שבוע 41 שבוע 41

שבוע 41 להריון

תאריך הלידה המשוער – תל""מ – עבר ושום דבר לא קורה. רגע לפני שאת מיואשת כדאי לדעת ששבוע 40 ותאריך לידה משוער הוא רק משוער. לכל תינוק יש קצב שונה ונכון שכל החברות שלך ילדו בשבוע 38, אבל יש גם כאלה שיולדות אחרי. כל מה שצריך זה סבלנות, וקצת מעקב הריון.

מה קורה לעובר בשבוע 41 ובשבוע 42

העובר ממשיך לגדול בבטן ויש סיכוי שכל שעובר הזמן הוא יגדל יותר ויותר. ככל שהתינוק נשאר יותר בבטן והשכבה השומנית נעלמת יש סיכוי שעורו של העובר יהיה יבש יותר.

בינתיים נוח לעובר בבטן ותפקיד הצוות הרפואי והבדיקות בשלב זה לבדוק שאכן ממשיך להיות לו נוח וגם לך.

מה עובר על האשה בשבוע 41 ושבוע 42

את נמצאת במה שמכונה הריון עודף. הבטן עדיין גדלה והכל לוחץ, אם היו לך בצקות הן בטח התגברו ואנחנו מדמיינים שאת מאד רוצה ללדת כבר. חשוב להבין מהו הריון עודף ומה מומלץ לעשות, או לא לעשות, בשלב זה. כאשר ההריון מתארך מעבר לתאריך הלידה המשוער הוא מכונה המצב 'הריון עודף'. הרופאים מעדיפים בשלב זה לעקוב אחרי האמא והעובר, כדי להיות בטוחים שהכל טוב.

במקרה שיחשבו שהעובר גדול מדי או שמתחילה רעלת הריון, ימליצו על זירוז. בינתיים כל יומיים שלושה יבקשו ממך להגיע להערכת משקל (של העובר כמובן) ומדידת מי שפיר, לחץ דם ואולטרסאונד. ברוב הפעמים גם יערכו בדיקה גניקולוגית להבין האם מתחילה פתיחה ומה מצב צוואר הרחם.

מי תגיע להריון עודף ולמה זה קורה?

אין ממש הסבר למה אישה מסוימת יולדת מוקדם יותר ואחרת מאוחר. יש נטייה לנשים שילדו בהריון ראשון בשבוע 42, להגיע לשלב מתקדם למדי גם בהריונות הבאים. מעל 50 אחוז מהנשים יולדות עד שבוע 40, וקצת פחות מ 50% יולדות אחרי, אז את לגמרי לא לבד.

מה אפשר לעשות?

בינתיים חשוב לעשות מעקב הריון ולראות שהעובר מרגיש טוב ויש לו מספיק מי שפיר מסביבו וכמובן שהשליה תקינה ולא מתיישנת.

מעבר לכך אפשר לחכות בסבלנות ללידה או לנסות לזרז אותה בכל מיני דרכים שנשים רבות מבטיחות שהן עובדות

טיפים לזירוז לידה

מתי יזרזו את הלידה באופן חיצוני?

אם הרופא יחשוב שהעובר במצוקה או ההריון מכביד על האמא, הוא ישקול זירוז לידה. גם אחרי שבוע 42 נוטים לא להשאיר את ההריון מחשש לשלום העובר ולגודלו.

השיטות השונות להפעלת לידה מתחלקות לשיטות מכניות, שיטות תרופתיות ושילוב של שתי השיטות:

  • סטריפינג – כאשר קיימת פתיחה קטנה הרופא יכניס אצבע או שתיים ובתנועות סיבוביות יבצע הפרדה של קרומי השק העוברי מדפנות הרחם. זה לא תמיד נעים אבל ברוב הפעמים מזרז את הלידה

  • שיטת הבלון- מחדירים קטטר לתעלת צוואר הרחם. הבלון יוצר לחץ על צוואר הרחם., המעורר יצירת פרוסטגלנדינים ולפעמים גם התחלת לידה

  • פרוסטגלנדינים – מדובר בחומר המעורר את התחלת לידה. הוא מוחדר לצוואר הרחם בג'ל או נרות. אגב החומר הזה נמצא גם בנוזל הזרע ובגלל זה טוענים שיחסי מין יכולים לזרז גם הם לידה.

  • פיטוצין – הפיטוצין ניתן בעירוי ולעומת כל החומרים והשיטות האחרות הוא ניתן בחדר לידה, תוך ניטור האמא והעובר. מדובר על חומר היוצר צירים על ידי חיקוי האוקסיטוצין.

שבוע 1

שבוע 2

שבוע 3

שבוע 4

שבוע 5

שבוע 6

שבוע 7

שבוע 8

שבוע 9

שבוע 10

שבוע 11

שבוע 12

שבוע 13

שבוע 14

שבוע 15

שבוע 16

שבוע 17

שבוע 18

שבוע 19

שבוע 20

שבוע 21

שבוע 22

שבוע 23

שבוע 24

שבוע 25

שבוע 26

שבוע 27

שבוע 28

שבוע 29

שבוע 30

שבוע 31

שבוע 32

שבוע 33

שבוע 34

שבוע 35

שבוע 36

שבוע 37

שבוע 38

שבוע 39

שבוע 40

שבוע 41

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי ואינו מחליף בשום אופן יעוץ רפואי. בכל עניין רפואי יש לפנות לרופא כנדרש. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת