מתי מותר לטוס בהריון מתי מותר לטוס בהריון

מחזור בזמן הריון – האם זה אפשרי?

מחזור בזמן הריון לא באמת קיים, מדובר בדימומים שונים, שיופיעו אצל כ 20% מהנשים. מה ההבדל בין מחזור לדימומים בהריון ומתי כדאי להגיע לבדיקה אצל הרופא.

כ 20% מהנשים מספרות שהן מקבלות מחזור בזמן ההריון, בעיקר בשלושת החודשים הראשונים להריון. הן אכן חוות דימומים שונים בתקופה זו, אבל לא מדובר במחזור- וסת.
אילו דימומים יש בתחילת ההריון ומדוע הם נראים לחלק מהנשים כמחזור בהריון? מסתבר שדימומים יכולים להעיד על בעיה וגם על מצב טבעי. כל עוד הדימום לא חזק הוא כנראה לא מחזור ולא מעיד על בעיה.

האם אפשר לקבל מחזור בהריון? 

התשובה לשאלה האם ניתן לקבל מחזור בהריון היא לא. נשים בהריון לא מקבלות מחזור. דימום של מחזור מתחיל כדימום חלש ובהיר ומתחזק גם בעוצמה וגם בצבעו. כאשר אישה מקבלת מחזור כמות הדימום ביום השני והשלישי, מתחזקת וממלאת טמפון או תחבושות. דימום מסיבי כזה לא יכול להתקיים כמעט אף פעם בהריון.
 
חשוב להבין שאם אישה בהריון אין סיבה שהיא תקבל מחזור או וסת. הוסת מגיעה רק כאשר אין השתרשות של ההריון ורירית הרחם נושרת. אם אישה בהריון- מצב כזה לא קיים, אלא אם כן מדובר בהפלה. 
נשים רבות ירגישו מעין כאבי מחזור בהריון. מדובר בכאבי מחזור שיגיעו בתחילת ההריון, כנראה בתקופת השתרשות ההריון, אבל לא ילוו במחזור עצמו (וסת).

כאבי מחזור בהריון:

כאבי מחזור מאופיינים בכיווצים של הבטן התחתונה, כאבי חזה ואפילו כאבי גב תחתון. כל אלה דומים כאמור לכאבי מחזור והם בדרך כלל נובעים מהשתרשות ההריון ומהורמונים שונים שהשליה מתחילה להפריש. רב הנשים יחושו תחושות שונות, בתחילת ההריון, שלעיתים ילוו בבחילות. אבל רובן לא יחוו דימום או הפרשות דמיות. 

דימום בתקופת ההריון

עדיין נשים רבות מציינו כי הן קיבלו מחזור בהריון. אם לא מדובר בהפלה, כנראה שמדובר בשתי התופעות הללו - 

דימום השתרשות 

דימום השתרשות מתרחש בשבועות הראשונים להריון, הדימום לא דומה למחזור אלא דימום שהוא הפרשה 

 דימום מצוואר הרחם 

יש נשים שידממו מצוואר הרחם בתחילת ההריון וגם בהמשך ההריון. לפעמים מדובר בשינויים או בזיהום ולעיתים בגלל בדיקה. הדימום לא מסוכן אבל כדאי לבדוק את הסיבה לדימום זה.
סיבות נוספות לדימומים הם הפלות, או הפלות מאיימות, שמחייבות בדיקה אצל רופא. גם הריונות כימיים או הריון מחוץ לרחם יכול להיות מלווה בדימומים ולכן אם את יודעת שאת בהריון ויש לך דימום שאינו חלש, כדאי להגיע לרופא לבדיקה.
 
לא רק דימום או תחושה של מחזור בהריון מחייבים בדיקה – גם כאבים והתכווצויות חזקות בזמן הריון, במיוחד בטרימסטר הראשון או הטרימסטר השני, אמורים להדליק נורה אדומה ולדרוש בדיקה של רופא/ה..
 

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה רפואית או המלצה לנקיטת הליך רפואי ואינו מחליף בשום אופן יעוץ רפואי. בכל עניין רפואי יש לפנות לרופא כנדרש. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד.

EmptyView

הצטרפו למועדון הדיוורים של האגיס

מלאו את הפרטים וקבלו קוד קופון ישירות לנייד שלכם
זה הבייבי הראשון שלי 
בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות
לקבלת הקופון אנא אשרו קבלת דיוורים ע"י סימון התיבה

 

 

 

 

השאירו מייל ותקבלו מהאגיס

שלל הפתעות, הטבות, קופונים ותכנים שווים במיוחד!

בשליחת טופס זה אני מסכימ/ה שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם ל מדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת