האגיס
מתנות לידה של האגיס
מערכת האגיס

רטוב ונעים: האמבטיה הראשונה לתינוק

הכל על האמבטיה הראשונה לתינוק

אחת ההנאות הגדולות היא מקלחת של הקטנטנים, סבון ריחני, מגבת נעימה ובדרך צחוק ורוגע מהמים הנעימים והחמימים. מה כדאי שיהיה בבית לפני האמבטיה הראשונה ואילו מוצרים יכולים לעזור לכם לעבור אותה בחיוך

אמבטיה ומעמד

האמבטיה תשמש אתכם עד שהתינוק יידע לשבת (10 חודשים פחות או יותר), אז תוכלו פשוט להושיב אותו באמבטיה הגדולה ולסבן אותו בעוד אתם יושבים על שרפרף קטן. עד אז צריך, או לפחות נוח יותר, אמבטיה על מעמד. יש אמבטיות קשיחות מפלסטיק או מתקפלות מבד, הבחירה תהיה בהתאם למקום שיש לכם בבית.

מושב אמבטיה 

שמים את המושב בתוך המים ועליו מושיבים את התינוק. המושב משאיר את שתי הידיים פנויות לסבן ולחפוף ולשטוף. ישנם מושבי אמבטיה מרופדים וישנם כאלה שלא. אם אתם קונים מושב לא מרופד – אפשר לקנות ריפוד בנפרד וגם תמיד תוכלו פשוט לפרוס מגבת מטבח ולייבש אותה בתום האמבטיה.

מדחום לאמבטיה

כדי שתדעו אם המים חמים או קרים מדי לפני שהתינוק מתחיל באמבטיה. חלק מהאמבטיות מגיעות עם מדחום ואז אין צורך לקנות בנפרד. חשוב מאד: טמפרטורת המים צריכה להיות בסביבות 36-37 מעלות צלזיוס, אבל תמיד חשוב לבדוק את המים גם בעזרת המרפק (האצבעות לפעמים קרות או חמות מדי ולכן לא משקפות, תמיד לבדוק בעזרת המרפק!)

אל-סבון

מספיק לקנות אל-סבון אחד ואיתו לסבן את כל הגוף, כולל הראש והשיער. בשנה הקרובה באמת שאין צורך בשמפו ומרכך נפרדים לראש.

שמן אמבט 

לפעמים במקום להשתמש באל-סבון ניצתן להשתמש בשמן אמבט המיועד לתינוקות. שופכים לתוך המים, הוא משמן את העור והקרקפת ומונע יובש. באמבט שמן לא משתמשים גם באל-סבון כי הוא מבטל את השמנוניות.

מגבת רחצה

חשוב שתהיה לתינוק מגבת משלו, אפילו שתיים בשביל התחלופה. יש מגבות עם כובע לראש או מגבות "פרפר" שנתלות על הצוואר של ההורה כדי שהידיים יהיו פנויות. ואפשר גם לקנות מגבת רגילה! העיקר שהתינוק יהיה יבש בסוף.

מאחלים לכם הנאה מהאמבטיות 🙂

כתבות קודמותכתבות נוספות
קבלו עדכונים על כל מה שטוב לקטנטנים שלכם
הרשמו עכשיו
הגעתם לרכיב תגובות של פייסבוק, אם ברצונכם לדלג עליו לחצו כאן
תגובות
מעבר לאזור התוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z