האגיס האגיס קישור לדף הבית
חיתולי האגיס אקסטרה קר
מערכת האגיס

פו הדוב : הדוב שכל ילדי העולם אוהבים גם על מגבונים

הדמות הכי אהובה על ילדי העולם, סיפורה זכו לעשרות תרגומים בשפות שונות והפכו לקלאסיקה על זמנית עכשיו גם במגבוני האגיס

מארז מגבוני האגיס פו הדוב וליד תמונה של פו הדוב

ההשקה האחרונה של מגבוני האגיס, עם דמות פו הדוב המתוקה עליהם, החזיר אותנו לארגז הצעצועים ולספר שאנחנו גדלנו עליו, אבל גם הילדים שלנו מכירים- פו הדוב. סרטים, תוכניות טלוויזיה, הצגות ועשרות מוצרים שונים הפכו את פו הדוב כבר מזמן למותג על, והכל בזכות הפשטות, הרכות, החברות והענווה שבסיפוריו. אין כמעט בית ברחבי העולם המערבי שאין בו לפחות "פו הדוב" אחד. ספר, סרט, בובה רכה, פאזל, משחק או מוצר אחר מאלפי המוצרים שמלווים כבר שנים רבות את הרפתקאותיו של פו הדוב וחבריו הטובים מהיער.

את הסיפור המקורי כתב אלן אלכסנדר מילן שנולד ב 1882 וגדל בסקוטלנד ליד יער אשדאון שהווה הרקע המושלם להרפתקאותיו של פו הדוב וחבריו. למרות שמילן בהכשרתו היה מתמטיקאי אהבתו הגדולה היתה הכתיבה. כשנולד ב 1920 בנו הראשון והיחיד, כריסטופר רובין, חיבר מילן סיפורים שהיו מבוססים על חיות הצעצוע שלו.

הספר הראשון על פו הדוב וחבריו פורסם ב 1926 וכבר בו המאייר המוכשר ארנסט שפרד שינה במעט את דמותם של בובות הצעצוע המקוריות והעניק להם את הצורה שכולנו מכירים עד היום, בתחילה בשחור לבן ואחר כך בצבע, תוך הקפדה על פרטי פרטים ויצירת איורים נפלאים ויוצאי דופן. מי שמבקש לראות את הבובות המקוריות יוכל לפגוש בהן בספריה של ניו יורק בארצות הברית, שם הן מהוות גם היום מקום עליה לרגל של מליוני הורים וילדים מרחבי העולם שמבקשים לראות את פו הדוב האמיתי.

עולם קטן מורכב ומופלא

מילן יצר בספוריו עולם מופלא שבו בילו כריסטופר רובין יחד עם פו הדוב, חזרזיר, איה, קנגה, רו, טיגר, הארנב וינשוף ביער בהרפתקאות נהדרות וביחסי חברות אמיצים. בחוכמה ורגישות יצרו הסיפורים מעין מיקרוקוסמוס של חברת בני האדם, כאשר לכל חיה יש אופי מיוחד ומייחד ודפוסי התנהגות קבועים משלה. החיות מנהלות את חייהן, הן מחליטות לבד ונושאות באחריות לתוצאות.

גם הן, כמו בני האדם בעלות מגרעות, אשר בדרך כלל גוררות אותן לבעיות או אם נרצה הרפתקאות חדשות אבל יחד עם זה, כל חיה יודעת כי אם תקלע לצרה, קושי או סכנה היא תוכל לסמוך על חברה שיסייעו לה. כל חבר צפוי לעזור בדרכו המיוחדת בכדי לסדר או לתקן את המצב. מדובר כאמור ביחסי חברות אמיצה שהוו ערך בסיסי השזור ומלווה את כל סיפוריו של פו הדוב. נקודה נוספת היא העובדה שכל החיות שלוקחות חלק בסיפורים כולן (גם פו הדוב עצמו וטיגר) הן חיות צמחוניות כך שאין מתח קיומי בינהם אין פחד ואין חשש.

מיליוני ילדים מתקשים להאמין שדובים לא באמת אוכלים דבש, שכן פו הדוב כמעט בכל סיפור מתענג על צנצנת דבש ואומר שהרגע הכי טוב ביום הוא אותו רגע שלפני הארוחה.

מסר לחיים

הסיפורים של החברים כולם תמיד סיפורים אופטימיים, פשוטים, משעשעים וטובים בהם נהנים מהרגע מחויות החיים הקטנות ומעניקים גם מימד מחשבתי נוסף.

"יש משהו שאתה צריך תמיד לזכור, אומר כריסטופר רובין לפו הדוב,

אתה אמיץ ממה שאתה מאמין,

חזק ממה שאתה נראה וחכם יותר ממה שאתה חושב.

אבל הדבר החשוב ביותר הוא שגם אם אנחנו לא נהיה יחד.. אני תמיד אהיה איתך"

בפשטות והרבה אהבה מסביר כריסטופר רובין לפו את מה שהורים רבים מבקשים בכל העולם להעביר לילדהם, האמונה בעצמך, האמונה ביכולות שלך שלפעמים חבויות ולפעמים גלויות יותר ובעיקר תחושת הביחד, שגם אם הם בגן, בבית הספר, אצל חברים או בצבא, אנחנו תמיד נהיה איתם.

בעדינות ובחוכמה הפכו הסיפורים המתוקים כדבש של פו הדוב לעל זמנים, מה שנכתב בתחילת המאה נכון ואקטואלי גם היום בעידן הדיגטל, המדיה והסיפוקים המידיים. גם אז, כמו היום נהנו הורים וילדים מהדברים הקטנים של החיים, מהרגע, מפשטות, מחיוך, מאהבה אמתית, חברות ומצחוק.

כתבות קודמות בנושא התפתחות התינוקכתבות נוספות בנושא התפתחות התינוק
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
סגירה

תשאירו מייל ונדאג לעדכן אתכם בהטבות, קופונים בלעדיים ותכנים שווים במיוחד!

תמונת תינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.

איזה כיף שהצטרפת אלינו

נשמח להכיר אותך טוב יותר כדי שכל ההטבות והתכנים שנשלח יהיו מותאמים אך ורק עבורך!

תמונת תינוק
-
תאריך לידה של התינוק

בשליחת טופס זה אני מסכים שמידע עליי יישמר במאגרי המידע של החברה והיא תשתמש בו בהתאם למדיניות הפרטיות

אני מאשר/ת קבלת עדכונים, פרסומים והטבות ממגוון מותגי חברת קימברלי-קלארק ישראל בע"מ באמצעות מיילים ו/או הודעות טקסט. ניתן להסיר את פרטיך מרשימת התפוצה בכל עת.
תמונת תינוק

עכשיו אנחנו מכירים!

שלחנו לך מייל

במידה והמייל אינו מגיע, בדקו בתיבת דואר

הזבל וסמנו את האגיס כדיוור בטוח

מעבר לראש העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + xמעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לתחתית העמוד, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + c