שבוע 6 שבוע 6

שבוע 6 להריון

בדיקת הריון חיובית, כבר אין ספק שאת בהריון למרות שלא רואים בטן ואין סימנים מיוחדים להריון (אם נתעלם מהבחילות ומצב הרוח כמובן), מסתבר כשאת קצת עייפה ואולי חווה מצבי רוח. העובר גדל מאד והוא כבר לא נראה כמו ראשן, אלא יותר כמו שעועית קטנה בגודל של כ 0.6 מ""מ.

התפתחות העובר בשבוע השישי

ראשו של העובר גדל והוא נראה גדול משמעותית מכל גופו. למעשה בשלב הזה ניתן לראות כיצד האף והפה מתפתחים ומקבלים צורה מוכרת לנו. נכון שהעובר עדיין לא נראה כתינוק וצריך דמיון כדי להבין מהם הידיים והרגליים, אבל הוא ממשיך להתפתח וגודלו כבר יותר מחצי סמ'. בכל התקופה הקרובה תראי שראש העובר ממשיך להיות גדול מאד לעומת גופו.

מה קורה לאישה בשבוע שישי

אצלך אין הרבה שינויים, אצל רוב הנשים אין שינויים מיוחדים במשקל בשלב זה אבל יכולים להופיע סימנים אחרים המעידים על השיניים בגוף:

בחילות – לא כל הנשים יחושו בחילות או הקאות, אבל יהיו כאלה שירגישו בהן כבר בשלב הזה של ההריון.

נפיחות בשדיים – יש נשים שחשות, עוד לפני בדיקת ההריון החיובית, בכאבים בשדיים ובנפיחות קלה.

עייפות - את פתאום עייפה באמצע היום? מתיישבת על הספה לנוח ומוצאת את עצמך מתעוררת 3 שעות אחר כך? עייפות חריגה יכולה להיות חלק מסימני ההריון.

מצבי רוח – שינויים חדים במצב הרוח נובעים משינויים הורמונליים בגוף וכמובן גם מהלחצים הרגשיים שאישה חובה בתקופה זו של ההריון

תכיפות במתן שתן - בשלבים המוקדמים של ההריון שינה זרימת הדם מוגברת לכליות במקביל הרחם הולך וגדל ומפעיל לחץ על שלפוחית השתן. הכל ביחד יוצר צורך לרוץ שירותים יותר פעמים מבדרך כלל.

דימומים: כשליש מהנשים חוות דימומים קלים בתחילת ההריון. חשוב לדעת שאת לא לבד והדימומים יכולים לנבוע מסיבות שונות. כדאי תמיד להתייעץ עם הרופא המטפל במקרה של דימום.

זה הזמן להכין רשימת שאלות לרופא כדי להגיע לביקור אליו עם כל מה שחשוב לך לדעת, לעיתים הבדיקה מרגשת ולא תמיד זוכרים את כל מה שרצינו לשאול ולדעת.

כדאי להכיר בדיקות ההריון המצפות לך בטרימסטר הראשון

בדיקת רופא נשים ראשונה בהריון: רוב הנשים יבקרו במרפאת רופא הנשים עד שבוע 12 שם הרופא יבדוק את האישה ההרה

בדיקת אולטרסאונד: אולטרסאונד וגינאלי (נרתיקי) כדי ראות את העובר, דופק ואת גיל ההריון.

בדיקות סקר גנטי: מטרת הבדיקה לבדוק נשאות למחלות גנטיות. הבדיקות משתנות בין ההורים, ונקבעות לפי מוצאם של האב והאם

בדיקת דנ""א עוברי: בדיקת NIPT מסוגלת לזהות תסמונת דאון בוודאות העולה על 99% וכן תסמונות אחרות. הבדיקה מומלצת בעיקר לנשים הרות הנמצאות בסיכון להפרעות כרומוזומליות אצל העובר.

שקיפות עורפית: בדיקת שקיפות עורפית גם היא בדיקת אולטרה סאונד המבוצעת באשה הרה בשבוע 11-13 בהריון. ניתן לבצע אותה גם אחרי אבל התוצאות מושפעות גם מגיל ההריון ולכן מומלץ להקפיד על ביצוע בשבועות אלו. הבדיקה מעריכה סטטיסטית של הסיכון לתסמונת דאון בעובר.

סקר ביוכימי: גם בדיקה זו נערכת, כמו בדיקת השקיפות העורפית, בין בשבועות 11-13 והיא בדיקת דם העוזרת להבין את הסיכוי לתסמונת דאון בעובר.

בדיקת סיסי שליה: בדיקת סיסי שליה היא בדיקה שמטרתה איתור עוברים הלוקים בפגמים בחומר הגנטי. במהלך הבדיקה נלקחת דגימה של תאי השליה. הבדיקה מיועדת לנשים שעובריהן בסיכון גבוה ללקות במחלות תורשתיות לרבות תסמונת דאון או ניוון שרירים.

כדאי לקרוא עוד

  • בדיקות הריון בטרימסטר הראשון

  • תזונה בתחילת ההריון

  • כל מה שכדאי לדעת על פעילות גופנית בהריון

  • חודשי הריון- כך תחשבי את חודשי ההריון

  • איך למנוע בחילות בהריון

שבוע 1

שבוע 2

שבוע 3

שבוע 4

שבוע 5

שבוע 6

שבוע 7

שבוע 8

שבוע 9

שבוע 10

שבוע 11

שבוע 12

שבוע 13

שבוע 14

שבוע 15

שבוע 16

שבוע 17

שבוע 18

שבוע 19

שבוע 20

שבוע 21

שבוע 22

שבוע 23

שבוע 24

שבוע 25

שבוע 26

שבוע 27

שבוע 28

שבוע 29

שבוע 30

שבוע 31

שבוע 32

שבוע 33

שבוע 34

שבוע 35

שבוע 36

שבוע 37

שבוע 38

שבוע 39

שבוע 40

שבוע 41

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי ואינו מחליף בשום אופן יעוץ רפואי. בכל עניין רפואי יש לפנות לרופא כנדרש. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת