שבוע 3 שבוע 3

שבוע 3 להריון

זוכרת שאת ההריון סופרים מיום הווסת הראשונה? כך שלמעשה עד עכשיו לא ממש היית בהריון, אלא הגוף התכונן והכין את עצמו. משלב זה הביצית והזרע נפגשים וההריון מתחיל!

בשלב זה, המפגש בין הביצית לזרע יוצר את הבלסטוציט המכיל מאות תאים הממשיכים להתחלק. חלק אחד של הבלסטוציסט יהפוך בעתיד לשליה, והחלק השני יתפתח לעובר.

זה השלב בו גם נוזל מי השפיר מתחיל להצטבר סביב הבלסטוציסט, בחלל שיתפתח עם הזמן לשק מי השפיר. גודלו כעת 0.1-0.2 מ"מ, והוא ניזון בינתיים (עד שתתפתח השליה) מתעלות שמחברות אותו לכלי הדם ברחם. הכל מאד קטן ולא מורגש מבחינה פיזית אבל לפעמים משפיע על תחושות ויוצר כאבים קלים בבטן.

החל ממספר ימים לאחר המפגש בין הזרע לביצית, ניתן לבצע בדיקת הריון ויש סיכוי שהיא תראה תוצאה חיובית. ועדיין ההמלצה היא להמתין כשבוע לפני ביצוע הבדיקה או לפחות לאיחור בווסת לפני ביצוע בדיקת הריון.

בדיקות הריון, מדובר בשתי בדיקות שונות - בדיקת דם ובדיקת שתן ביתית, הבודקת את הורמון ה-HCG, הורמון ה-HCG מראה שיש הריון ואחראי גם על שמירת ההריון.

נשים רבות מרגישות סימנים שונים עוד לפני הבדיקה הרשמית המכריזה על הריון. אין ספק שבדיקת שתן ובדיקת דם הן הרשמיות, אבל גם בלעדיהן יש נשים היכולות לדעת מה קורה בגוף ולקבוע שהן בהריון:

בחילות – לא כל הנשים תחושנה בחילות אבל תהיינה כאלו שירגישו בהן כבר בשלב הזה של ההריון.

כתמי דם – דימום קל ומכתים לפעמים מעיד על השתרשות ההריון ברחם.

כאבי מחזור בלי מחזור – לעיתים ניתן להרגיש בהשתרשות ברחם ובכאבים קלים.

נפיחות בשדיים – יש נשים שחשות, עוד לפני בדיקת ההריון החיובית, בכאבים בשדיים ובנפיחות קלה.

עייפות - את פתאום עייפה באמצע היום? מתיישבת על הספה לנוח ומוצאת את עצמך מתעוררת 3 שעות אחר כך? עייפות חריגה עשויה להיות חלק מסימני ההריון.

מצבי רוח – שינויים חדים במצב הרוח נובעים משינויים הורמונליים בגוף וכמובן גם מהלחצים הרגשיים שאישה עוברת בתקופה זו של ההריון

תכיפות במתן שתן - בשלבים המוקדמים של ההריון ישנה זרימת הדם מוגברת לכליות במקביל הרחם הולך וגדל ומפעיל לחץ על שלפוחית השתן. הכל ביחד יוצר צורך לרוץ שירותים יותר פעמים מבדרך כלל.

לקריאה נוספת

סימנים ראשונים להריון

שבוע 1

שבוע 2

שבוע 3

שבוע 4

שבוע 5

שבוע 6

שבוע 7

שבוע 8

שבוע 9

שבוע 10

שבוע 11

שבוע 12

שבוע 13

שבוע 14

שבוע 15

שבוע 16

שבוע 17

שבוע 18

שבוע 19

שבוע 20

שבוע 21

שבוע 22

שבוע 23

שבוע 24

שבוע 25

שבוע 26

שבוע 27

שבוע 28

שבוע 29

שבוע 30

שבוע 31

שבוע 32

שבוע 33

שבוע 34

שבוע 35

שבוע 36

שבוע 37

שבוע 38

שבוע 39

שבוע 40

שבוע 41

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי ואינו מחליף בשום אופן יעוץ רפואי. בכל עניין רפואי יש לפנות לרופא כנדרש. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת