טיל לשבת לילדים טיל לשבת לילדים

מי מפחד לטייל בגשם? טיול לשבת

שבתות חורפיות מפחידות הורים, הם מחייבות את כולם להישאר בבית החם ולהעביר שעות רבות בבית. אם אתם הורים לילדים אתם בטח מבינים מה הכוונה ומזדהים עם הלחץ. אבל מסתבר שאפשר לטייל בשבתות גשומות וחורפיות ואפילו  ליהנות מהטבע, לאחר הגשם, המבטיח הצצה קסומה לעולם של צמחים ובעלי חיים, פטריות ואפילו חרקים.

בעוד שבאביב או בקיץ אתם מחפשים מסלולי טיול מיוחדים, בחורף ניתן לטייל בכל אזור בארץ, גם קרוב לבית, ולחזור לאחר שעתיים לבית מחומם ולסיר מרק.

מצד שני אם אתם מאלו שחושבים שבוץ הוא לכלוך, אז טיול לשבת אחרי הגשם כמעט תמיד מלכלך ומביא איתו כמויות של בוץ לנעלים. מומלץ לטייל עם נעלים שניתן לשטוף או עם מגפי הגומי.

מה כדאי לקחת לטיול?

  • מצלמה, כי ילדים ובוץ זה מתכון לתמונות נהדרות לווטאפ המשפחתי

  • מגבונים– כי חייבים לנגב לפחות את הידיים

  • מגדירי צמחים או חרקים אם יש לכם

  • בגדי החלפה

  • שתייה ואוכל לקטנטנים וגם לכם

פטריות אחרי הגשם

הידעתם שבארץ יש כ 400 סוגי פטריות ורובן רעילות. חיפוש פטריות היא חוויה משפחתית, וילדים ייהנו לטייל בשבילי היער לאחר הגשם. לא סתם אומרים שפטריות צצות אחרי הגשם, בכל יער תוכלו למצוא פטריות אם תסתובבו מספיק זמן ממש תוכלו לראות אותן צצות מהאדמה. כדאי לזכור -פטריות הם יצורים חסרי כלורופיל, המתרבים על ידי נבגים. חשוב להכיר פטריות לפני שקוטפים אותן כי חלקן רעילות. ולכן ההמלצה שלנו לא לגעת ובטח לא לטעום.

לאן נטייל? לכל יער או חורשה הקרובים לביתכם. מומלץ לחפש חורשת אורנים כיוון ששם תמצאו אורניות.

 שלוליות החורף

המושג שלולית חורף לא קשור לשלוליות שיש לכם בכביש ליד הבית. שלולית חורף היא בית גידול מעניין לבעלי חיים ולצמחים. לפני שנים כשהיו כאן יותר שדות מבתים, בכל עיר היו כמה שלוליות, שהתמלאו מי גשמים בחורף. רב השלוליות יובשו בתהליכי העיור ובניית הבתים. השלוליות הן מעין ביצות של מים מתוקים, המתמלאות ממי הגשמים, בימי החורף. הן נוצרות כתוצאה מאדמה הנאטמת בימי הגשם. אפשר למצוא בה בעלי חיים כמו: סלמנדרות, צפרדעים וצמחיית נחלים. אסור להיכנס לשלולית ולא לרחוץ זה, אם במקרה חשבתם לעשות כך בחורף 🙂

טיול לשבת בשלולית החורף של נתניה: נקראת גם שלולית דורה על שם המחנה הצבאי ששכן פעם לצידה, היא היחידה שנשארה באזור השרון, בגלל מאבק ירוק הצליח. אפשר לטייל בסביבה ולנסות לגלות בעלי חיים.

שלולית החורף של רחובות: שלולית גדולה, הנמצאת בצד הצפוני של רחובות עשירה בצמחיה ובבעלי חיים. מתחם השלולית נמצא בלב מאבק להצילה, מבנייה ונערכים בה סיורים.

תפוזים לא גדלים בסופר

טיול בפרדס יכול להוות חוויה  לילדים וגם להורים. לפני 50 שנים היו כאן הרבה פרדסים שבהם גדלו פרות הדר. גם כאן תהליך העיור הפך את רב הפרדסים לשכונות מגורים ועדין כמעט בכל אזור תמצאו פרדסים, חלקם מוזנחים. כדאי לדעת: ישנם פרדסים שהם שטחים פרטיים, מומלץ לבדוק לפני כן.

סיור בפרדס  יגלה לילדים שהתפוז או הקלמנטינה לא מגיעים מהחנות, אלא מהעץ. בכלל סיור בפרדס, עמוס בריחות של פרי הדר היא חוויה, ואם אפשר גם לטעום תפוז ישר מהעץ, אז בכלל הרווחתם.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת