאא חי'ר מפקיעין מזמינה את המבקרים בגליל המערבי להגיע לסדנת הכנת הנרות שלה. בסדנה תלמד ספאא את המשתתפים את תהליך הכנת הנרות מתחילתו ועד סופו בשילוב סיפורה האישי, סיפורים על התרבות הדרוזית ממנה מגיעה ועל אחד הכפרים הוותיקים בגליל – פקיעין. בסופה של הסדנה, כל אחד מהמשתתפים ייקח עמו נר ריחני ומיוחד שהכין בעצמו. 
מחיר: 50 ₪ למשתתף
מתי: ימי שבת - 27.11, 4.12 | בשעות: 11:00-12:30 (משך הסדנה כשעה וחצי)
איפה: מרכז המבקרים ספאא, פקיעין 
לפרטים נוספים: 072-3971125 

"קליידסקופ" –להקת המחול "הקיבוצית 2" במופע מחול צבעוני: 

חובבי המחול, יוכלו ליהנות בחנוכה ממופע מיוחד של להקת המחול "הקיבוצית 2". במופע תציג  הלהקה את המופע – "קליידוסקופ" - מופע מחול קצבי ומעורר מחשבה שיעסוק במערכות היחסים שבין הפרט לכלל, בחופש הבחירה ובאהבה. במופע תוצג יצירה מקורית מאת סו ג'ין קים שנכתבה במיוחד עבור הלהקה וקטעים מיצירתו "סוסים בשמיים" של רמי באר. 
מחיר: 70 ₪
מתי: יום שישי 3.12 | בשעה: 10:00 
איפה: כפר המחול הבינלאומי של להקת המחול הקיבוצית, געתון 
לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים: https://www.eventer.co.il/event/3s483/LKRfL

חנוכה במרכז:

פסטיבל חם בחנוכה בחבל מודיעין: 

חבל מודיעין ואזור יער בן שמן הוא האזור בו חיו ופעלו המכבים – לכן, אין מקום מתאים יותר ממנו להעביר בו את חג החנוכה. בעמותת תיירות חבל מודיעין הכינו לרגל החג שלל פעילויות מהנות ומגוונות לכל המשפחה שיעניקו לכל אחד מן המבקרים קצת מן האתוס שמלווה את עם ישראל עד היום; הפנינג ארכאולוגיה מהנה לכל המשפחה בו יהינו המבקרים מסדנאות בנושא ארכאולוגיה לצד סיורים מודרכים באתר החפירות הארכאולוגיות בתל חדיד. פעילות נוספת מיוחדת שמוצעת, היא הדלקות נרות מיוחדות לאורך ימי החג בנוסח קהילות קוצ'ין, חבאן וקרליבך המתגוררות באזור, בהן יחשפו המבקרים למנהגים המיוחדים שלהם. ההצגה אחרוני המכבים של תיאטרון אספלט, בתים פתוחים בישובים שילת, כפר רות ולפיד, סדנאות בנושא שמנים, מסיקי זיתים, פעילויות מיוחדות במחלבות וביקבים באיזור ועוד המון. 
מתי: 30.11-6.12
איפה: מועצה אזורית חבל מודיעין
לפרטים נוספים והרשמה:  www.thm.org.il

חנוכה – פעילות חינמית בקניון רננים

לכבוד חנוכה- מגוון פעילויות חווייתיות לכל המשפחה והכניסה חופשית.
קניון רננים מציין את חג חנוכה עם מגוון אירועים לכל המשפחה- פסטיבל אשליות, מציאות מדומה ו-3D בקניון בין התאריכים 29.11 -1.12, הפנינג קרקסי מדי יום שני ושעת סיפור ופעילות יצירה כל יום רביעי.

במסגרת פסטיבל האשליות יוקם מתחם יצירת משקפי תלת מימד בו הילדים יוכלו לעצב את משקף התלת מימד שלהם, ייפתח מתחם צפייה בסרטוני תלת מימד עם משקפיים מתאימים ומדבקות תלת מימד ענקיות יפוזרו בקניון, עליהן יהיה ניתן יהיה להצטלם ולצלם.
בנוסף לכבוד החורף קניון רננים יוצא ביוזמה חדשה ובמהלך החודשים הקרובים מזמין את ההורים ולילדים למגוון רחב של פעילויות העשרה וסדנאות יצירה 
מדי שבוע, בימי שני הקרקס יגיע לקניון עם הפנינג קרקסי צבעוני ובכל שבוע בימי רביעי, תתקיים בקניון שעת סיפור לצד פעילות יצירה נלוות בהשראת הסיפור. הסיפורים והפעילות יתקיימו סביב "העץ הנדיב"- עץ גדול ומרשים שיקושט בכל שבוע מחדש בהמלצות על ספרים שימליצו המשתתפים בפעילות.
הפעילויות יתקיימו בקומה 0, רחבת השופרסל.
קניון רננים מקפיד לפעול בהתאם להנחיות הממשלה ומשרד הבריאות ויפעל לפי התו הסגול
פרטים נוספים בקניון רננים: https://www.renanim.co.il/

 

 

חנוכה בדרום

פעילות "הגיבור והגיבורה שבך" וחשיפה ראשונה של 3 חנוכיות של בן-גוריון:

לכבוד חג החנוכה, או בשמו השני – חג הגבורה, ישיקו בצריף בן גוריון פעילות אינטראקטיבית חדשה שתוביל את המבקרים בין נקודות מפתח באתר תוך שימוש בשאלות וחידות. האם בן-גוריון היה גיבור? מה היא גבורה בכלל? ובמה היא מתבטאת? כל אלו ועוד, הן שאלות עליהן ינסו המבקרים לענות בעזרת הפעילות האינטראקטיבית החדשה שתושק לכבוד החנוכה. 
בנוסף, במיוחד לכבוד חג החנוכה יציגו בצריף בן-גוריון שלוש חנוכיות מיוחדות, המוצגות לראשונה לציבור הרחב ונשמרו עד היום בארונותיהם של פולה ודוד בן-גוריון. החנוכיות יוצאו השנה בפעם הראשונה מהארונות כך שהציבור הרחב יוכל להתרשם מהם בעצמו. 
מחיר כניסה: 20 ₪ למבוגר ו-15 ₪ ילד | ביקור מודרך: 40 ₪ למבוגר ו-30 ₪ לילד.
מתי: לאורך חג החנוכה
איפה: צריף בן גוריון בשדה בוקר
לפרטים נוספים: אתר צריף בן גוריון: https://ben-gurion.co.il/ או בטלפון: 08-6560469

8 פעילויות ב-8 ימים באשדוד:

במהלך שמונת ימי החנוכה יקיימו באשדוד 8 סיורים מיוחדים שיועברו על ידי מדריכים ומורי דרך מקומיים. בכל יום, יתקיים סיור חוויתי אחר במגוון רחב של תחומים ופעילויות; סיורי צפרות וטבע בהם יפגשו המבקרים את הטבע העירוני המיוחד שנוצר בנחל לכיש, סיור עששיות והכנת ספינג'ים, סיור בעקבות אמנות הגרפיטי, גלישת חולות חווייתית בדיונה הגדולה באשדוד, סיורי ליקוט צמחים שתלמד את המבקרים , סדנה להטסת עפיפוני אקרובטיקה ועוד המון. בכל יום, פעילות אחרת לכל המשפחה באשדוד. 
מחיר: בין 10-72 ₪ לאדם לסיור
מתי: 29.11-6.12
איפה: ברחבי העיר אשדוד
לפרטים נוספים על הפעילויות והרשמה, אתר תיירות אשדוד: https://visit.ashdod.muni.il/

פסטיבל האורות באילת:

לאורך כל ימי החנוכה, תלבש טיילת האייס מול באילת אווירה שכל כולה צבע, מוזיקה וחגיגת אורות. בפסטיבל יוקמו שלושה מיצגי אור ענקיים; מערת לדים באורך 15 מ' המורכבת מ-8 קשתות מוארות בשלל צבעים בה יוכלו המבקרים להתהלך. פרצוף מתנפח ענק בגובה של כ-4 מ', שיואר בוידיאו מפינג בטקסטורות ואנימציות בקצב מסחרר ובצבעים משתנים ומבנה בסגנון אירופאי בגובה של כ-7 מ' אשר יואר באורות צבעוניים מתחלפים. בנוסף, לאורך הטיילת יהיו פזורים פסלים חיים רבים, רקדנים ושחקנים שכולם יהיו מאופרים ולבושים באלמנטים מאירים מיוחדים ברוח הפסטיבל. תוקם גם עמדת צילום מיוחדת בה יוכלו המבקרים למדוד ולהצטלם עם כנפי פרפר מוארות ענקיות ויתקיימו הופעות של נגן רחוב אשר ינגן בכלי נגינה מאורים.
מחיר: חינם
מתי: 29/11-2/12 בשעות 17:00-20:00
איפה: טיילת האייס מול, אילת
לפרטים נוספים: : https://eilat.city/

חנוכה בצפון הנגב:

אתרי התיירות באזור פותחים את שעריהם ומציעים למבקרים שלל אפשרויות בילוי מהנות לכל המשפחה. לפרטים על כל הפעילויות במהלך חנוכה:  www.habsor.co.il או בפייסבוק- "פסטיבל דרום אדום"
בין הפעילויות בחנוכה בצפון הנגב:
פסטיבל שמן זית לכל המשפחה בביתן הבד 
בואו ללמד את הילדים איך הפיקו שמן זית בעבר, ואיך מפיקים שמן זית באמצעים מודרניים, תוך שמירה על הטעם והמסורת.
ביתן הבד מזמין בחנוכה לחגיגת שמן זית לכל המשפחה בחנוכה, עם 12 סדנאות ודוכני הפעלה בנושא שמן הזית, לצד מופע קרקס צבעוני והפתעות נוספות.
ביתן הבד הוא בית בד מודרני שהוקם בשנת 2004 במושב יושיביה, על ידי משפחת ביתן. 
מחיר: הכניסה חופשית. 10 ₪ ל-5 סדנאות. 
מתי: יום שני, 6.12, בשעות 10:00-17:00
איפה: ביתן הבד, מושב יושביה
לפרטים והרשמה 077-7295810

חנוכה במוזיאון מורשת צאן ברזל:

מוזאון "מורשת צאן ברזל" יקיים במהלך חג החנוכה סיורים מיוחדים, אשר יתמקדו בסמלי החג, במסתתר מאחורי עיצובם ובמשמעותם למורשת היהודית והישראלית.
התצוגה וההדרכה (המיועדת גם לילדים מעל גיל 10) ימחישו בפלדה ונחושת את סיפוריהן של חנוכיות מיוחדות, מאז ימיו הראשונים של "בצלאל" ועד מטבעות חנוכה.
נשוחח ונסביר על ההבדל בין מנורת שבעת הקנים והחנוכייה של המכבים, ועוד סיפורים וחוויות רבים המסתתרים בין מדפי התבליטים והחריטות המרתקות.
מחיר: 25 ₪ למבוגר ו-20 ₪ לילד ולגמלאי
מתי: הסיורים יתקיימו בכל ימי החנוכה, בשעה 11:00 – מותנה בתיאום ובהזמנה מראש.
איפה: קיבוץ צאלים
לפרטים: 077-7295777

רון-ארט

תערוכת חנוכיות מיוחדת במגוון חומרים: אבן טבעית, זכוכית, עץ, חוט תיל ועוד.
לאחר סיור בגלריה ובתערוכה, תתקיים הדגמה של יצירת סביבון בניפוח זכוכית
מחיר: 25 ₪ לאדם
מתי? ימים א'-ו' בתיאום מראש. 
איפה: יישוב מעגלים
לפרטים: 077-7295846

חנוכה בחמדת שדות

בחוות שדות שבמושב פרי גן, הפקת שמני מרפא מצמחים הוא עניין עיקרי וחשוב, וכל יום מחדש קורה הנס המופלא של הפקת שמן מצמחי מרפא. 
טיול קסום בהשראת ימי הבריאה בין מעגלי צמחי המרפא, חורשת האקליפטוס ומשק החי. בסיור מכירים את צמחי המרפא השונים המלווים את האדם מקדמת דנא, דרך רפואת הרמב"ם ועד הארומתרפיה. לכבוד חג החנוכה שמים דגש מיוחד על דרכי הפקת השמן השונות והחשיבות של שמן בחיינו.
הסיור כולל גם פיתה על הסאג', תה צמחים, פינת יצירה לילדים להכנת סביבונים וחנוכיות ועוד.
מחיר: 30 ₪ 
מתי: 29.11-3.12
איפה: מושב פרי גן
להרשמה: הרשמה באתר איבנט באז בקישור https://eventbuzz.co.il/lp/event/hdijl 
פרטים נוספים בטלפון: 0503923143  או במייל [email protected]

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת